Jak zmaksymalizować okno do wypełnienia ekranu w Mavericks?


40

Przed Mavericks mogłem zmaksymalizować okno, przytrzymując klawisz Shift, a okno zawsze wypełniało cały ekran bez potrzeby korzystania z narzędzi lub zmian innych firm.

To już nie działa w Mavericks, czy istnieje obejście lub ukryte ustawienie, aby przywrócić stare zachowanie?


1
Czy chcesz zmaksymalizować okno lub przejść do pełnego ekranu?
Matteo,

2
Maksymalizuj okno, nie przechodząc na pełny ekran.
Howard

Mam 10.8.5 i kliknięcie z +wciśniętym klawiszem Shift w oknie wyszukiwarki nie maksymalizuje go tak, że wypełnia cały ekran. Może jednak była to wtyczka?
Saaru Lindestøkke

Czy to wciąż problem? Moje shift + kliknięcie działają dobrze, aby zmaksymalizować okna do wypełnienia ekranu (wszystkie oprócz okien Findera ...)
les

1
@les shift + kliknięcie przechodzi na pełny ekran.
worc

Odpowiedzi:

7

Korzystam z SizeUp, ale ostatnio słyszałem o Spectacle :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

który wydaje się robić większość tych samych rzeczy, ale nie wszystkie, i jest darmowy i open source.


5

Co możesz zrobić, to uruchomić aplikację na pełnym ekranie. Odbywa się to poprzez naciśnięcie ikony podwójnej strzałki w prawym górnym rogu okna (patrz obrazek poniżej) lub skrótu klawiaturowego ^+ + F.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

W OS X Yosemite kliknij dwukrotnie tytuł okna. To wszystko.


1
Powoduje to powiększenie okna o stary zielony przycisk +, aby nie wypełniał ekranu.
grg

1
Jedyne, co mi robi, to rozciągać okno tylko pionowo, ale nie maksymalizować go. Shift + opcja + kliknięcie na zielony maksymalizuje to dla mnie. Człowieku, cieszę się, że to znalazłem, nowicjusz z Windows i robiło się trochę ręcznie, robiąc to ręcznie. :)
unrealtrip

Testowanie tylko w Chrome, 10.10.4, dwukrotne kliknięcie paska tytułu rozszerza okno w pionie, wypełniając wysokość ekranu. Kliknięcie z wciśniętym klawiszem Shift powoduje rozwinięcie go zarówno w pionie, jak iw poziomie.
dokkaebi

3

Podsumowując powyższe opcje dla OSX yosemite 10.10.3.

 • Jestem w stanie przejść do trybu pełnoekranowego, przechodząc do lewego górnego rogu i klikając zielony przycisk

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Jeśli kliknę opcję Option (alias Alt), zielony przycisk zmieni się w symbol + (plus) i zmaksymalizuje TYLKO PIONOWO.

 • Jeśli kliknę Option + Shift, zielony przycisk zmieni się w symbol + jak wyżej, ale zmaksymalizuje zarówno poziomo, jak i pionowo, aby zajął cały ekran.

TO NIE DZIAŁA NA FINDER. tylko maksymalizacja pionowa działa na wyszukiwarce, nie mam pojęcia, dlaczego.2

BetterTouchTool jest w rzeczywistości najlepszym rozwiązaniem. Możesz z tym zrobić wiele. I jeszcze raz przychodzi na ratunek, ponieważ Apple jest zbyt głupie, aby naprawić to po 15 latach bezsensownego zielonego przycisku okna. Ustawiam kliknięcie lewym przyciskiem normalnie na zielony sposób, aby zachować stare zachowanie (tzn. Robi to, co chce bez wierszyka i przyczyny), ctrl-lewy przycisk zielony przycisk = maksymalizuj w lewo, alt-lewy przycisk zielony przycisk = maksymalizuj w prawo, przesuwaj -kliknij lewym przyciskiem myszy, aby zmaksymalizować okno, aby wypełnić pulpit (NIE w trybie pełnoekranowym, tzn .: okno nie zajmuje nowego miejsca). Znakomity.

Uwaga: w BTT musisz przejść do zakładki „INNE” i dodać nowy wyzwalacz. Nie pod gładzikiem.


