Kopia zapasowa na serwerze jest już w użyciu


31

Mam OS X Mavericks z zainstalowanym oprogramowaniem serwera. Serwer to komputer iMac z Drobo podłączonym przez USB. Korzystam z usługi Server Time Machine, aby utworzyć serwer kopii zapasowych w sieci, używając Drobo jako urządzenia do przechowywania kopii zapasowych.

Obecnie tworzę kopię zapasową dwóch komputerów Macbook na tym serwerze Time Machine. Niektóre kopie zapasowe będą się udawać, ale co drugi dzień na obu laptopach pojawi się błąd, że kopia zapasowa nie powiodła się z następującego powodu: Kopia zapasowa na serwerze jest już używana.

Problem ten udało mi się usunąć tylko poprzez ponowne uruchomienie serwera.

Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje i co mogę zrobić, aby temu zapobiec?

Dziękuję Ci.

Odpowiedzi:


45

Tylko dla kompletności tego problemu. Jeśli wylądujesz tutaj i nie używasz MacOS Server, ale Synology DiskStation , wykonaj następujące czynności:

 • Zaloguj się na DiskStation jako root
 • Otwórz menu główne
 • zacząć resource monitor
 • Przełącz na connected users
 • wybierz zablokowanego użytkownika i naciśnij disconnect

3
Nie znalazłem powyższej odpowiedzi, dopóki nie naprawiłem problemu, ale w Synology DSM 5.1 stwierdziłem, że wyłączenie i ponowne włączenie usługi AFP również powoduje zniknięcie błędu.
Scott Dudley,

Użyłem tego rozwiązania na Synology DSM 5.1 - Dzięki, mana!
callisto

Powyższa odpowiedź nie rozwiązała mojego problemu, jedynym połączonym użytkownikiem, który pokazał, byłam zalogowana na stronie administratora. Jednak sugestia @ ScottDudley działała świetnie, dzięki Scott!
blm

@ ScottDudley To samo tutaj, wystarczyło zaznaczyć / odznaczyć usługę AFP. Nie musisz robić powyższego jako root.
Winterflags

1
Dzięki, to zadziałało dla mnie! Miałem dwa połączenia przez AFP, które powodowały problem.
raidfive

9

Mam ten problem, odkąd mam system OS X Server i nadal pojawia się ten błąd. Ilekroć mój router się rozłącza, powoduje to, dopóki go nie naprawię. Jednak zamiast ponownego uruchomienia serwera istnieje obejście:

 1. Otwórz Server.app (robię to na kliencie, którego używam, ale możesz to zrobić na samym serwerze) i zaloguj się.
 2. Wybierz usługę udostępniania plików.
 3. Przejdź do zakładki Podłączeni użytkownicy.
 4. Wybierz każdego podłączonego użytkownika i kliknij Rozłącz.

Muszę to robić tak często, że napisałem do tego makro Keyboard Maestro, ale każde oprogramowanie skryptowe to zrobiłoby.


2
Jeśli to działa, czy próbowałeś po prostu odbić proces AFP, a sudo launchctl stop com.apple.AppleFileServernastępnie sudo launchctl start com.apple.AppleFileServer?
Tony Williams

Dziękuję za sugestie. Odłączanie użytkowników pozwala mi zregenerować się po błędzie, ale nie zapobiega ponownemu wystąpieniu problemu. Moim celem jest powstrzymanie wystąpienia błędu. @TonyWilliams Wolę nie uruchamiać ponownie serwera plików Apple, ponieważ obawiam się, że może to zakłócić inne trwające kopie zapasowe.
Swisher Sweet

To nie było tyle „rozwiązanie”, ile możliwy etap diagnozy :)
Tony Williams

killall AppleFileServer się odzyskuje. Robię to sam. Niestety nie znalazłem sposobu na rozwiązanie tego problemu.
Alan Shutko

1

Jeśli odłączenie użytkowników „naprawi” problem, to prawie na pewno jest to gdzieś w procesie AppleFileServer.

Przejrzyj dzienniki dostępu i dzienników błędów AFP i sprawdź, czy możesz znaleźć lepszy komunikat o błędzie niż ten, który pojawia się na klienckim komputerze Mac, i możesz być bliżej rozwiązania. Kliknij Logsw lewym panelu aplikacji Serwer, a następnie wybierz AFP Errorw wyskakującym okienku poniżej okna dziennika.

