Jak wyłączyć SpeedStep podczas korzystania z MacBooka Pro bez baterii?


25

Przede wszystkim specyfikacje:

 • MacBook Pro (15-calowy, początek 2011 r.)
 • OS X 10.9.1 (Mavericks)
 • 2,3 GHz Intel Core i7
 • 8 GB pamięci RAM

Problem

Niedawno moja bateria przypadkowo zginęła i musiałem ją odłączyć, w przeciwnym razie mój komputer nie włączyłby się prawidłowo (MacBook Pro ponownie się uruchamiał i ciągle się wyłączał).

Teraz za każdym razem, gdy podłączam kabel zasilający, uruchamia się natychmiast (nawet bez naciskania przycisku zasilania), wyłącza się po kilku sekundach, a następnie uruchamia się normalnie. Dziwne.

Niemniej jednak głównym problemem jest to, że po pewnym czasie laptop staje się BARDZO powolny. Mam na myśli „BARDZO powolny” - gry stają się nie do zagrania (spadek FPS z 60 do 6) i kernel_task zaczyna używać więcej niż 500% procesora. Co więcej, prędkość myszy znacznie wzrasta .

Próbowałem interrock (dziesiąty post) przewodnik ale wydaje się, że nie działa poprawnie i spowodował panika jądra związany z SleepEnabler .

P.S. Czytałem gdzieś to jabłko robi to ” podkręcanie „celowo, ze względów bezpieczeństwa lub marketingu (aby kupić nową baterię) powody. Proszę poprawić mnie, jeśli się mylę.

OS X w inteligentny sposób ograniczy procesor na podstawie pewnych   warunki w celu: a) przedłużenia żywotności baterii ib) uniknięcia systemu   uszkodzenie (przez nadmierne ciepło). Apple nie „sabotuje” maszyn   wysiłek, aby klienci kupili nowe baterie. - cksum

Każda pomoc byłaby doceniana. Z góry dziękuję.


Rozwiązanie (które działało dla mnie)

http://www.rdoxenham.com/?p=259

Jest to prosta poprawka, a większość ludzi ma podobne problemy z tym, co   opisujesz, są całkiem szczęśliwi, gdy to sobie uświadomią. Nie biorę kredytu   za tę poprawkę, ponieważ to wszystko dzięki Rhys Oxenhams, który to zbadał   i wymyślił rozwiązanie .

Dzięki l'L'l za znalezienie tego.


Wykluczenie czujnika temperatury może być świetnym pierwszym miejscem do rozpoczęcia, więc odpowiem na „dlaczego” poniżej w rzeczywistej odpowiedzi. Ponadto działanie zasilania jest niepokojące i wskazuje, że sprzęt lub oprogramowanie SMC + nie działa prawidłowo. Spróbuj zresetować NVRAM raz, jeśli nie zauważyłeś tego problemu.
bmike

1
Ograniczanie procesora nosi nazwę SpeedStep i jest wbudowane w układ. OS X po prostu podłącza się do technologii. SS został zapoczątkowany i opracowany przez firmę Intel. Jak już wspomniano, OS X będzie inteligentnie ograniczał procesor w oparciu o pewne warunki, starając się a) przedłużyć żywotność baterii ib) uniknąć uszkodzenia systemu (przez nadmierne ciepło). Apple nie „sabotuje” maszyn, starając się skłonić klientów do zakupu nowych baterii.

Chodzi o to, że w systemie Windows (Boot Camp) wszystko działa całkowicie dobrze. Nawet jeśli nie masz baterii, możesz wybrać „ Wysoka wydajność „tryb i pracuj jak zwykle.
Arthur

Podłącz ponownie baterię. Ponieważ twój model ma jeden wbudowany, nie zaleca się odłączania go. Wyobrażam sobie, że to właśnie powoduje problemy, ponieważ nigdy nie miały działać bez nich. Następnie zabierz go do Apple Store i poproś o uruchomienie diagnostyki. Mogą istnieć inne problemy, których nie znasz. Jeśli bateria po prostu straciła swój ładunek w czasie, nie powinna powodować ponownego uruchomienia systemu, chyba że pracujesz bez ładowarki podłączonej. źródło problemu.

Odpowiedzi:


11

Wygląda na to, że masz problem z baterią, chociaż jest prawdopodobne, że zwiększa to tylko podstawowy problem, który dotykasz.

Koncepcja stojąca za Speedstep wydaje się dobrze, jednak sposób, w jaki działa, jest dość zły - zwłaszcza jeśli chodzi o kernel_task. Uważam, że jest to powód, dla którego widzicie tak dramatyczne spowolnienie - ponieważ ta „funkcja” zużywa większość procesora komputera MacBook Pro, aby najwyraźniej chłodzić system i oszczędzać energię.

