Brakuje wtyczki Safari do audio / MIDI


12

Korzystam z systemu Mac OS X 10.9.1 (Mavericks) na 27-calowym komputerze iMac z 2012 r. I przeglądarką Safari 7.0.1 i zawsze instaluję wszystkie nowe aktualizacje oprogramowania.

Ale teraz mam problem z plikami midi, które są osadzone na stronach internetowych (takich jak wikipedia, weź http://en.wikipedia.org/wiki/Tonality jako przykład). Kiedy kliknę jeden z tych plików midi, spodziewam się usłyszeć muzykę. Zamiast tego pojawia się komunikat o błędzie informujący, że nie ma wtyczki do zawartości typu „audio / midi”.

Gdzie mogę pobrać brakującą wtyczkę?

Nie jestem do końca pewien, ale uważam, że odtwarzanie plików midi ze strony internetowej nie było problemem w poprzednich wersjach systemu OS X. Czy to błąd w Mavericks?


EDYCJA 1 (listopad 2014):

To pytanie ma prawie rok i ma ponad 10 000 wyświetleń, ale wciąż pozostaje bez przydatnej odpowiedzi. A midi nadal nie jest obsługiwane przez Safari 8 i Yosemite.

Mam NIE chcą ściągnąć przestarzałego oprogramowania, aby korzystać z powszechnie używanych funkcji, który był obsługiwany przez wiele lat i nie jest ani zagrożenia bezpieczeństwa ani jakiekolwiek inne szkody dla dowolnego komputera, tylko dlatego Jabłka deweloperzy są zbyt niechętnie i chromy do dalszego wspierania takiego prostego pliku format. I NIE chcę pobierać plików, a później otwierać ich za pomocą innego oprogramowania.

Chcę to:

Wtyczka do Safari, którą mogę zainstalować dodatkowo do innych wtyczek (co oznacza: pozostaw najnowszą wtyczkę Quicktime bez zmian i dodatkowo zainstaluj nową wtyczkę midi, która jest niezależna od Quicktime), aby móc usłyszeć muzykę po kliknięciu na link do pliku midi w dokumencie HTML takim jak ten .


EDYCJA 2 (grudzień 2014, kiedy rozpoczyna się nagroda):

Ponad 12 000 wyświetleń i wciąż nie ma użytecznej odpowiedzi.
Aby wygrać nagrodę, opublikuj link do strony, na której możesz pobrać wtyczkę do Safari, która jest niezależna od Quicktime, którą można zainstalować bez wymiany Quicktime, aby umożliwić odtwarzanie muzyki zakodowanej w plikach Midi, podobnie jak Quicktime w poprzednich czasach, po prostu klikając link do pliku midi .


EDYCJA 3 (maj 2015):

Ponad 20 000 wyświetleń i wciąż nie ma użytecznej odpowiedzi.

Nie mogę uwierzyć, że tak naprawdę nie ma wtyczki do Safari (lub innych przeglądarek działających na iMac; OS X), która byłaby w stanie odtwarzać muzykę midi.

Podobnie jak w przypadku każdego innego pliku audio, który jest połączony z witryną, chcę po prostu kliknąć go i nie robić innych dodatków, aby usłyszeć muzykę zapisaną w tym pliku.

Hej, działało to już 20 lat temu, w 1995 roku, w pierwszych dniach Internetu. To nie może być takie trudne w 2015 roku!


tak naprawdę nie jest odpowiedzią, a raczej nadzieją na przyszłość - patrz heartbeatjs.org/docs/about-heartbeat
Tetsujin

Czy słyszałeś o jazz-soft.net/download/Jazz-Plugin ? Jest to wtyczka do wszystkich przeglądarek.
ryebread

@ryebread: Nie, nie słyszałem o tym wcześniej. Ale teraz pobrałem go i zaszczepiłem i: Nic się nie zmieniło. Safari nadal mówi: »brakująca wtyczka«. Czy istnieje specjalna sztuczka, aby uświadomić safari, że jest nowa wtyczka? Zrestartowałem już iMaca, ale to nie pomogło.
Hubert Schölnast,

@ryebread: Znalazłem problem: wtyczka Jazz rejestruje się dla »audio / x-jazz« typu Mime. Ale pliki midi zawsze zawierają „audio / midi” typu Mime.
Hubert Schölnast,

Odpowiedzi:


7

Obsługa odtwarzania plików .mid w Safari została usunięta w wersji 10.8. Wtyczka QuickTime z wersji 10.7 lub 10.6 nadal działa w wersji 10.9. Zobacz https://discussions.apple.com/message/23948316#23948316 .

