Wygląda na to, że iOS 7 zbyt często zabija aplikacje


4

Mam iPhone'a 4s z systemem iOS 7. Zauważyłem wzorzec dotyczący „przeładowywania” aplikacji lub rozpoczynania od miejsca, w którym były po przełączeniu się na inną aplikację iz powrotem. W poprzednich wersjach IOS zauważyłem, że aplikacje czasami ładowały się ponownie po zmianie okna, ale wydawało mi się, że są nieco losowe i zależą od tego, z której aplikacji pierwotnie korzystałem. Na przykład, gdy grałem w Angry Birds, wiedziałem, że wyłączenie telefonu lub naprawdę długie przełączanie się między aplikacjami, zanim będzie trzeba go ponownie załadować; jednak w przypadku Scrabble - wydawało mi się, że mogę odpowiedzieć na wiadomość tekstową, a aplikacja uruchomi się ponownie i poprosi mnie o ponowne zalogowanie.

W iOS 7 takie zachowanie wydaje się inne i całkowicie przewidywalne. Bez względu na to, z której aplikacji korzystam, jeśli przejdę na mobilne Safari, ta aplikacja będzie musiała się ponownie załadować - nawet jeśli miną tylko 2 sekundy, ale mogę przełączyć się na dowolną inną aplikację lub zrobić coś innego niż wyłączenie telefonu, a aplikacja, do której wróciłem, uruchomi się tam, gdzie ją przerwałam. Przełączenie na Safari zmusza każdą inną aplikację do ponownego ładowania przy każdym uruchomieniu.

Czy ktoś może to potwierdzić? Czy jest to funkcja czegoś, co mogę kontrolować? Jaka jest funkcja?

Odpowiedzi:


4

iOS zabije aplikacje, jeśli będzie to konieczne.

Niewiele można z tym zrobić, bez łamania więzienia. iOS automatycznie zarządza pamięcią aplikacji i zabije aplikację, jeśli inna aplikacja zażąda więcej pamięci. Ponadto aplikacje używające dużej ilości procesora powodują, że iOS zabija inne aplikacje, dzięki czemu aplikacja na pierwszym planie zawsze ma najlepszą jakość.

Jeśli okaże się, że zabija aplikacje bardziej niż powinno, spróbuj użyć aplikacji o mniejszym zużyciu pamięci. Na przykład spróbuj otworzyć tylko jedną kartę w przeglądarce Safari, a następnie przełącz aplikacje i przełącz się z powrotem. Powinno być mniej prawdopodobne, że zostanie zakończone, jeśli ma mniej otwartych kart, ponieważ zużycie pamięci będzie mniejsze.

Aby uzyskać więcej informacji o wielozadaniowości, zobacz:


To ma sens. Intuicyjnie wiem, że więcej kart powinno zużywać więcej pamięci, ale myślałem, że Apple wymyślił trochę magii, aby to naprawić. Dzięki
dgo

Największym problemem jest to, że tak wiele dużych aplikacji innych firm nie zadaje sobie nawet trudu, aby zapisać swój stan, aby po ich zabiciu mogli przynajmniej przywrócić się w jakiś użyteczny sposób. Wygląda na to, że iOS 7 zużywa tak dużo pamięci.
Nick Bedford

1

Po 3 rozmowach telefonicznych, które trwały około godziny lub dłużej, a także wykonywaniu kopii zapasowych, kasowaniu, przywracaniu ustawień fabrycznych, płukaniu i powtarzaniu kilka razy, odpowiedź, którą otrzymałem od starszego technika Apple, nie była zachęcająca.

Mówi, że ios7 przechowuje więcej informacji na aplikację niż ios6. Ale pamięć podręczna (będąca sprzętem) ma wciąż ten sam rozmiar, a teraz ta sama liczba aplikacji nie może zmieścić się w pamięci podręcznej.

Czasami większe aplikacje powodują, że wielozadaniowość zrzuca każdą inną aplikację w pamięci podręcznej. Spróbuj uruchomić Clash of Clans.

Spróbuj wykonać twardy restart. To da ci trochę więcej miejsca w wielozadaniowej pamięci podręcznej, ale zajmie to tylko pół dnia, zanim będziesz mógł jednocześnie wykonywać tylko 3 lub 4 aplikacje jednocześnie

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.