Jak zainstalować aplikację z obrazu dysku .dmg?


15

Pobrałem Firefoksa i teraz jest on na moim pulpicie jako Firefox.dmg. Po dwukrotnym kliknięciu Firefox.dmg otwiera się okno z Firefoksem, dzięki czemu mogę go używać - czy to oznacza, że ​​aplikacja została zainstalowana?


Społeczność Wiki zadała pytanie, ponieważ myślę, że warto zadać pytanie na stronie, aby wskazać innym, nie jest to intuicyjne i nie jest to pytanie, które według mnie zasługuje na powtórzenie.

Odpowiedzi:


21

Aplikacje dystrybuowane na obrazach dysku ( .dmgplikach) są zaprojektowane do instalacji za pomocą przeciągania i upuszczania. Możesz bezpiecznie przeciągnąć i upuścić aplikację z dysku wirtualnego do folderu Aplikacje i używać jej z folderu Aplikacje. Po skopiowaniu go do folderu Aplikacje można bezpiecznie wysunąć dysk wirtualny i usunąć plik obrazu dysku.

Prawie wszystkie aplikacje będą działały dobrze, uruchamiając wirtualny dysk twardy, ponieważ przechowują swoją zawartość w folderze użytkownika (np. Przeglądarki, aplikacje poczty itp.). Zatrzyma to jednak uruchamianie aktualizacji aplikacji, ponieważ obraz dysku jest tylko do odczytu.


7

Zwykle aplikacje dystrybuowane w plikach .dmg można instalować na różne sposoby, w zależności od sposobu ich pakowania. Po dwukrotnym kliknięciu obrazu dysku zaobserwowałem dwa typowe scenariusze. Otwiera okno i:

  • Zobaczysz samą aplikację i skrót do folderu Aplikacje. Wystarczy przeciągnąć aplikację i upuścić ją w ikonie skrótu do aplikacji. Zostaje skopiowany do folderu Aplikacje i przy pierwszym uruchomieniu ostrzega, że ​​aplikacja jest uruchamiana po raz pierwszy i została pobrana z Internetu. Po kliknięciu przycisku OK nie pojawi się już to pytanie.
  • Zobaczysz ikonę aplikacji (a czasem niektóre pliki readme, które wyjaśniają, jak zainstalować lub zaktualizować aplikację). Po dwukrotnym kliknięciu ikony aplikacji uruchamia się instalator, który przeprowadzi Cię przez proces instalacji aplikacji.

W obu przypadkach po zakończeniu instalacji aplikacji możesz kliknąć obraz dysku na pulpicie prawym przyciskiem myszy i wybrać Wysuń. Obraz dysku zniknie, ale plik .dmg pozostanie tam, gdzie go pobrałeś. Następnie można bezpiecznie usunąć plik .dmg.


6

DMG to skrót od obrazu dysku , formatu powszechnie używanego w OS X do instalowania oprogramowania.

Inną możliwością jest użycie packges ( .pkg), które są zainstalowane przy użyciu OS X Installer .

Obrazy DMG są jak konfigurowalne foldery, które mogą zawierać nie tylko samą aplikację, ale także inne pliki. Najczęściej używane jest niestandardowe tło i pojawia się opcja przeciągnięcia / skopiowania - a tym samym zainstalowania - aplikacji w OSX. to jest to! Kopiujesz, przeciągając do ...

  • ... /Applicationszainstalować dla wszystkich użytkowników
  • ... ~/Applicationsinstalować tylko dla siebie (~ to katalog domowy )

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odinstalowanie

Jak można się domyślić, dezinstalacja odbywa się po prostu przez przeciągnięcie aplikacji z bieżącej lokalizacji (~)/Applicationsdo Kosza. Nadal pozostaną na komputerze niektóre powiązane pliki (ustawienia, pamięć podręczna, ...) tej aplikacji, ale na ogół nie zajmują dużo miejsca. Możesz użyć oprogramowania innej firmy, aby pomóc Ci automatycznie znaleźć i usunąć takie dane.


Re „nie może”; literówka?
Pacerier

Czy naprawdę jest jakiś punkt na obrazie tła? To jest po prostu oszałamiające, co do licha ma na celu wpuszczanie plików dmg do okna „dekorowania” Findera?
Pacerier
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.