Jak oddzielić ustawienia „myszy” i „gładzika”?


226

W Preferencjach systemowych> Mysz znajduje się ustawienie „Kierunek przewijania: naturalny”, którego nie lubię, więc rozbroiłem. Problem polega na tym, że to również resetuje ustawienie gładzika, co mi się podoba.

Jak możesz ustawić różne ustawienia myszy i gładzika?

(W przypadku, gdy nie możesz zrozumieć uzasadnienia, by chcieć inaczej, i uważasz, że jest to śmieszne pytanie, oto uzasadnienie. Myszy miały kółka przewijania od dziesięcioleci, a kierunek obrotu kół zawsze był zsynchronizowany z ruch paska przewijania. Jest to, moim zdaniem, najbardziej naturalny sposób robienia rzeczy, mimo że jest to przeciwieństwo tego, co Apple nazywa „naturalnym”. Z drugiej strony jestem całkowicie skłonny używać „naturalnego” Apple przewijanie w poszukiwaniu trackpadów, ponieważ metafora polega na tym, że przesuwasz palcami po stronie, tak jakbyś korzystał z ekranu dotykowego urządzenia z systemem iOS. Pomysł, że Apple traktuje je tak samo, gdy są całkowicie koncepcyjnieinaczej jest mi bardzo dziwnie. Nie chcę zmieniać dziesięcioletniego nawyku za pomocą myszy, tylko dlatego, że Apple zmieniło ich pomysł na działanie gładzika. Akceptuję zmianę gładzika, ponieważ ma to sens dla każdego, kto używa iPhone'a lub iPada (i używam obu), ale nie chcę zmieniać sposobu korzystania z myszy przez mózg.)


1
Powiązane pytanie: apple.stackexchange.com/questions/17966/... Mam tam dwie odpowiedzi, obie zaktualizowane dla Sierra
Nate

3
Chciałbym móc to wielokrotnie
głosować

Nienawidzę faktu, że nie mogę ich ustawiać osobno. Apple, proszę, już pokazujesz ustawienia osobno w gładziku i myszy, dlaczego do cholery je synchronizujesz? Co za głupi projekt.
Logan Yang

Odpowiedzi:


181

Miałem ten sam problem, kiedy zacząłem używać macOS.

Zainstalowałem to małe narzędzie, które pozwala odwrócić zachowanie przewijania tylko dla myszy:

Przewiń Reverser dla macOS


5
Przewijający rewerser nie działa niezawodnie po przebudzeniu ze snu ...
binaryanomaly

3
@ binaryanomaly Sprawdziłem, a „kierunek przewijania: naturalny” w ustawieniach myszy nadal wpływa na gładzik. El Capitan 10.11.1
Guido Preite

3
Niestety masz rację - są dwa miejsca na 1 ustawienie :( dziwne. Wróćmy teraz do Karabinera.
binaryanomaly

6
@GuidoPreite Wygląda na to, że fałszywie obwiniłem Scroll Reverser w poprzednim komentarzu. Problemy nie zniknęły po usunięciu Scroll Reverser. Jednak odeszli po aktualizacji Logitech Control Center. Przepraszamy za rozpowszechnianie błędnych informacji i mam nadzieję, że z trudem zaktualizujesz swoją odpowiedź jeszcze raz.
Roy Prins,

2
Czy to prawda, że ​​możesz rozwiązać tę okropną „funkcjonalność” za pomocą tak prostej aplikacji? Czuję się zachwycony, że w końcu znalazłem coś, co rozwiązało ten problem. To powinno przede wszystkim pochodzić od Apple.
KumarM,

72

Wygląda na to, że jest on zintegrowany z aplikacją Karabiner, więc działa od razu bez żadnego niestandardowego kodu XML (które opisano powyżej).

Będziesz potrzebować następujących ustawień:

 • Preferencje Karabinera> Zmień klucz> Podstawowe ustawienia Karabinera> Wyklucz urządzenia> Nie mapuj ponownie urządzeń wskazujących Apple
 • Preferencje karabinka> Zmień klucz> Urządzenie wskazujące> Odwróć kierunek przewijania> Odwróć przewijanie pionowe

Ustaw ustawienie Enable Natural Scrolling w Mouse / TrackPad PrefPane na „włączone”. Dzięki temu wewnętrzny gładzik może działać tak, jak powinien. Każda podłączona mysz zewnętrzna firmy innej niż Apple będzie się przewijać w naturalny sposób.


1
Miły! O jedno narzędzie mniej przydatne do uruchomienia w tle.
iconoclast

5
Karabiner jest niesamowity.
e9t

2
Karabiner pracował dla mnie w El Capitan, gdzie Scroll Reverser nie.
Zachary Murray

14
Więc to już nie działa w Sierra. W międzyczasie ktoś znalazł działające rozwiązanie?
swongu

6
Karabiner nie działa z Sierra. Zalecają użycie Karabiner-Elements zamiast tego, ale wydaje się, że ten nie oferuje tej opcji. Karabiner nie jest już rozwiązaniem.
22:43

22

Znalazłem się w dokładnie tej samej łodzi (wolę Natural dla TrackPada i normalną dla Myszy), a jeśli ktoś spróbuje zrobić to samo, zgłosiłem w tym celu raport o błędzie przeciwko Apple. Zamknęli to dość krótko słowami „To jest zamierzone” i bez innych wyjaśnień.

