Jak wyświetlić ruch Silverlight w Safari Web Developer?


11

Korzystam z aplikacji Silverlight w mojej przeglądarce. Aplikacja komunikuje się z serwerem internetowym przez HTTPS. Chcę zobaczyć komunikację między aplikacją a serwerem WWW. Teraz, gdy otwieram Web Developer, widzę, że żądania są wysyłane. Jednak gdy próbuję sprawdzić odpowiedź z serwera WWW, wyświetla się pokrętło i tak pozostaje. Jak mogę zobaczyć odpowiedź w Safari 7?

Safari 7 Web Inspector - spinner odpowiedzi


1
Nie wiem, jak rozwiązać konkretny problem z Safari, ale być może rozwiązanie problemu przy użyciu serwera proxy takiego jak Charles byłoby najbardziej pragmatyczne?
aaaidan

@ aaaidan Lubię pragmatyczne rozwiązania, ale chciałbym również zrozumieć, dlaczego moje narzędzia nie działają tak, jak powinny.
Bouke

W porządku, to brzmi jak może błąd w Safari. Czy jesteś pewien, że odpowiedź serwera zakończyła się (i zamknęła połączenie?)
aaaidan

1
@ aaaidan tak, serwer zamknął połączenie. Na schemacie przeglądu zapytań jest on wyraźnie oznaczony jako gotowe zlecenie.
Bouke

Czy to możliwe, że typ dokumentu odpowiedzi jest czymś, czego panel podglądu odpowiedzi nie rozpoznaje? Na przykład, jeśli odpowiedzią nie był tekst / html, ale JSON lub coś, czego normalnie nie renderuje podgląd.
Christian Correa,

Odpowiedzi:7

Nie rozumiem, czy twoja aplikacja wykonuje żądanie XmlHTTP.

W każdym razie ... w sekcji zasobów (czerwone kółko na obrazku) można znaleźć wszystkie informacje o żądaniu, nawet jego odpowiedź.

Z sekcji osi czasu można łatwo znaleźć wszystkie żądania

Możesz uzyskać dostęp również z sekcji zasobów

Mam nadzieję, że to ci pomoże! :)

PS: Przepraszam, mój GUI jest po włosku, ale zrozumiesz również


Dzięki za odpowiedź, wydaje się, że jesteśmy blisko. Chociaż widzę żądanie (nagłówki i treść) oraz nagłówki odpowiedzi, nadal nie ma treści odpowiedzi. Zobacz także ten obraz .
Bouke

1
Nie ma sekcji „dane odpowiedzi”? Może odpowiedź, którą analizujesz, nie ma ciała ... Może być?
RikyTres

Dane zrzutu wynoszą 3,8 kB, co można zobaczyć na zrzucie ekranu, więc też nie jest to powód.
Bouke

3

Jeśli klikniesz na Żądania sieciowe (w trybie nagrywania), zobaczysz listę wszystkich żądań w tabeli. Jeśli wybierzesz wiersz, zostanie on podświetlony w sekcji zasobów. Kliknięcie na nim pokaże jego ciało.

kliknij nazwę zasobu, aby zobaczyć jego treść Pokazuje ciało Jsona


1

Silverlight to wtyczka, która pobiera całą zawartość poza DOM, więc wszelkie zwykłe narzędzia internetowe do introspekcji wczytywania strony zawiodą (aw tym przypadku zawiodą bez większego wdzięku).

Podobne problemy wystąpią, jeśli spróbujesz „debugować” strumień Netflix lub Hulu lub inną zawartość strumieniową, która polega na wtyczce w przeciwieństwie do HTML i CSS i Javascript (na przykład), aby wykonać renderowanie.


-2

Możesz wykonać następujące czynności:

  1. Safari <Ustawienia <Zaawansowane <„Pokaż rozwijanie w menu” -> Włącz to.
  2. Na pasku menu rozwijania wybierz „Pokaż konsolę błędów”
  3. W konsoli wybierz kartę „Instrument”

W przyborniku Instrument można zobaczyć żądania sieci i więcej. To pozwoli ci śledzić pożądane żądania.

Zrzut ekranu dla odniesienia poniżej: wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Dziękuję za odpowiedź, ale to nie rozwiązuje mojego problemu. Twoje instrukcje pokazują, jak dostać się do menu programisty, ale nie o to tu chodzi. Zrzut ekranu pochodzi z menu programisty. Mój problem to funkcja z menu programisty, która nie działa poprawnie. Mianowicie, sprawdzanie odpowiedzi z serwera. W każdym razie dzięki.
Bouke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.