 1. Skopiuj /Library/Internet Plug-Ins/QuickTime Plugin.pluginz instalacji 10.7 lub 10.6 do instalacji ~/Library/Internet Plug-Ins/10.9 lub 10.8.
 2. Uruchom następujące polecenia:

  f=~/Library/Internet\ Plug-Ins/QuickTime\ Plugin.plugin/Contents/Info.plist
  defaults write "$f" CFBundleName 'QuickTime Plugin.plugin2'
  defaults write "$f" CFBundleIdentifier 'com.apple.QuickTime Plugin.plugin2'
  defaults write "$f" WebPluginMIMETypesFilename com.apple.quicktime.plugin2.preferences.plist
  
 3. Zapisz ten plik jako ~/Library/Preferences/com.apple.quicktime.plugin2.preferences.plist:

  <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
  <!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
  <plist version="1.0">
  <dict>
    <key>WebPluginLocalizationName</key>
    <string>en_US</string>
    <key>WebPluginMIMETypeFilteringVersion</key>
    <integer>1</integer>
    <key>WebPluginMIMETypes</key>
    <dict>
     <key>audio/mid</key>
     <dict>
       <key>WebPluginExtensions</key>
       <array>
       <string>mid</string>
       <string>midi</string>
       <string>smf</string>
       <string>kar</string>
       </array>
       <key>WebPluginTypeDescription</key>
       <string>MIDI</string>
       <key>WebPluginTypeEnabled</key>
       <true/>
     </dict>
     <key>audio/midi</key>
     <dict>
       <key>WebPluginExtensions</key>
       <array>
       <string>mid</string>
       <string>midi</string>
       <string>smf</string>
       <string>kar</string>
       </array>
       <key>WebPluginTypeDescription</key>
       <string>MIDI</string>
       <key>WebPluginTypeEnabled</key>
       <true/>
     </dict>
    </dict>
  </dict>
  </plist>
  
 4. Zamknij i ponownie otwórz Safari.

Następnie powinieneś móc odtwarzać pliki .mid w Safari, ale musisz zezwolić stronom internetowym na używanie wtyczki ręcznie:

Możesz także odtwarzać pliki .mid za pomocą VLC lub QuickTime Player 7 .


2
W rzeczywistości nie można odtwarzać plików .mid za pomocą VLC.

Dzięki, to działało dla mnie jak sen. Może niektórzy uważają ten proces za trochę przerażający.
Geoff Pointer,

@GeoffPointer: zainstalować nieaktualne oprogramowanie? Tak, to jest przerażające. Jest to niebezpieczne, ponieważ nieaktualne oprogramowanie stanowi zagrożenie bezpieczeństwa. Może zawierać luki, które mogą zostać wykorzystane przez twórców złośliwego oprogramowania, ale mogą zostać usunięte przez nowszą wersję. Jeśli zachowasz starą wersję, będziesz narażony na zawsze.
Hubert Schölnast,

@ HubertSchölnast Wierzę, że ta konfiguracja kojarzyła przestarzały odtwarzacz tylko z plikami MIDI; wszystkie inne pliki multimedialne pozostają powiązane z twoją bieżącą instalacją QuickTime ... więc chyba, że ​​przeglądasz wyjątkowo podejrzane strony MIDI, prawdopodobnie nie jest to wielka sprawa;)
Doktor J

@DoktorJ: MIDI nie jest podejrzane. Za pomocą midi możesz robić wiele rzeczy, których nie można zrobić z plikami multimedialnymi. Dla mnie to wielka sprawa, a MIDI jest technicznie łatwy do wdrożenia. Nie rozumiem, dlaczego nie jest już obsługiwany.
Hubert Schölnast,

