Lion i nowszy: zatrzymać automatyczne uruchamianie iTunes na zestawie słuchawkowym Bluetooth?


10

iTunes ma irytujący zwyczaj automatycznego uruchamiania po podłączeniu zestawu słuchawkowego Bluetooth do komputera Mac. Pre-Lion, możesz przejść do Preferencji systemowych -> Ustawienia CD / DVD i wyłączyć opcję automatycznego uruchamiania iTunes.

Jednak w komputerach Mac bez CD / DVD i post-Lion, aż do Mavericks, takie ustawienie nie jest dostępne. Ani iTunes 11, ani Preferencje systemowe 10.9 nie zawierają ustawienia wyłączającego to rozdrażnienie.

Niektórzy twierdzą, że należy wyłączyć Pomocnika iTunes z menu Użytkownicy i grupy -> Elementy logowania, ale wydaje się, że nie ma to żadnego efektu.

Czy istnieje inny sposób zmiany tego zachowania?

Wysłany również na Reddit .

Publikowane również w dyskusjach Apple .

Odpowiedzi:


6

Jestem na MBP z systemem OSX 10.9.2. Wyłączenie iTunes w preferencjach „CD i DVD” nie pomaga. Po prostu zmiana nazwy iTunes na coś innego nie działa.

Usługa „Remote Control Daemon”, rdc, odpowiada za dostarczanie poleceń do (na przykład) iTunes. Użyj tego skryptu, iTunesPatch . Ten skrypt modyfikuje rzeczywisty plik binarny dla rdc, aby zablokować polecenie wysyłane do uruchomienia iTunes, co oznacza, że ​​wszystkie inne funkcje rdc nadal działają zgodnie z oczekiwaniami.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.