Jakie opcje są dostępne do bezstratnego przycinania wideo MP4 / M4V w wersji 10.8 lub nowszej?


16

Mam trochę wideo w formacie m4v bez DRM, które chciałbym edytować, przycinając tu i tam.

 • QuickTime X (0 USD)

  • Plusy: darmowy, wbudowany w OS X
  • Minusy: selektor do wyboru czasów rozpoczęcia i zakończenia nie jest łatwy w użyciu, aby uzyskać dokładne wejście / wyjście
 • iMovie ( 15 USD lub bezpłatnie, jeśli kupiłeś najnowszego Maca)

  • Plusy: za darmo
  • Minusy: nie mogę bezpośrednio obsługiwać mp4 / m4v, należy go ponownie zakodować [uważam]
 • QuickTime 7 Pro ( 30 USD )

  • Plusy: Może dokonywać bardzo precyzyjnych edycji (do ramki)
  • Minusy: zapisuje tylko jako .mov, a nie .mp4 / .m4v
 • SimpleMovieX ( 40 USD )

  • Plusy: twierdzi, że mogę to zrobić (chociaż wypróbowałem wersję demo i znalazłem interfejs użytkownika tak straszny, że nie mogę nawet zweryfikować, czy działa, a jeśli tak, to jeśli robi coś, czego nie może zrobić QuickTime X)
  • Wady: wydaje się być „porzuconym oprogramowaniem”, ponieważ od ponad roku nawet nie widziałem niewielkiej aktualizacji, recenzje MacUpdate są prawie całkowicie negatywne, począwszy od 2009 roku, w tym powolne lub brak odpowiedzi od dewelopera.

Czy są jeszcze inne dobre opcje *? Jeśli tak, to czym są i jakie są ich zalety / wady?

* I określono „dobre”, ponieważ Google jest bezużyteczny do tematu, ponieważ wyniki są zaśmiecone stron oferujących „recenzje” oprogramowania, które przez jakiś zwykły zbieg okoliczności, ale także zdarzają się sprzedać. (Większość witryn i większość oprogramowania wydają się bardzo podobne, jak również.) Jest wyraźnie dużo gówna tam


Nigdy nie wymyśliłem dokładnie, jak to zrobić, ale czasami iMovie importuje pliki MP4 / M4V bez ponownego kodowania. Nie wiem, czy jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się dokładnie, jak się decyduje, ale może być oparty na konkretnych opcjach H.264, jakości, długości, a nawet po prostu ścieżce audio ... jeśli możesz to zrozumieć, może być najlepszą opcją.
drfrogsplat

squared5.com/svideo/mpeg-streamclip-mac.html to kolejna opcja, którą powinienem był uwzględnić. Gdybym musiał dzisiaj wykonać projekt, prawdopodobnie skorzystałbym z tego.
TJ Luoma

Najważniejszy jest kodek (H264). Dopóki nie jesteś ponownego kodowania M4V, to jego edycji bezstratnie.
njboot,

Daniel - czy są jakieś przykładowe filmy MP4 online? (albo przykładowe wideo z tej samej kamery, czy możesz zamieścić tutaj swoje wymagania dotyczące tego, jaka konkretna zakodowana treść / kodek znajduje się w kontenerze mp4? Być może wideo z iTunes U byłoby równoważne?
bmike

Odpowiedzi:


12

iMovie (nie bezstratny, ale lepszy niż wcześniej)

iMovie v10 (wydany jakiś czas po pierwotnym zadaniu pytania) teraz lepiej obsługuje więcej typów multimediów, dzięki czemu unika się ponownego kodowania importu dla większości treści H.264 (mp4, m4v, mov, AVHDC, mts, mt2s).

Jednak nadal będzie ponownie kodowany podczas eksportu, więc nie może być technicznie bezstratny - kolejną nową funkcją jest jednak możliwość dostosowania jakości eksportu, która może być bardziej zbliżona do bezstratnej. Podejrzewam, że ta część odpowiedzi może mieć zastosowanie w równym stopniu do innych programów do edycji wideo „sterowanych projektami” (np. Premiere lub Final Cut), ponieważ myślę, że ogólnie wszystkie ponownie kodują na wyjściu, chociaż zwykle są bardzo łatwe w użyciu do precyzyjnego przycinania.

Osobiście uważam, że pojedyncze ponowne kodowanie nie jest wielkim problemem, ale rozumiem, że konkretnie poprosiłeś o bezstratne rozwiązanie, więc ...

Bezstratny (ale o wiele bardziej skomplikowany!)

