Skonfiguruj Apple TV (2. generacji) bez włączonego zdalnego udostępniania ani udostępniania w domu


10

Jak sparować Apple TV (2. generacji) bez włączonego pilota i bez włączonego udostępniania w domu?


Chciałem powiedzieć, że możesz korzystać z remote.app, ale myślę, że potrzebujesz współdzielenia domu już w dniu
markhunte

Zrozumiałem sposób, zobacz moją odpowiedź :-)
waka-waka

Odpowiedzi:


11

Postanowiłem odpowiedzieć na moje pytanie po 2 godzinach od znalezienia rozwiązania problemu: „Jeśli udostępnianie w domu nie jest włączone, Apple TV nie można kontrolować za pomocą urządzenia iOS”.

Zauważ, że mówię o Apple TV drugiej generacji. Trzecią generację można obejść na stronie http://support.apple.com/kb/HT5900?viewlocale=en_US&locale=en_US

Możesz zsynchronizować drugą generację z iOS, trochę podstępnie, ale łatwo można nią zarządzać.

Oto co robisz ...

 1. Podłącz Apple TV do laptopa i zresetuj do ustawień fabrycznych na Apple TV (zrobiłem to, aby uzyskać czyste pudełko + najnowszą aktualizację oprogramowania).
 2. Teraz, gdy uruchomi się Apple TV (po prostu podłącz HDMI do telewizora i włącz Apple TV), poprosi Cię o parowanie klawiatury bluetooth w razie potrzeby (jeśli masz, reszta jest prosta, jeśli nie, przejdź do kroku 3 inaczej krok 5). Nowe wersje oprogramowania Apple TV wymagają tego parowania, stąd przywrócenie ustawień fabrycznych + aktualizacja oprogramowania na Apple TV.
 3. Nie posiadam klawiatury bluetooth, więc pobrałem aplikację 1keyboard ze sklepu z aplikacjami za darmo (posiadam komputer Mac, coś takiego powinno być możliwe także w systemie Windows).
 4. Za pomocą 1Keyboard mogłem emulować funkcjonalność klawiatury bluetooth z mojego komputera Mac.
 5. Gdy już podłączę klawiaturę do Apple TV, użyj przycisków góra / dół itp., Aby nawigować i skonfigurować Apple TV. Następnie przejdź do ustawień i sparuj aplikację ios Remote.
 6. Zaoszczędź 20 $, nie kupując pilota :-)

  Mam nadzieję, że to komuś pomoże.


1
cóż, właściwie (marzec 2017 r.) 1Keyboard kosztuje 9,99 $, możesz korzystać z CiderTV i nadal możesz kontrolować swój Apple TV za pomocą komputera Mac za darmo :-) itunes.apple.com/us/app/cidertv/id1065907486?mt=12
Camaleo,

Wyjaśnij, jak postępujesz w kroku 1. Jeśli podłączę Apple TV do komputera, widzę tylko pusty dysk w wyszukiwarce.
Arete

minęło 5 lat, odkąd to opublikowałem :) .. ciekawe, aby zobaczyć, że ludzie nadal uważają ten post za użyteczny. możesz znaleźć w Google, jak zresetować AppleTV do ustawień fabrycznych i sprawdzić, czy to pomoże. powodzenia!
waka-waka

2

Konfigurowanie Apple TV bez pilota Apple:

 1. Podłącz Apple TV jak zwykle do telewizora za pomocą kabla HDMI i przewodu zasilającego.
 2. Podłącz kabel Ethernet do Apple TV i modemu.
 3. Apple TV automatycznie połączy się z Internetem.
 4. Użyj aplikacji App Remote na iPhonie i kliknij piloty, użyj aplikacji Remote
 5. Za pomocą pilota kliknij menu, aby przejść do ustawień i wprowadzić informacje o sieci.
 6. Wyjmij przewód ethernetowy, a będziesz mógł używać pilota do aplikacji.

> Podłącz Apple TV do laptopa Jak to zrobić? Z kablem z przeplotem do portów Ethernet?
Shauno,

Kabel z przeplotem nie jest konieczny. Działa zwykły kabel Ethernet, ponieważ karta sieciowa wykryje i wykona crossover wewnętrznie.
Mark E. Haase

1
Nie działało to dla mnie, ponieważ nie mogłem wprowadzić informacji o sieci Wi-Fi, gdy byłem podłączony do sieci Ethernet. Następujące rozwiązanie działało dla mnie, sparuj zwykłego pilota telewizora w sieci Ethernet, a następnie odłącz i użyj pilota telewizora, aby dodać sieć Wi-Fi: emmanuelbernard.com/blog/2013/08/15/…
knighter

1

Wydaje się to niemożliwe. Może być konieczne pożyczenie jednego lub kupienie jednego.


Możesz go łatwo przywrócić, ale nie sądzę, że możesz go kontrolować bez wcześniejszej konfiguracji za pomocą pilota. Trzecie pokolenie może, a nie drugie pokolenie.
Shane Hsu

0

Kupowanie aplikacji 1keyboard w sklepie Mac App Store (nie w sklepie iOS) działało

Korzystam z modelu iMac z połowy 2010 roku z Lionem i zapomniałem zabrać pilota do telewizora Apple do naszego domu wakacyjnego.

Ta sugestia zadziałała

Możesz zsynchronizować drugą generację z iOS, trochę podstępnie, ale łatwo można nią zarządzać.

Oto co robisz ...

Podłącz Apple TV do laptopa i zresetuj do ustawień fabrycznych na Apple TV (zrobiłem to, aby uzyskać czyste pudełko + najnowszą aktualizację oprogramowania).

Teraz, gdy uruchomi się Apple TV (po prostu podłącz HDMI do telewizora i włącz Apple TV), poprosi Cię o parowanie klawiatury bluetooth w razie potrzeby (jeśli masz, reszta jest prosta, jeśli nie, przejdź do kroku 3 inaczej krok 5). Nowe wersje oprogramowania Apple TV wymagają tego parowania, stąd przywrócenie ustawień fabrycznych + aktualizacja oprogramowania na Apple TV.

Nadchodzi fajna część ... Nie posiadam klawiatury bluetooth, więc ściągnąłem aplikację 1keyboard ze sklepu z aplikacjami za darmo (mam Maca, coś takiego powinno być możliwe również w systemie Windows).

Za pomocą 1Keyboard mogłem emulować funkcjonalność klawiatury bluetooth z mojego komputera Mac. Gdy już podłączę klawiaturę do Apple TV, użyj przycisków góra / dół itp., Aby nawigować i skonfigurować Apple TV. Następnie przejdź do ustawień i sparuj aplikację ios Remote.

Zaoszczędź 20 $, nie kupując pilota :-)

Mam nadzieję, że to komuś pomoże.


0

Dla tych z nas, którzy mają szczęście mieć telefon Samsung Galaxy z czujnikiem podczerwieni - oto najprostsze rozwiązanie. Pobierz aplikację od Google o nazwie „Apple TV Remote”. Po pobraniu upewnij się, że Apple TV i Galaxy są podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej. Po otwarciu aplikacji ekran będzie wyglądał jak gigantyczny srebrny pilot Apple TV. Po prostu wciśnij go normalnie, a Twój Apple TV natychmiast zareaguje. Bez parowania. Żadnych bzdur z dzieleniem domu. Nie ma potrzeby połączenia ethernetowego z AppleTV z komputerem.
Wystarczy pobrać i kliknąć. Gotowy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.