Technologia Intel SpeedStep pozwala systemowi dynamicznie dostosowywać napięcie procesora i częstotliwość rdzenia, co może skutkować zmniejszeniem średniego zużycia energii i zmniejszeniem średniej produkcji ciepła. (od Intela)

Oznacza to, że tracisz znaczną część procesora, podczas gdy SpeedStep przechwytuje zadanie kernel_task i nieustannie wykonuje zadania o niskim obciążeniu, dopóki temperatura procesora nie spadnie. Twój system zasadniczo zostaje ugrzęznięty, więc możesz oszczędzać energię, niezależnie od tego, czy chcesz, czy nie. Wyobrażam sobie, że większość ludzi spodziewa się, że będzie w stanie wykorzystać całą moc procesora, kiedy chce - a nie wtedy, gdy pozwoli na to ich system.

Na szczęście ta „cecha” jest wbudowana w kext, w którym każdy identyfikator modelu określa, jak kontrolować temperaturę procesora. Jest to prosta poprawka, a większość ludzi, którzy mają podobne problemy do tego, co opisujesz, jest całkiem szczęśliwa, gdy to zrozumie. Nie zasługuję na tę poprawkę, ponieważ to wszystko dzięki Rhys Oxenhams, który to zbadał i wymyślił rozwiązanie .


Tak więc jesteśmy na tej samej stronie, wszyscy zgadzają się, że jest to błąd dla jabłka i „powinien” działać bez problemu bez baterii, ale podłączony do zasilania, tak?
rogerdpack

@rogerdpack: Twój system może nie działać poprawnie, dopóki nie otrzymasz nowej baterii; Uważam, że OP odłączył jednak swoją baterię, a także wyłączył prędkość z tego, co brzmi. Nie powinno to zaszkodzić, aby spróbować, tak jak zrobił.
l'L'l

5

Zadania procesora związane z procesowaniem jądra to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa i długowieczności.

Procesor jest w stanie generować o wiele więcej ciepła niż promieniuje rama MacBooka Pro i kontrolować awarie wentylatorów i inne awarie sprzętowe, system znacznie zmniejszy zdolność procesora do generowania ciepła, gdy wyczuje gwałtowny wzrost mierzonych temperatur - zwłaszcza, gdy dmuchawy nie reagują zgodnie z oczekiwaniami lub mają już ustawione maksymalne obroty.

Będziesz chciał wykluczyć temperaturę jako przyczynę tego zachowania jako pierwszy krok IMO.

Zastanów się również nad wymianą baterii, ponieważ ma ona również czujniki temperatury, a oprogramowanie układowe może być o wiele bardziej konserwatywne w przypadku procesora, gdy wie, że niektóre czujniki przestały zgłaszać się do pracy.


1
Nie sądzę, aby SpeedStep (dławienie procesora) przesyłane było przez ciepło. Myślę, że OS X zdusi procesor poprzez sprawdzenie sprzętu. Jeśli wykryje, że wentylator nie jest aktywny, będzie dławił procesor, aby uniknąć nadmiernego ciepła. Ciepło w tym przypadku jest miarą kontrolną, a nie katalizatorem.

4

Apple nie tylko blokuje procesor do około połowy, gdy nie ma baterii, ale także baterii GPU , z lub bez baterii.

Myślę, że powodem nie jest konieczność zmuszania użytkownika do zakupu nowej baterii, ale pozostaje marketingowa. Czy zauważyłeś, że ładowarka sieciowa MBP jest znacznie mniejsza niż większość ładowarek do laptopów PC? Nie jestem ekspertem w watach i napięciach, ale aby wyjaśnić minimalistyczny i elegancki wygląd, nie sprawili, by był wystarczająco wydajny, aby Twój MBP działał. Wymaga baterii do pełnej mocy, w przeciwnym razie zasilacz sieciowy i urządzenie mogą zostać przypieczone lub po prostu nie działać.

Ograniczanie GPU było miarą zapewniającą lepszą żywotność baterii niż konkurencja, w przeciwnym razie dostaniesz ~ 4 godziny użytkowania, a nie naprawdę konkurencyjny w świecie laptopów.

Obejście problemu z procesorem, oprócz jeden wysłany , polega na słabnie , który jest oferowany przez aplikację shareware o nazwie Książka kucharska . Niestety jest on obsługiwany tylko w systemie Snow Leopard i ma bardzo surową politykę licencyjną (na komputer, a nie na użytkownika). Najbezpieczniejszą opcją jest jeszcze zdobycie nowej baterii.

Publikowane jest obejście problemu GPU tutaj .


3

Myślę, że twój główny problem i bateria są powiązane w sensie Domino. Nie mogę powiedzieć z twojego postu, ale powiedziałeś, że odłączyłeś akumulator. W ten sposób zresetuj SMC, dlatego teraz za każdym razem, gdy podłączasz przewód zasilający, urządzenie wskakuje i ma łagodny atak serca, uruchamia się ponownie iw końcu inicjuje.

