Gdzie są przechowywane lokalne kopie zapasowe / migawki Time Machine?


12

Z ciekawości zastanawiam się, gdzie w systemie plików Time Machine przechowuje lokalne kopie zapasowe / migawki.


To wydaje się być częstym pytaniem. Czy próbowałeś sprawdzić, czy na stronie jest już odpowiedź na to pytanie?
Chris Page

Odpowiedzi:


12

Rzeczywiste dane są przechowywane w ukrytym katalogu zwanym .MobileBackupsw katalogu głównym woluminu.

Istnieje specjalny typ wirtualnego systemu plików, mtmfsktóry przekształca nieprzetworzone dane z tych ukrytych katalogów w wirtualny dysk Time Machine, który jest automatycznie montowany na/Volumes/MobileBackups


1
Nie jestem pewien, czy to działa już dla El Captaina, przynajmniej nie mogę nic znaleźć. Przeszukałem cd na woluminy i zrobiłem ls -a (który pokazuje wszystkie pliki, a więc także te ukryte w katalogu), który nic nie dał, próbowałem tego w trybie odzyskiwania i normalnym rozruchu. Zrobił to samo dla woluminu głównego.
rien333

Nadal widzę to na moim laptopie El Capitan (10.11.4). /Volumes/MobileBackupsistnieje i ma w nim Backups.backupdbkatalog. Wciąż jest to mtmfsmount zgodnie z mount, i jestem pewien, że rzeczywiste dane są nadal przechowywane, /.MobileBackupsale format się zmienił.
Kris Shannon

1
Nie działa w Mojavi
geoidesic

11

W nowym systemie plików w High Sierra (Apple File System (APFS)) jest inaczej. Za pomocą wiersza poleceń możesz zobaczyć, co jest uważane za „lokalne kopie zapasowe”:

sudo tmutil listlocalsnapshots /

Te, które są wymienione jako „(bez danych)” powodują różnego rodzaju problemy:

com.apple.TimeMachine.2017-12-23-090037 (dataless)

dzięki czemu możesz usunąć dowolną kopię zapasową za pomocą wiersza polecenia takiego (usuwa ten wymieniony powyżej, pamiętaj tylko o dacie użytej w odniesieniu):

sudo tmutil deletelocalsnapshots 2017-12-23-090037

Zauważ, że w moim ostatnim problemie z systemem macOS proces „ptasi” pochłaniał ogromne ilości procesora. Zasugerowano, że pomocne będą kopie zapasowe zrzutu, które zostały uszkodzone (uszkodzone, kto wiedział?).


4

Są one przechowywane na dysku twardym w folderze zatytułowanym:

/Volumes/MobileBackups
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.