0

Pogarsza się; Obecny (Mojave) Safari 12 AFAIK nie będzie obsługiwał żadnej wtyczki innej niż Adobe Flash, i to tylko dlatego, że zbyt wiele witryn nadal z niej korzysta. Najwyraźniej, ich zdaniem, WSZYSTKIE wtyczki (lub w każdym razie wszystkie wtyczki NPAPI) są niebezpieczne, a ostatnia (Flash) jest tolerowana tylko ze względu na poziom niezadowolenia, który powstałby, gdyby również został zablokowany. Większość innych współczesnych przeglądarek również zmierza w tym kierunku, jeśli jeszcze ich tam nie ma. Starsze wersje Firefoksa ESR i być może kilka innych przeglądarek nadal mogą korzystać z dowolnych wtyczek NPAPI; ale te przeglądarki mogą stanowić ryzyko (źle utrzymane lub w ogóle nie utrzymywane).

Możesz nieznacznie poprawić wykorzystanie MIDI Player X, włączając automatyczne otwieranie plików z rozszerzeniem „mid” przez Safari (zobacz Jak automatycznie otwierać pliki pobrane z Safari? Ale zamień torrent w ich przykładzie na mid) i ustawiając automatyczne odtwarzanie (klikaj słowa, aż zmieni kolor na niebieski) w MIDI Player X. Uruchom ponownie Safari po utworzeniu pliku opisanego w łączu.

NIE przyniesie to żadnego pożytku dla kodowania znaczników HTML do kodowania ani nie pozwoli na pozostawienie kopii pliku w katalogu Pobrane; ale pozwoli przynajmniej kliknąć link href do pliku z rozszerzeniem „mid”, aby odtworzyć plik bez konieczności wykonywania dalszych czynności.

edycja: rozwiązanie zapewniające odtwarzanie podobne do wtyczki MIDI jest możliwe w nowoczesnych przeglądarkach, ale wymaga zmian na stronie internetowej. Zobacz http://www.midijs.net i wypróbuj kilka przykładów. Nadal nie ma pomocy z istniejącymi stronami internetowymi, które nie są pod Twoją kontrolą i które używają tagów do umieszczenia na stronie.


-1

MIDIPlayer X ze sklepu Mac App Store - 0,79 £ w Wielkiej Brytanii. Po prostu upuść plik MIDI do aplikacji.


1
Czy to wtyczka do Safari? Ponieważ mam już inne programy, które mogą odtwarzać pliki pośrednie. Potrzebuję wtyczki do Safari. Gdy bowiem w witrynie znajduje się plik pośredni, chcę go tylko kliknąć i usłyszeć muzykę bez konieczności pobierania tego pliku i otwierania go w innym programie. Spójrz na moje pytanie na końcu obu sekcji edycji - są linki do plików pośrednich. Chcę mieć na nich czas i natychmiast usłyszeć muzykę, bez żadnych innych działań.
Hubert Schölnast,

-1

Miałem ten sam problem przy pobieraniu plików muzycznych midi. Rozwiązuję ten problem, pobierając link i otwierając plik za pomocą Finale (oprogramowanie MakeMusic). Jest to trochę uciążliwe, ponieważ nie mogę wyświetlić podglądu pliku przed pobraniem i otwarciem, ale przynajmniej mi się to udaje. Mam nadzieję, że ten problem zostanie rozwiązany przez Safari w przyszłości. Wśród wszystkich beznadziejnych MIDI dostępnych online jest kilka naprawdę doskonałych.


1
Pobieranie i otwieranie w innym programie nie jest rozwiązaniem, jak jasno stwierdziłem w moim pytaniu. Safari NIE rozwiąże tego problemu w przyszłości. W przeszłości działało dobrze (2 lata temu i wcześniej), ale ponieważ Quicktime, który był odpowiedzialny za wtyczkę midi, przestał wspierać midi, nie działa.
Hubert Schölnast
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.