Jak mogę cofnąć „zawsze zezwalaj” na element pęku kluczy


13

Przez pomyłkę kliknąłem „zawsze zezwalaj” na plik w moim pęku kluczy na komputerze Mac. Jak mogę to cofnąć i ograniczyć dostęp? Próbowałem to naprawić, klikając opcję Kontrola dostępu. Tam wybrałem „potwierdź przed zezwoleniem na dostęp”, ale to nie działało. Nadal widzę hasło do tego pliku bez wprowadzania hasła.

Odpowiedzi:


8

Powinieneś być w stanie usunąć wszystkie programy z białej listy, a następnie zresetować domyślne zachowanie z dostępu do pęku kluczy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Najpierw wybierz Fantastyczny (lub wszystkie wyczyszczone aplikacje), a następnie naciśnij -
  • Po drugie, wybierz Potwierdź i Zapytaj w razie potrzeby.
  • Po trzecie, wybierz Atrybuty i upewnij się, że zmiany zostały zapisane (prawdopodobnie na tym etapie prawdopodobnie powinieneś również dokonać uwierzytelnienia)
  • Wróć do kontroli dostępu, aby sprawdzić, czy ustawienia zostały poprawnie zapisane

Jeśli to nie zadziała, może być konieczne naprawienie pęku kluczy zawierającego ten element, również za pomocą menu Dostęp do pęku kluczy, aby otworzyć narzędzie Pierwsza pomoc pęku kluczy.


4
Nie wiem, czy jest to nadal ważne, czy możesz dodać, jak dokładnie przejść do tego ekranu. Ilekroć otwieram „Dostęp do pęku kluczy” z wyszukiwania Spotlight, pojawia się ekran do obsługi certyfikatów systemowych. Nie jestem pewien, jak dotrzeć do dokładnego obrazu wyświetlanego w odpowiedzi. Czy możesz dodać, jak znaleźć to okno „Kontrola dostępu”?
zero298

@ zero298 kliknij prawym przyciskiem myszy wiersz poświadczeń, aby wyświetlić menu rozwijane, a następnie kliknij „Uzyskaj informacje”
Robert Tan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.