Zgaduję, że jest to powszechna prośba, a oni mają dość tego.


6
Możliwe, że po prostu tego nie rozumieją, ponieważ chciałbym się założyć, że praktycznie nikt w Apple nie używa myszy z fizycznie przewijanymi kołami. (To tak, jakby używać komputera Mac w firmie Microsoft: anatomia do zarządzania.) Dla kogoś, kto nie dawał wiele do myślenia, może to wydawać się sensowne, ale jeśli używasz wszystkich trzech urządzeń (urządzeń iOS, myszy Apple lub trackpadów i myszy na kółkach) szybko zdajesz sobie sprawę, że decyzja Apple była okropna.
iconoclast

14
„To jest celowe” to tylko sposób na uniknięcie przez Apple przyznania się, że zrobił coś złego. Mimo całej domniemanej dbałości Apple o szczegóły, takie małe problemy z użytecznością są dość powszechne w OSX.
AgmLauncher

Mam ten sam problem
użytkownik454322,

2
muszą się NIEDOPUSZCZALIĆ o tym usłyszeć - kiedy tak wiele osób ma ten problem, to PRAWDZIWY problem - wraz z końcem Steve'a Jobsa kończy się jakość Apple ...
aequalsb

wow, to jest bardzo naiwne. W jaki sposób naprawienie tego błędu pomogłoby sprzedawać myszy jabłkowe ...?
vidstige 16.04.2018

15

Możesz także użyć Karabinera :

<?xml version="1.0"?>
<root>
 <devicevendordef>
  <vendorname>SOMEVENDOR</vendorname>
  <vendorid>0x1234</vendorid>
 </devicevendordef>
 <deviceproductdef>
  <productname>SOMEPRODUCT</productname>
  <productid>0x0001</productid>
 </deviceproductdef>
 <item>
  <name>custom</name>
  <identifier>custom</identifier>
  <device_only>DeviceVendor::SOMEVENDOR, DeviceProduct::SOMEPRODUCT</device_only>
  <autogen>__FlipScrollWheel__ Option::FLIPSCROLLWHEEL_VERTICAL</autogen>
 </item>
</root>

Możesz zobaczyć identyfikatory dostawcy i produktu z /Applications/Karabiner.app/Contents/Applications/EventViewer.app.


3
Aby rozwinąć ten proces, uruchom Karabineraplikację, która otwiera interfejs dostosowywania. Następnie przejdź do zakładki „Różne i odinstaluj” u góry. Na tej stronie znajdują się przyciski „Open private.xml” i „Open EventViewer”, których można użyć do uzyskania identyfikatora produktu i edycji pliku XML, jak pokazano powyżej.
CodingWithSpike

Kilka dodatkowych szczegółów - Zamień oba wystąpienia „SOMEVENDOR” na dowolne pojedyncze słowo reprezentujące producenta (np. Microsoft). Zamień oba wystąpienia „PRODUCTNAME” na dowolne pojedyncze słowo reprezentujące mysz (np. MicrosoftSculpt). Zamień 0x1234 na ciąg znaków z kolumny „ID dostawcy” w przeglądarce zdarzeń. Zamień 0x0001 na ciąg z kolumny „ID produktu” w widoku zdarzenia. Zapisz xml i wciśnij „Zmień klucz> Załaduj ponownie XML”. Pamiętaj, aby włączyć konfigurację myszy OSX „Przewiń kierunek: naturalny” w konfiguracji myszy.
Elad


12

Ta mała aplikacja rozwiązała mój problem. Działa jak marzenie. https://pilotmoon.com/scrollreverser/


Cześć, witam w AskDifferent. Uważam, że jeśli warto odpowiedzieć na pytanie, warto je poprawić. Również niektóre instrukcje, a nie tylko link, mogą dać więcej głosów pozytywnych i uczynić twoją odpowiedź bardziej „przyszłym” dowodem. Poświęć trochę czasu na przeczytanie sekcji Odpowiedzi i pytania na stronie pomocy .
Deesbek

2
Zatwardziały! Działa świetnie na Sierra. Karabiner lub Scroll Reverse nie działają obecnie w Sierra, więc jest to jedyne rozwiązanie z obecnie wymienionych, które działa.
orrd

Działa na Sierra! Co za ratownik!
friederbluemle

W tym przypadku @Deesbek wydaje się, że nie ma sensu się rozwijać. To naprawdę działa jak urok. Jeśli przejdziesz na stronę i pobierzesz aplikację, przewinie ona zwoje (osobno dla myszy i gładzika, cała kwestia pytania). Również F Apple za twierdzenie, że jest to celowa decyzja. To po prostu leniwe.
barclay

