OS X Empty Trash usuwa wszystkie pliki z komputera


2

Używam MacBooka Pro, Snow Leopard. Uderzyłem w bezpieczny pusty kosz w menu Findera. Zajęło to trochę czasu, więc pomyślałem sobie: „wow, to musiał być jeden gruby kosz na śmieci”.

Następnego dnia okazało się, że wszystkie moje foldery były puste. Foldery same były w odpowiednich miejscach, ale wszystkie pliki zniknęły!

Oszalałem, zastanawiając się, co się stało, i w końcu zajrzałem do kosza i, co zaskakujące, wszystkie ponad 20 000 plików na moim komputerze było tam. Dużo pracy przy ich porządkowaniu.

Teraz, za każdym razem, gdy próbuję bezpiecznie opróżnić kosz, chociaż zawiera tylko około 1.700 plików, ten mały „kalkulator plików na śmieci” strzela do 30 000 i próbuje usunąć wszystkie moje pliki!

Obecna sytuacja: nie można usunąć zawartości kosza bez usuwania zawartości komputera jako całości. Jakieś sugestie?

Odpowiedzi:


1

Więc jak brzmi SOUNDS, istnieje poważne uszkodzenie katalogu w twoim systemie.

PIERWSZE wykonaj kopię zapasową. użyj narzędzia dyskowego, aby sklonować dysk do obrazu na dysku zewnętrznym lub Carbon Copy Cloner lub podobnego.

Uruchom system z dysku instalacyjnego systemu Snow Leopard, a po wybraniu używanego języka przejdź do menu u góry ekranu (Narzędzia?) I wybierz Narzędzie dyskowe.

Po zakończeniu kliknij dysk twardy i napraw go. Zrób to jeszcze raz. To może chwilę potrwać. Możliwe też, że nie będzie w stanie tego naprawić, ale przynajmniej wiesz.

Jeśli to nie naprawi, moim narzędziem do naprawy dysku jest DiskWarrior. możesz go kupić online i utworzyć rozruchowy dysk naprawczy (pamiętaj, że uruchamianie z DW CD jest bardzo wolne. 10+ minut na uruchomienie) i pozwól DW to zrobić. A jeśli DW nie może go naprawić, może być konieczne ponowne partycjonowanie / sformatowanie.

Ponownie nie mogę wystarczająco podkreślić znaczenia tworzenia kopii zapasowych wszystkiego, co możesz, nawet jeśli musisz po prostu przeciągnąć potrzebne pliki z wewnętrznego HD na zewnętrzny.

Jeśli to wszystko nie powiedzie się, sprawdź, czy kopia zapasowa działa, a następnie uruchom ponownie z instalatora i usuń starą partycję, utwórz nową i sformatuj ją. Zainstaluj O / S od zera, zastosuj aktualizacje, a następnie przywróć pliki.

Niewiele radości, ale jeśli można uzyskać potrzebne pliki z komputera, można to naprawić.

Och, właśnie pomyślałem o jeszcze jednej rzeczy ...

Jeśli wybierzesz opcję sformatowania trasy i nie zostanie ona podzielona na partycje lub sformatowana, dysk prawdopodobnie umiera, czas go wymienić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.