Ustawienie separatora dziesiętnego dla kalkulatora Spotlight


10

Często używam kalkulatora Spotlight, ale od czasu uaktualnienia do systemu OS X Mavericks wskaźnik dziesiętny zmienił się na ,zamiast z .poprzedniego. Prawdopodobnie teraz uwzględnia niektóre ustawienia regionalne, ale nie mogę znaleźć tego.

Mieszkam w kraju niemieckojęzycznym, ale używam klawiatury amerykańskiej, interfejs ustawiony jest na angielski, formaty regionu są ustawione na Stany Zjednoczone (z wyjątkiem waluty ustawionej na euro), zobacz ten zrzut ekranu.

Ustawienia języka i regionu

Mimo to kalkulator oczekuje ,jako separator dziesiętny:

1+.5

nie daje żadnego rezultatu

1+,5

odciski 1+,5 = 1,5

Jak mogę zmienić separator dziesiętny z powrotem na .?

Edycja: Jak widać na zrzucie ekranu, przecinek dziesiętny jest ustawiany za .pomocą tych ustawień. Spotlight ignoruje to ustawienie, dopóki nie uruchomisz ponownie komputera (czego jeszcze wtedy nie robiłem).

Odpowiedzi:


15

Możesz zmienić ustawienia za pomocą Advanced...przycisku w panelu preferencji Język i region.

Pamiętaj, że musisz zrestartować komputer lub wylogować się, aby zastosować zmiany w Spotlight!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Ponadto bezpłatne narzędzie Alfred umożliwia jednoczesne traktowanie przecinka i kropki jako separatorów dziesiętnych. Przydaje się to czasami, kiedy wklejam liczby sformatowane w obie strony. Powyższe jest lepsze jako rozwiązanie kanoniczne.
Jonathan Van Matre

Cóż, jak widać na moim zrzucie ekranu (w prawym dolnym rogu widać przykładowe wartości), mam ustawienia dokładnie takie, jakie chcę (grupowanie ,, dziesiętne .). Nadal Spotlight akceptuje tylko ,kropkę dziesiętną.
akirk

To dziwne, udało mi się zmienić separator dziesiętny stąd i został zastosowany po ponownym zalogowaniu lub ponownym uruchomieniu.
onik

1
Jeśli nie podoba ci się restart, zabij proces SystemUIServer. Wpisz sudo killall SystemUIServerterminal. Spowoduje to ponowne załadowanie konfiguracji reflektora.
Berik
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.