jak sprawić, by każdy ekran był oddzielną spacją, a jednocześnie mieć skrót klawiaturowy do przesuwania obu ekranów jednocześnie?


16

W OS X Mavericks każdy ekran (tj. Monitor) ma swoje własne miejsce. Ma to wiele zalet.

Ale są też zalety starego sposobu robienia tego; tzn. chcę, aby moje [ monitor 1 - space 1] i [ monitor 2 - space 1] były przeznaczone dla mojej aplikacji Xcode. I [ monitor 1 - space 2] [ monitor 2 space 2] dla mojego chromu i tak dalej.

Preferencje oferują opcję przejścia starą lub nową drogą za pomocą Display have separate spacesopcji:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Chcę jednak tego, co najlepsze z obu światów: chcę, aby każdy ekran miał swoją własną przestrzeń ... ale potem chcę też skrót klawiaturowy, w którym mogę przenosić oba ekrany jednocześnie. Jak to możliwe?

Odpowiedzi:


8

Chciałem zrobić coś podobnego. Chociaż nie jestem pewien, czy możliwe jest, aby skróty „Przenieś w lewo” i „Przenieś w prawo” zachowywały się tak, jak chcesz (przynajmniej nie bez narzędzia innej firmy), możesz bardzo zbliżyć się za pomocą opcji „Przełącz na pulpit [n ] „skróty. Oto co zrobiłem:

  • W Kontroli misji dodaj lub usuń komputery stacjonarne z obu ekranów, aby mieć ten sam numer na obu ekranach. Korzystałem z 5 w Mountain Lion, więc kiedy po raz pierwszy uruchomiłem Mavericks, miałem 5 na głównym ekranie i tylko jeden („Desktop 6”) na drugim ekranie. Po prostu dodałem 4 nowe komputery stacjonarne do mojego dodatkowego wyświetlacza, więc teraz mam w sumie 10. Wynik wygląda mniej więcej tak:

Główny wyświetlacz z komputerami stacjonarnymi 1-5

Główny wyświetlacz z komputerami stacjonarnymi 1-5

Dodatkowy wyświetlacz z komputerami stacjonarnymi 6-10

Dodatkowy wyświetlacz z komputerami stacjonarnymi 6-10

  • Przejdź do System Preferences > Keyboard > Shortcutsi wybierz Mission Controlkategorię.

  • Ustaw jeden skrót dla każdej „pary” komputerów stacjonarnych :

Skróty klawiszowe

(Oczywiście spowoduje to sprzeczne skróty, ale nie wydaje się to być problemem. Jeden skrót nadal uruchamia obie akcje).

  • Użyj ctrl- 1przez ctrl- 5(lub dowolnego zestawu skrótów, który wybrałeś), aby przełączać się między każdą parą: ctrl+ 1dla Pulpitu 1 na głównym wyświetlaczu i Pulpitu 6 na drugim ekranie, ctrl+ 2dla Pulpitu 2 i Pulpitu 7 i tak dalej.

Wydaje mi się, że to jakiś hack, który znam, ale przynajmniej odpowiada on zachowaniu, do którego byłem przyzwyczajony w Mountain Lion, jednocześnie zachowując zalety ulepszonej obsługi wielu monitorów w Mavericks.

EDYCJA: Właśnie zauważyłem, że może to powodować dziwne zachowanie podczas zmiany par pulpitu. Po pierwsze, po wylądowaniu na pulpicie pasek menu miga nieregularnie i ostatecznie skupia się na jednym lub drugim wyświetlaczu, pozornie losowo. Wydaje się również, że przeszkadza w przełączaniu aplikacji, ponieważ nie zawsze koncentruje się na aplikacji lub oknie, którego można by się spodziewać. (Być może istnieje konflikt między ostatnio używaną aplikacją na świecie a ostatnio używaną na tym konkretnym komputerze? Nie jestem pewien.) Będę się z nią bawił, ale może to być dla mnie przełom. Na szczęście nadal mam możliwość powrotu do zachowania sprzed Mavericks, jeśli to konieczne.


To bardzo przydatne, dziękuję za udostępnienie. Czy próbowałeś BetterTouchTool? Umożliwia mapowanie jednego skrótu na kilka. Może możliwe jest zmapowanie ctrl-1 w celu przełączenia jednego pulpitu na drugi, więc zawsze dzieje się w tej samej kolejności.
chmac

Ratownik! Nie mogłem zrozumieć, dlaczego przez całe życie miałem pływające wyświetlacze z mojego RubyMine IDE, które skakały po kliknięciu.
ecbrodie

To była świetna odpowiedź. Jednak dla mnie to już nie działa pod El Capitan. Czy wiesz, co muszę zrobić, aby działało pod 10.11.6?
Hotschke,

10.11.6: Skrót działa tylko na ekranie głównym (Preferencje systemowe -> Wyświetlacze, wyświetlacz z przeciąganym paskiem menu)
Hotschke

Najwyraźniej jest problem ze sterownikiem graficznym nVidia: używając domyślnego sterownika graficznego OSX zamiast sterownika sieciowego NVIDIA, znowu działa dla mnie pod 10.11.6.
Hotschke,

1

Kiedy zaktualizowałem się do indywidualistów, chciałem móc robić dokładnie to, co mówisz. Ale potem zdałem sobie sprawę, że znacznie łatwiej jest najpierw wybrać aplikację, której chcesz użyć (Command + Tab), a następnie okna bieżącej aplikacji (Ctrl + w dół i w lewo lub w prawo, aby uzyskać właściwą). Działa, aby wybrać okno, nawet jeśli jest w innym miejscu, a następnie będziesz przełączać się między monitorami.

Na przykład zazwyczaj mam więcej niż jedno okno chromowane, po jednym dla każdego monitora, więc jeśli chcę zmienić między większym a małym, najpierw wybieram aplikację Google Chrome, a następnie Ctrl + Dół (aby zobaczyć okna Al Chrome) i prawy i lewy, aby przejść z dużego monitora na mały.

Mam nadzieję, że to się przyda


2
Niestety nie działa to, gdy jedno z okien ma pełny ekran ...
Antoine Lizée,

@ AntoineLizée Powodem jest to, że OS X traktuje aplikacje pełnoekranowe jako niezależne przestrzenie. Na przykład, jeśli Safari jest w trybie pełnoekranowym, jest to jego własna przestrzeń.
jfmercer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.