Istnieją techniczne ograniczenia dotyczące tego, jak dokładnie można wyciąć wideo bez konieczności ponownego kodowania co najmniej jego części, i zasadniczo zależy to od częstotliwości i-klatki. Jeśli każda ramka jest ramką i, możesz wycinać w dowolnym miejscu, ale jeśli są one co kilka sekund, możesz wycinać tylko bezstratnie w tych ramkach i bez utraty zawartości lub konieczności ponownego kodowania (przynajmniej części stream), aby można było rozpocząć od i-ramki.

ffmpeg

W niniejszych pytaniach i odpowiedziach w szczególności powstaje pytanie, jak korzystać z i-ramek ffmpeg. Nie znam żadnych aplikacji GUI, aby to zrobić, ale w zasadzie uruchamiasz komendę podobną do następującej:

ffmpeg -i input.m4v -vcodec copy -acodec copy -ss 00:01:20.000 -t 00:37:50.000 output.m4v

Podane dwa razy to start i czas trwania , i mogą być określone albo w sekundach, albo hh:mm:ss.ss, -acodec copyi -vcodec copyinformują ffmpeg, aby nie kodował ponownie.

Nie jestem do końca pewien, co się stanie, jeśli zrobisz zbyt wcześnie, ale myślę, że wideo jest zasadniczo puste (lub może być uszkodzone, w zależności od odtwarzacza), dopóki nie napotka i-klatki. Prawdopodobnie będziesz chciał znaleźć najbliższą i-ramkę przed cięciem. Ta odpowiedź rozwiązuje ten problem przy użyciu ffprobei awk, choć trochę niezręcznie. Zasadniczo używasz ffprobedo skanowania ramek i znajdowania najbliższej klatki kluczowej ( flags=K) przed idealnym punktem odcięcia. Pełny wynik dla każdej klatki wideo można zobaczyć w następujący sposób:

ffprobe -select_streams v -show_frames <INPUT>

Połączona odpowiedź dostarcza tego polecenia, aby znaleźć klatkę kluczową przed określonym czasem:

ffprobe -select_streams v -show_frames -v quiet INPUT.mp4 | 
awk -F= ' 
 /pict_type=/ { if (index($2, "I")) { i=1; } else { i=0; } } 
 /pkt_pts_time/ { if (i && ($2 >= 150)) print $2; } 
' | head -n 1

I na koniec, jeśli naprawdę musisz wyciąć gdzieś pomiędzy dwie i-klatki, możesz podzielić wideo i ponownie dołączyć. W oparciu o informacje z tej odpowiedzi powinno to być coś takiego:

ffmpeg -f concat -i list_of_videos.txt -c copy OUTPUT.mp4

Gdzie list_of_videos.txtjest prosty plik tekstowy z listą plików, które chcesz połączyć.

streszczenie

iMovie jest prawdopodobnie wystarczająco dobry dla większości przypadków (od wersji 10) i bardzo łatwy.

ffmpeg może to robić bezstratnie (lub bardzo blisko bezstratnie), z odrobiną zabawy; poziom trudności zależy od tego, jak jesteś wybredny w kwestii dokładnego punktu początkowego i częstotliwości i-ramek.


1
Najbardziej martwi mnie czas poświęcony na ponowne kodowanie (to wiele wielogodzinnych filmów, z których biorę kilka minut wolnego), ale ffmpeg wygląda obiecująco!
Daniel

Okay, w przypadku długich filmów jest całkiem prawdopodobne (w zależności od źródła kodowania), że i-klatki będą znajdować się w odległości do 10 sekund, więc może to być problem, jeśli chcesz je przyciąć bardziej precyzyjnie. Dzielenie, ponowne kodowanie pierwszych <10 i konkatenacja powinny działać, ale powtarzanie ich wielokrotnie nie byłoby przyjemnością.
drfrogsplat

8

Stworzyłem narzędzie graficzne, które wykorzystuje ffmpeg, aby umożliwić bezstratne przycinanie filmów, wybierając punkty początkowe i końcowe na osi czasu: https://github.com/mifi/lossless-cut

Jest to oprogramowanie typu open source i wieloplatformowe.


1
Jest to dobre narzędzie i znacznie upraszcza proces edytowania wideo za pomocą ffmpeg. Graficzny interfejs użytkownika bardzo pomaga. Wysoce polecany.
John Mark Mitchell,

Fantastyczne super proste narzędzie. @Mikael, dzięki za zrobienie tego!
Michael Zlatkovsky - Microsoft

Niestety nie działa z 10-bitowymi filmami 4K MP4.
Mattis,

7

Quicktime 7 Pro ( 30 USD )

Otwórz wideo. Jeśli chcesz zobaczyć dokładny numer klatki: w lewym dolnym rogu kliknij licznik czasu, aby przełączyć na wyświetlanie „Numer klatki”.

lewy

Wybierz punkt początkowy (wpisz i, gdy tam jesteś) i punkt końcowy (wpisz o, gdy tam jesteś).
Wybierz
Przesuwaj klatka po klatce za pomocą klawiszy strzałek; lub przeciągnij małe uchwyty na dole. (Tutaj widzimy koniec na klatce 1330.)