8

Na podstawie odpowiedzi Tien starałem się znaleźć oprogramowanie Logitech, które mogłoby mi pomóc. Mam mysz Anywhere MX 2, a Logitech Optionsoprogramowanie naprawdę „naprawia” ten problem dla mnie! Można go pobrać tutaj:

http://support.logitech.com/pt_br/software/options

Oto jak to ustawiłem:

Opcje Logitech z kierunkiem przewijania „Standard”

Posiadanie kierunku przewijania: tutaj standardowe i naturalne przewijanie w ustawieniach macOS Sierra sprawia, że ​​działa ono tak, jak ma to sens: naturalne przewijanie na trackpadzie (dwie rzeczy w górę przewija w dół) i standardowe przewijanie na kole (przewijanie kółka „wstecz” przewija w dół).

Mam nadzieję, że to pomoże!


1
Nie widzę tych opcji w systemie Mac OS X 10.12.1. Mam mysz Unifying, ale nie mogę dodać jej do opcji Logitech. Myślę, że należy to zrobić, zanim będę mógł zmodyfikować jego opcje?
Erik

Wystarczy zainstalować Logitech Optionsoprogramowanie Logitech.
BrunoJCM,

Najwyraźniej działa tylko z myszami bezprzewodowymi.
erickrf

Na szczyt idziesz ...
Kamil Tomšík,

Logitech Optionsdziała tylko z niektórymi myszami Logitech. Nawet jeśli masz mysz jednoczącą, nie jest to gwarantowane.
lenooh

8

Jak napisał Tien, Logitech ma teraz aplikację z opcją oddzielania kierunków przewijania gładzika i myszy, ale działa to tylko z odbiornikiem unifying lub Bluetooth. Mam cudowny Logitech VX Nano, na którym nie zamierzam się poddawać, co poprzedza odbiornik jednoczący.

Karabiner lub Scroll Reverse nie działają obecnie w Sierra.

Zamiast tego możesz użyć bezpłatnej aplikacji Przewijanie do tyłu, która działa w Sierra.

https://pilotmoon.com/scrollreverser/ Przewiń Reverser


7

Zarówno Karabiner, jak i Scroll Reverse nie działają do tej pory na Sierra (październik 2016). Zamiast tego używam logitech M185 i aplikacji firmy Logitech ( http://support.logitech.com/en_us/product/wireless-mouse-m185 ) i działa. Teraz mogę rozdzielić kierunek przewijania między gładzikiem a myszą.


czy ta funkcja nie istnieje w Karabiner-Elements?
iconoclast

jakie oprogramowanie firmy Logitech?
BrunoJCM,

odpowiadając sobie na „odpowiedź” poniżej;)
BrunoJCM

1
@iconoclast: Nie, w Karabiner Elements można tylko mapować klucze. Ale aplikacja Logitec działa całkiem dobrze.
llasarov,

1
Właśnie wypróbowałem Scroll Reverser na moim MacBooku Pro z systemem Mac OS Sierra i działa idealnie.
Liran H

6

Wyjaśniając powyższą odpowiedź na temat ustawień Karabinera. Aby edytować dwa sugerowane ustawienia, wykonaj następujące czynności:

Zmień kartę Klucz> Wyklucz urządzenia> Wybierz „Nie mapuj ponownie klawiatury wskazującej Apple

Zmień kartę Klucz> Urządzenie wskazujące> Odwróć kierunek przewijania Wybierz „Odwróć przewijanie w pionie”

Stąd użyj Apple> Preferencje systemowe> Mysz (lub touchpad) i wybierz „naturalne przewijanie”


1
Zamiast powiedzieć „odpowiedź powyżej” lepiej jest określić, którego odpowiedź masz na myśli. To, czy odpowiedź jest „powyżej”, czy nie, zależy od tego, w jaki sposób użytkownicy sortują odpowiedzi, a nawet to zmienia się z czasem. Dodawane są również nowe odpowiedzi, więc odniesienia kierunkowe stają się coraz bardziej mylące, nawet jeśli na początku wydawały się stosunkowo jasne.
iconoclast

Uwaga: w bieżącej wersji Karabinera (w każdym razie 10.18.0) nazwa pierwszego ustawienia została zmieniona na „Nie zmieniaj mapowania urządzeń wskazujących Apple”.
dland

Ta odpowiedź jest dla mnie dokładna i poprawna na El Capitan 2017-03-05 - podczas gdy WSZYSTKIE INNE odpowiedzi, które przeczytałem wcześniej, nie dostarczyły krytycznego wyjaśnienia dla dwóch ustawień - dlatego uważam „odpowiedź powyżej” i „wszystkie inne odpowiedzi „źle ... i„ TEN odpowiedź ”dobrze
aequalsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.