Twój SMC został uszkodzony i należy go zresetować, aby uzyskać taki wygląd http://support.apple.com/kb/ht3964

Jeśli chodzi o% CPU, zgadzam się z cksum i bmike. Twoja bateria ma czujniki, a jeśli brakuje baterii lub jest uszkodzona, powinieneś ją wymienić, ponieważ wentylatory i urządzenie będą wystraszyć pod wpływem stresu lub czasu. Ponadto sugerowałbym także uruchomienie Apple Hardware Test, który powinien znajdować się na jednym z twoich systemów szarym DVD, które zostało dostarczone z urządzeniem. Uruchamianie AHT szybko testuje czujniki i sprawdza procesor i pamięć RAM, co jest w tym przypadku przydatne. Nie chcę myśleć, że może być jakiś powód, dla którego uszkodzenie ESD mogłoby się zdarzyć, ale jest to ryzyko i możliwość.


3

rdoxenham metoda naprawia problem z kernel_task, ale nie przywraca wydajności procesora do jego aktualnego trybu. Pozwól, że przedstawię tło mojej historii.

Mam MBP 15'Inch z początku 2011 r. (I7, 10 GB RAM), więc minęło już trochę czasu, gdy bateria się wyczerpała i Zmierzyłem się z GPU i wzmacniaczem Opóźnienie procesora do poprawki rdoxenham.

Ten proces jest tymczasowo naprawiany, dopóki nie zastąpimy naszego martwego / starego / uszkodzonego akumulatora. Bez baterii w laptopie procesor nie pobiera wystarczającej mocy, aby mógł działać na optymalnym poziomie.

Jeśli użyjesz GeekBench do testowania wydajności swojego laptopa, zauważysz różnicę w wynikach laptopa i inni bez tego problemu.

Mój wynik wydawał się być uzależniony od tego, że jednostka centralna nie uzyskała wymaganej mocy bez baterii. Ta poprawka rozwiązuje problem związany z oprogramowaniem, ale nie rozwiązuje części sprzętowej.

Nasz procesor potrzebuje ich soku i powiedziałbym, że ten FIX jest dla nich WIELKĄ poprawką, która stoi przed problemem jądra z baterią warunków pracy. Ale dla kogoś takiego jak ja (prowadzenie macbooka bez baterii) to nie rozwiązuje wszystkiego. DOSTAJ AKUMULATOR JAK NAJSZYBCIEJ. AMAZON to!


0

Metoda rdoxenham również zadziałała dla mnie. To był mój problem:

MacBook Pro (13-calowy, początek 2011 r.), MacOS 10.12.1 Sierra. Akumulator był martwy od jakiegoś czasu, ale komputer działał dobrze. Pewnego dnia nagle nie obudzi się ze snu, a przycisk zasilania nie zareaguje. Wyciągnąłem i odłożyłem przewód zasilający i mogłem ponownie uruchomić. Uruchamianie trwało wiele minut i wszystko pozostawało w tyle. Mysz poruszyła się w tempie około 0,5 fps. Wszystko działało, ale było ekstremalne opóźnienie. Animacje, kursor, wprowadzanie klawiatury, czas potrzebny na otwarcie aplikacji - wszystko. Monitor aktywności zgłosił, że system używa prawie 100% procesora prawie zawsze. Czasami trochę spadało, a opóźnienie stawało się nieco lepsze. Przez krótki czas aktywność procesora była normalna, a potem wszystko działało dobrze, ale problemy wróciły po minucie. kernel_task zostało zgłoszone jako używające znacznie więcej procesora niż dostępne - między 200-1000%. Problem pozostał pomimo ponownego uruchomienia komputera i pozostawienia komputera na noc. Komputer był bezużyteczny.

Wykluczyłem złe oprogramowanie i wiele potencjalnych źródeł złego sprzętu. Próbowałem tego wszystkiego, ale problem pozostał:

 • Wyjął dysk twardy i uruchomił go z zewnątrz
 • Uruchamiany z innego dysku zewnętrznego, z systemem OS X 10.8 Mountain Lion.
 • Odłącz wewnętrzny kabel HDD SATA
 • Inny zasilacz
 • Reset PRAM
 • Reset SMC
 • Ponownie obsadzono oba moduły pamięci RAM
 • Używał tylko jednego z modułów RAM jednocześnie, w różnych gniazdach, aby wykluczyć, że którykolwiek z modułów lub gniazd jest zły
 • Odłącz akumulator
 • Odłącz kabel AirPort / Bluetooth
 • Odłącz gładzik

Podejrzewałem problem z kartą logiczną. Próbowałem jednak przenieść odpowiedni plik kext z /System/Library/Extensions/IOPlatformPluginFamily.kext/Contents/PlugIns/ACPI_SMC_PlatformPlugin.kext/Contents/Resources/. Podobnie jak magia, komputer wydaje się znowu działać dobrze. Zobaczę, czy uda mi się utrzymać baterię zastępczą i przywrócić kext, ale na razie tak się stanie. Nie rozumiem, jak usunięcie kext może spowodować przegrzanie. Kext jest częścią konkretnej instalacji systemu operacyjnego i na przykład nie byłby obecny podczas uruchamiania systemu Windows lub innego. Z pewnością temperatura musi być przede wszystkim kontrolowana przez coś niższego. Ale jeśli komputer umrze, umiera. Zresztą nie działało to przed tą poprawką.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.