W menu Edycja wybierz „Usuń”, aby pozbyć się wybranej części, lub wybierz „Przytnij”, aby pozbyć się wszystkiego innego.
przyciąć

Chociaż Quicktime 7 zapisze tylko w formacie MOOV, eksportuje w wielu formatach. Eksportuj jako MPEG-4 (na przykład) i unikaj ponownego kodowania, wybierając opcję „Przekaż”

opcje


To odpowiada na część pytania, ale nie na tym, jak właściwie użyć programu do przycinania wideo.
Daniel

OK, myślałem, że OP rozumie resztę. Ale i tak to włożę.
GEdgar

Od redakcji: Czy Quicktime X jest tak dobry jak Quicktime 7? Nie używałem Quicktime X od lat.
GEdgar

Właśnie spotkałem się z tą samą potrzebą i odkryłem, że QT7 był zdecydowanie najłatwiejszym i najszybszym sposobem rozwiązania problemu. apple.stackexchange.com/a/298690/24706
Jonathan van Clute

Niestety QT7 (i wszystkie inne aplikacje 32-bitowe) przestaną działać w MacOS Catalina.
GEdgar

2

Final Cut Pro X (299,99 USD) Jest to jedno z najlepszych programów do edycji wideo dla komputerów Mac. Dzięki profesjonalnej edycji możesz eksportować pliki w wyższej, niższej lub w tym samym formacie co poprzednio. Aby użyć edytora, możesz użyć narzędzia ostrza w edytorze nieliniowym, aby wyciąć części wideo lub zmienić dźwięk przestrzenny 2.1 na 5.1. Ma także wieloformatową oś czasu.

DaVinci Resolve 11 - Istnieją trzy wersje tego oprogramowania. DaVinci Resolve Lite (0 USD). Oprogramowanie Davinci Resolve (995 USD) lub Davinci Resolve (29 995 USD) To jedne z najlepszych jak dotąd programów. Znany ze swoich możliwości korekcji kolorów, DaVinci Resolve pozwoli na edycję w wielu formatach, ma wiele możliwości przejścia, klatek kluczowych, niesamowitych wtyczek, funkcji współpracy i możliwości przejścia z systemu Mac na Windows. Pozwoli to również na ulepszenie dźwięku przestrzennego, a także pozwoli na ponowne kadrowanie i nie tworzy nośników proxy. Do precyzyjnej edycji i do filmów w formacie innym niż 3d wersja Lite jest dla Ciebie. Zalecane jest 8 GB pamięci RAM.

Oba te produkty pozwalają na nieliniową edycję i możliwość uaktualnienia multimediów do nieskompresowanego formatu w celu szybszego eksportu na DVD.


1

Aplikacja LosslessCut wydaje się bardzo obiecująca.

https://github.com/mifi/lossless-cut

Proste i bardzo szybkie narzędzie międzyplatformowe do bezstratnego przycinania / cięcia plików wideo i audio. Idealne do oszczędzania miejsca przez zgrubne wycinanie dużych plików wideo pobranych z kamery wideo, GoPro, drona itp. Umożliwia szybkie wydobywanie dobrych części z filmów i odrzucanie wielu gigabajtów danych bez powolnego ponownego kodowania, a tym samym utraty jakość. Jest niezwykle szybki, ponieważ wykonuje prawie bezpośrednią kopię danych. Jest napędzany przez niesamowitą aplikację ffmpeg (w zestawie) do wykonywania chrząka. Zawiera także inne bezstratne operacje na filmach.

Na zrzucie ekranu wybrałem 3 regiony przycinania. Po naciśnięciu Ekażda sekcja jest krojona i zapisywana we własnym pliku wideo. To niezwykle przyjemny przepływ pracy.

Bardzo szybka i potencjalnie ogromna poprawa przepływu pracy w porównaniu z innymi narzędziami, ale interfejs użytkownika / użyteczność może przydać się trochę pracy. Narzędzie wieloplatformowe. Szkoda, że ​​nie pochodzi z Maca.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Powinieneś być w stanie przełączać się między ramkami w Quicktime Pro za pomocą klawiszy strzałek. Z pewnością nie jest tak łatwe, jak używanie Avid, Final Cut, Premiere itp., Ale jest wykonalne. Możesz także przesuwać swoje Znaki za pomocą klawiszy strzałek.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.