Opóźnij przy użyciu przycisków głośności


27

Kiedy zmieniam głośność za pomocą przycisków na bezprzewodowej klawiaturze Apple (z komputerem Mac Mini), mam prawie ogromne opóźnienie między naciśnięciem klawisza a akcją (do kilku sekund, a od czasu do czasu nawet kilku minut).

  • użycie suwaka w menu działa idealnie (bez opóźnień)
  • zresetowanie PRAM nie przynosi żadnej poprawy
  • Nie mam żadnego zewnętrznego narzędzia związanego z dźwiękiem jako boom (patrz dyskusja wsparcia Apple )

Masz pojęcie, co może być przyczyną?

Edytować

  • Wpływa to również na jasność
  • Zauważyłem również, że proces loginwindownie odpowiada i wykorzystuje 100% jednego rdzenia
  • Konsola nie wyświetla błędów

Myślę, że masz takie samo zachowanie z jasnością?
Matthieu Riegler,

@MatthieuRiegler Sprawdzę, że prawie nigdy go nie zmieniam, w tej chwili oba działają. Zaczekam kilka godzin, a kiedy wróci dziwne zachowanie (zawsze dzieje się to po pewnym czasie), sprawdzę, czy wpływa to również na jasność.
Matteo,

Widzę również ten problem. Zaczęło się dziać wczoraj. Uruchamianie 10.9.4 na iMac. Niepokojące, ponieważ często dostosowuję głośność i jasność do różnych programów.
Scott Biggs,

Odpowiedzi:


48

Wpisanie sudo killall coreaudiodterminala natychmiast rozwiązało problem.

Usunęło również opóźnienie przycisków jasności klawiatury. Problem zaczął się po powrocie do głośników wewnętrznych po przesłaniu dźwięku przez lotnisko.


5
Czasami po prostu nie uruchamia przez siebie, w takim przypadku po prostu zrobić: sudo launchctl unload /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.audio.coreaudiod.plistnastępnie sudo launchctl load /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.audio.coreaudiod.plist
Buzut

To mi nie zadziałało. Jednak ponowne uruchomienie komputera zrobiło to za mnie. Działał przez 40 dni.
neoneye

Nie zadziałało natychmiast, ale po kilku sekundach zadziałało
odłóż

Po tym, jak to zrobiłem (High Sierra), dźwięk przestał działać i dostałem symbol zakazu na dole wyskakującego toastu podczas zmiany dźwięku, więc przeszedłem do ustawień dźwięku i przełączyłem wyjście na inne urządzenie, a potem zadziałało.
shim

7

W swoich preferencjach dźwiękowych przejdź do zakładki „Efekty dźwiękowe” i wyłącz „Odtwarzaj informacje zwrotne przy zmianie głośności”.

To rozwiązało dla mnie opóźnienie. Wygląda na to, że za każdym razem odczytywanie efektu dźwiękowego z dysku trwało sekundę.


1
+1 Nie jestem w stanie sprawdzić, ponieważ nie mam już Maca Mini z problemem, ale wydaje się to prawidłowe podejście (opóźnienie z powodu dysku mogło być problemem).
Matteo,

Pracowałem także dla mojego MacBooka Pro z systemem 10.12.6
bpanulla,

To też działało dla mnie.
JRajan

1

Czy masz UPS APC?

Miałem dokładnie ten problem po wczorajszej aktualizacji do Mavericks i odkryłem, że rezygnacja z siły apcupsd(demon kontrolera UPS) natychmiast usunęła opóźnienie.

Jeśli to nie pomoże, możesz spróbować wymusić zamknięcie innych demonów stron trzecich, które wykonują podobne zadania apcupsd.


1

Dalej pomaga:

sudo launchctl unload /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.audio.coreaudiod.plist
sudo launchctl load /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.audio.coreaudiod.plist

1

W OSX 10.10+ występuje błąd, który powoduje, że przyciski głośności i jasności zależą od procesora / dysku. Ten problem będzie występował podczas nowej instalacji na nowym sprzęcie pod obciążeniem. Obniżenie wersji do 10.9.x, mam nadzieję, że 10.14 to naprawi lub zainstalowanie Linuksa to jedyne znane mi rozwiązania. Apple nie skomentowało i jest mało prawdopodobne, aby to naprawić, ponieważ nowy sprzęt zawiera dyski SSD, które ukrywają ten problem.


Problem pojawił się w 2014 roku. 10.10 nie został jeszcze wydany.
Matteo,

Teraz mam inny system operacyjny, ale także inną maszynę ...
Matteo,

1

Odkryłem, że opóźnienia w bezprzewodowej klawiaturze lub myszy Apple są związane z Bluetooth (tj. Interferencją). Mój zegarek Apple rzadko odblokowuje laptopa, ale za każdym razem, gdy próbuje, moja mysz staje się bardzo opóźniona. Sugeruję wyłączenie Bluetooth na urządzeniach w pobliżu, które nie używają aktywnie Bluetooth do wykonywania działań. Podobnie, sprawdź, czy nie ma nic, co może powodować utratę sygnału, duże metalowe przedmioty lub przedmioty elektryczne.


0

Zabicie coreaudio nie działało dla mnie.

Ale potem zauważyłem, że takie zachowanie występuje, gdy Android Studio łączy się z urządzeniem z Androidem. Najwyraźniej ADB (Android Debug Bridge) ma pewien konflikt, który powoduje powolne działanie z klawiszami funkcyjnymi głośności i jasności ekranu.

Rozwiązanie: Zamknij Android Studio i odłącz urządzenie. Upewnij się, że program Android Transfer również nie działa (pojawi się w monitorze aktywności). Tak, to nie jest optymalne rozwiązanie, ale działa dla mnie.

Nie spodziewam się, że wielu z was będzie programistami Androida, ale jeśli tak, to może być właśnie szukana poprawka.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.