Lewe słuchawki mają znacznie niższą głośność niż prawe - Macbook Pro 2012


19

Po aktualizacji dysku SSD i podróżowaniu z komputerem Macbook Pro oraz podróżowaniu w niskich temperaturach na zewnątrz (nie wiem, czy to jest istotne).

Po podłączeniu słuchawek dźwięk po lewej jest znacznie cichszy.

Czy to problem ze złączem, czy nie? Czy powinienem spróbować włożyć coś do dziury i wygiąć trochę złącza?

Odpowiedzi:


41

Dowiedziałem się, że to problem z ustawieniem głośności, który można zmienić w „Ustawieniach Audio MIDI”

Podłącz słuchawki (jeśli występuje problem ze słuchawkami - jeśli problem występuje podczas korzystania z głośników wewnętrznych, nie podłączaj słuchawek)

Znajdź w aplikacji Spotlight „Audio MIDI setup”:

Wyniki z centrum uwagi

I otwórz aplikację:

Aplikacja do konfiguracji audio MIDI, złe ustawienia

Upewnij się, że na kanałach 1 i 2 skonfigurowano TAKĄ samą głośność. Ustaw każdy kanał na wartość „1” jak tutaj:

Aplikacja do konfiguracji audio MIDI, odpowiednie ustawienia

Nie mam pojęcia, jak doszło do tej dysproporcji w objętości. Ale chciałbym wiedzieć. (Wcześniej nie majstrowałem przy głośności - oprócz prostego zwiększania / zmniejszania głośności za pomocą sterowania słuchawkami lub klawiszy funkcyjnych klawiatury)

Ta odpowiedź jest oparta na odpowiedzi „The Hefster” z:

https://discussions.apple.com/message/18797385#18797385

Odpowiedź Heftstera ze strony dyskusji Apple (Publikuję zrzut ekranu, ponieważ https://discussions.apple.com nie obsługuje linkowania do samodzielnych postów)


To jest niesamowite. Zdarzyło mi się coś podobnego i sporo czasu zajęło mi ustalenie, dlaczego jeden kanał został osłabiony.
bmike

Jeśli ktoś byłby w stanie „wyciąg” problemu, byłoby miło, aby umieścić go na bugreport.apple.com
Paul Brewczynski

Za to, co warto: ustawienie dwóch kanałów na tę samą wartość wydaje mi się trochę niefortunne. Twoja różnica 18,5 dB jest dość duża, ale po wysłuchaniu kilku utworów zdecydowałem się na wzrost 3dB na kanale 2. (wszystkie odpowiednie zastrzeżenia dotyczące twojego przebiegu mogą się różnić itp.)
dwightk

4
Jesteś święta !!! Myślałem, że wariuję / tracę słuch.
Wes Johnson

1
Zauważ, że możesz osiągnąć ten sam efekt, zmieniając Ustawienia-> Dźwięk: Równowaga. Ponadto, aby szybko wykluczyć uszkodzenie słuchu jako przyczynę, noszenie słuchawek do góry nogami przy przełączeniu prawo / lewo jest prostym testem. Wreszcie, napotykając ten sam problem na dwóch różnych komputerach Mac (z równowagą zawsze na neutralnym), pozwól mi prześledzić problem do samej wtyczki / kabla słuchawkowego - chyba że MacOS zrobi coś dziwnego między maszynami ...
marco

1

Dziwne rozwiązanie, ale zadziałało dla mnie. Zauważyłem, że jedna z „dziur” mojego prawego EarPod odtwarzała dźwięk o wiele bardziej miękki niż inne. W mojej raczej desperackiej próbie przywrócenia go do prawidłowego działania, próbowałem dmuchać i wciągać. Wykonał robotę, mam nadzieję, że zrobi to również dla ciebie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.