1

Shift + kliknięcie w Mavericks pracuje dla mnie, aby zmaksymalizować okno do wypełnienia całego ekranu. To jest pierwsza informacja o tej opcji. W przeszłości byłem nieskończenie sfrustrowany tym na Macu.


przycisk maksymalizacji w dowolnym oknie
Craig Wayne

1

Właśnie zaktualizowano do Yosemite: Alt + maksymalizuj (zielony + w lewym górnym rogu okna) wydaje się działać w obu kierunkach (nie w wyszukiwarce, tam po prostu rozciąga okno).0

Użyłem FastScripts, aby przypisać skrót do tego skryptu:

try
  tell application "Finder" to set b to bounds of window of desktop
  try
    tell application (path to frontmost application as text)
      set bounds of window 1 to {item 1 of b, 22, item 3 of b, item 4 of b}
    end tell
  on error
    tell application "System Events" to tell window 1 of (process 1 where it is frontmost)
      try
        set position to {0, 22}
        set size to {item 3 of b, (item 4 of b) - 22}
      on error
        click (button 1 of window 1 where subrole is "AXZoomButton")
      end try
    end tell
  end try
end try

Zmiana granic okna nie działa we wszystkich aplikacjach, ale korzystanie z interfejsu API ułatwień dostępu za pośrednictwem zdarzeń systemowych jest nieco wolniejsze. Inne aplikacje, takie jak Slate, zawsze używają interfejsu API ułatwień dostępu.


0

W wersji 10.0 używam Option + lewy przycisk myszy, aby mały zielony przycisk plus w lewym górnym rogu okna


0

Mavericks 10.9.5 - zachowanie maksymalizujące różni się w zależności od ustawienia Wygląd w Preferencjach systemowych / Ogólne. Jeśli jest ustawiony na Grafit, przyciski x, - i + są szare, a ich działanie nie zmienia się za pomocą klawiszy modyfikujących. Jeśli jest ustawiony na Niebieski, wówczas te przyciski są kolorowe w zwykłym schemacie sygnalizacji świetlnej, a Shift + kliknięcie lub Shift + opcja + kliknięcie zostanie zmaksymalizowane bez wchodzenia na pełny ekran. Pan wie, co Apple myślało, ale tak to jest ...


0

Kiedyś użyłem „Better Touch” na Macu, aby włączyć funkcję maksymalizacji i udało się.

Wszechczasowi użytkownicy komputerów Mac i migrujący komputery rozumieją różne rzeczy, gdy są proszeni o „maksymalizację okien bez przejścia na pełny ekran”

To życzenie użytkowania pochodzi od użycia komputera.

Alt + „kliknij przycisk maksymalizacji” nie maksymalizuje ramek okna do każdej krawędzi ekranu i nie przyciąga go. zmienia tylko rozmiar okna wystarczająco duży, aby wyświetlić całą zawartość bez potrzeby przewijania. To nie maksymalizuje bez przejścia na pełny ekran.

Wszechczasowi użytkownicy komputerów Mac nie rozumieją tego życzenia, ponieważ nigdy go nie doświadczyli.

Lubię też przechodzić na pełny ekran i przyciągać do granic bez przechodzenia na pełny ekran, np. macromedia-flash lub wideo-pełny ekran na pełny ekran. tego brakuje w Macu.

Gdy użytkownicy komputerów PC pytają o przejście na pełny ekran, pytają o to> maksymalizują okno do lewej ramki ekranu, do ekranu prawej ramki, do dokowania górnej granicy, do dolnej ramki paska stanu. nie ukrywaj paska stanu i dokuj-1

Przytrzymaj Option i Shift, gdy aplikacja jest aktywna, i kliknij zielony przycisk w lewym górnym rogu.


Czym różni się to od innych odpowiedzi?
user151019,


-2

Używam Cinch

Co w zasadzie daje Ci funkcje Win 8 oraz maksymalizację okna (ale nie pełny ekran / ukrywanie wszystkiego innego).

Uważam to ograniczenie w OSX za denerwujące i jeszcze bardziej denerwujące, że muszę płacić za aplikację, aby to zrobić. Czytałem gdzieś Apple Fanboys, stwierdzając, że „tak właśnie działa OSX, więc musisz dostosować” coś, a Apple jest sprytny, ponieważ okno po prostu dostosowuje się do „optymalnego rozmiaru ekranu”. Jest to śmieci, ponieważ prawie wszystkie „optymalne” rozmiary powodują, że strona wyświetla tablet / stronę o zmniejszonej rozdzielczości, a nie pełną stronę internetową.

Nie mogę uwierzyć, że Apple nie dodało tej bardzo podstawowej i przydatnej „funkcji”. Maksymalizacja zieleni jest tak okropna, że ​​nigdy jej nie używam, ponieważ zajmuje to drugie opóźnienie, aby nawet wejść / wyjść z niej! Myślałem, że UX / HCI (najwyraźniej mocna strona Jabłek ...) dotyczy zmniejszenia obciążenia poznawczego, ale OSX faktycznie zwiększa go na wiele sposobów.

Jedno z głównych problemów, jakie mam z ograniczeniami OSX, nawet Linux jest lepszy w tych sprawach!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.