Problem może dotyczyć także macierzy RAID w Drobo. Czy próbowałeś innego dysku twardego, aby zobaczyć, czy problem zniknął? Który to model Drobo? Wsparcie Drobo mruczy pod nosem na temat Lwa i Wehikułu Czasu, więc równie dobrze mogą mieć problemy z Maverickami i Wehikatem Czasu. (Rozwiązuję ten problem, mając jeden dysk 2 TB z 3 partycjami jako mój cel TM, a następnie z powrotem do mojego Drobo za pomocą Carbon Copy Cloner.)


1

@grgarside ma pieniądze - dzieje się tak, gdy istnieją dwa połączenia z kopią zapasową z tego samego adresu IP.

W mojej sieci przestałem się tak dziać, wyłączając dostęp gości do dysków z kopiami zapasowymi.

Na serwerze

 • Zaloguj się do OS X Server
 • kliknij Udostępnianie plików
 • kliknij kartę ustawień
 • wybierz dysk zapasowy, o którym mowa
 • odznacz pole Włącz dostęp dla gości
 • kliknij kartę połączenia
 • następnie odłącz wszystkich użytkowników.

Zaloguj się ponownie do serwera na komputerze klienckim i możesz zacząć. Po wyłączeniu dostępu gościa klient nie będzie automatycznie łączyć się z serwerem przy użyciu protokołu gościa, co zapobiegnie wielu połączeniom.


0

Miałem podobny problem z moim Synology NAS po zapoznaniu się z przewodnikiem Time Machine firmy Synology . Próbując połączyć się z dyskiem kopii zapasowej, Time Machine powiedział „Nie masz niezbędnych uprawnień do odczytu, zapisu i dołączania na wybranym sieciowym dysku kopii zapasowej”.

Jedynym rozwiązaniem, które działało dla mnie, było ponowne uruchomienie Synology DSM, klikając ikonę osoby / użytkownika w prawym górnym rogu i wybierając „Uruchom ponownie”


0

Jeśli pojawi się komunikat o błędzie „Time Machine nie może wykonać kopii zapasowej. Obraz dysku kopii zapasowej„ /Volumes/mac-backups-1/machine-name.sparsebundle ”jest już w użyciu.” i używasz Synology DiskStation DSM 5.2 (NAS) jako miejsca docelowego kopii zapasowych Time Machine, następujące kroki rozwiązały problem:

 1. Zaloguj się na DiskStation jako administrator
 2. Wybierz ikonę Opcje (w prawym górnym rogu - wygląda jak głowa osoby)
 3. Opcje> Konto> Aktywność konta> Połączeni użytkownicy
 4. Dla każdego użytkownika w usłudze AFP i zasobach: kopie zapasowe mac naciśnij odłącz (czerwone kółko z białym poziomym paskiem). Wydaje się, że problem polega na tym, że dwóch lub więcej połączonych użytkowników jest połączonych z AFP> Zasób: kopie zapasowe mac. Powinien być tylko jeden.
 5. Kliknij Odśwież. Powinien być teraz tylko jeden użytkownik podłączony do AFP> Zasób: kopie zapasowe mac.
 6. Na MacBooku> ikona Time Machine> Rozpocznij tworzenie kopii zapasowej. Rozpocznie się tworzenie kopii zapasowej Time Machine (krążenie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara) i nie będzie już wyświetlany powyższy komunikat o błędzie.

Nie jestem pewien, jak dokładnie ta sytuacja ma miejsce, ale oto moja teoria: po odłączeniu MacBooka i ponownym połączeniu się z inną siecią (przenoszenie MacBooka w inne miejsce podczas podróży), połączenie z zasobem synchronicznym: kopie zapasowe mac (używane przez Time Komputer) nie został poprawnie odłączony, dlatego po ponownym wprowadzeniu komputera do sieci ustanowiono kolejne nowe połączenie, mimo że istniejące połączenie było nadal obecne, powodując konflikt i komunikat o błędzie tematu.

Do przetestowania: Aby zapobiec ponownemu wystąpieniu tego błędu, jeśli Time Machine wykonuje kopię zapasową, spróbuj przenieść polecenie „Zatrzymaj tworzenie kopii zapasowej” w Time Machine przed przeniesieniem MacBooka do innej lokalizacji poza siecią. Mamy nadzieję, że po przywróceniu urządzenia do sieci, w której znajduje się serwer Synology NAS, błąd nie powinien już występować.


-1

Dla mnie zadziałało ponowne uruchomienie DS, usunięcie i ponowne utworzenie udziału Time Machine.

Z tego postu na Synology Forum https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=159&t=86535&start=15#p512709


1
Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.