iCloud ma miejsce, ale iCloud Backup mówi, że nie mam dość, aby wykonać kopię zapasową


27

Używam 120 MB przestrzeni dyskowej iCloud do tworzenia kopii zapasowych iCloud mojego iPada i iPhone'a. Wciąż jest 4,8 GB wolnej od 5 GB, ale w oknie kopii zapasowej iPada mam powiadomienie, że brakuje mi miejsca na kopię zapasową na iCloud i wolę dziś nie kupować więcej miejsca na kopię zapasową.

Odpowiedzi:


23

Można to łatwo wytłumaczyć, ponieważ 120 MB używanych danych prawdopodobnie dotyczy danych przechowywanych przez wszystkie aplikacje w iCloud. Kontakty, kalendarze, określone aplikacje innych firm mogą mieć miejsce na iCloud. Możesz to ustalić, patrząc na panel Zarządzaj pamięcią w aplikacji ustawień (patrz poniżej).

Opisane ostrzeżenie pojawia się, gdy oczekiwany rozmiar następnej kopii zapasowej jest większy niż dostępne wolne miejsce.

Możesz zmniejszyć rozmiar oczekiwanej kopii zapasowej na iOS (zaktualizowany na iOS 12) w następujący sposób:

 • otwórz aplikację Ustawienia
 • dotknij AppleID / iCloud awatar (pierwsza pozycja, góry listy)
 • dotknij iCloud
 • dotknij Zarządzaj pamięcią
 • stuknij Kopie zapasowe
 • stuknij nazwę danego urządzenia (zwykle mówi ten iPod touch, ten iPhone lub iPad, aby pomóc, jeśli masz wiele urządzeń podłączonych do iCloud)
 • spójrz na Next Backup Size
 • wyłącz niechciane aplikacje z poniższej listy

Jeśli jest to mniej niż dostępna przestrzeń, może być konieczne skontaktowanie się z pomocą techniczną Apple w celu ustalenia konta po stronie serwera. W większości przypadków możesz wyłączyć kilka największych elementów, a następnie podjąć próbę wykonania kopii zapasowej, gdy oszacowanie jest mniejsze niż dostępne miejsce.

zarządzaj następną wielkością kopii zapasowej w iCloud

Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej możesz dostroić kopie zapasowe lub odpowiednio zarządzać miejscem na iCloud.


2
Jestem na iOS 8, dla mnie to icloud >> pamięć >> zarządzanie pamięcią >> Kopie zapasowe -> następna Rozmiar kopii zapasowej:
Honey

4

W moim przypadku mam problem polegający na tym, że iCloud szacuje zużycie danych na 10,9 GB, podczas gdy postanowiłem wykonać kopię zapasową, może tylko 1-2 GB. Jeśli na przykład włączę lub wyłączę aparat, nie ma to znaczenia.

iCloud ocenia to dzikie, wysokie, o wiele za dużo miejsca, aby wykonać kopię zapasową, a nawet usunąłem poprzednią kopię zapasową i zacząłem nową, aby mieć pewność, że wszystko zresetuję, ale to nie pomaga!

Mój iPad używa tylko 2,2 GB, pozostało 2,8 na telefon i dla większości wybrałem opcję „bez kopii zapasowej”, ale poczta i kilka programów, takich jak Skype itp., To znacznie mniej niż „10,9” GB, prawdopodobnie tylko 1- 2 GB.

Wydaje się, że ten problem zdarzał się wcześniej, a kopia zapasowa iCloud wymyka się spod kontroli, jak klasyczna instalacja systemu Windows.

Jednak teraz widzę, że kiedy dezaktywuję coraz więcej mniejszych aplikacji o wielkości kilku kilobajtów ich danych, całkowite użycie zmniejsza się znacznie bardziej niż te kilka kilobajtów, które są podane dla każdej aplikacji.

Oznacza to, że Apple najwyraźniej zaniża liczbę kopii zapasowych danych z każdej aplikacji, a może system liczy zbyt wiele, nie wiem.

Nie można dezaktywować wszystkich aplikacji na raz, w nadziei, że zejdziemy do 17 MB, który jest podany na pierwszej stronie (e-mail i ustawienia), więc będzie dużo pracy, aby ponownie uruchomić tę aplikację ...: - /


Mam ten sam problem. Niedawno usunięto i utworzono kopię zapasową. Wygląda na to, że tworzyłem kopię zapasową 2,7 GB danych, ale jeśli spojrzysz na „Następną kopię zapasową”, jest znacznie mniejsza, na przykład 800 MB. Wszystkie elementy, które mam, sumują te 800 MB, ale wciąż ostateczny rozmiar kopii zapasowej jest znacznie większy. Nawet usuwanie rzeczy z tych 800 MB wciąż dawało mi prawie 2,2 GB, ale nie mniej. Kopie zapasowe również zajmują o wiele więcej, niż powinny, biorąc pod uwagę, że mam dobre połączenie, nie tak stary iPhone i tak mało danych ...
lucasarruda

1
Miałem ten problem na zawsze. Poszedłem do Apple Store, żeby zobaczyć, czy mają jakieś sugestie, po prostu powiedzieli, żeby kupić więcej miejsca ... Po tym, jak przez ten ostatni rok robiłem sobie wolne i ciągle mnie to denerwowało, doszedłem do wniosku, że w moim przypadku jest to spowodowane moim Historia wiadomości. Co nie pojawia się na ekranie Zarządzaj pamięcią> Informacje. Poszedłem do Ustawienia> Wiadomości i zmniejszyłem czas przechowywania wiadomości do roku zamiast na zawsze i spadła ona z 8,3 GB do 3,6 GB. To było moje rozwiązanie.
chrislarson

2

Rozwiązanie, w którym wyłączasz tworzenie kopii zapasowych niektórych danych w iCloud, nie jest tak naprawdę rozwiązaniem, ale jedynie obejściem problemu. Niestety, prawdziwe rozwiązanie oznaczałoby płacenie za roczne opłaty abonamentowe iCloud.

Możesz też zachować kopię zapasową iPhone'a poza chmurą i na komputerze: Za mało miejsca w iCloud. Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a

Możesz też pozostawić Rolkę z aparatu w ustawieniach kopii zapasowej iCloud wyłączonych, ponieważ zużywa to dużo miejsca i tworzy kopię zapasową iPhone'a na komputerze przez iTunes. W ten sposób nie stracisz kopii zapasowej Rolki z aparatu.


Zgadzam się, że wyłączenie wiader danych jest obejściem, ale jest niezwykle skuteczne w przypadku segregowania, gdy jeden konkretny pojemnik jest uszkodzony i do zachowania danych, których kopie zapasowe należy wykonać przed wyczyszczeniem podejrzanego telefonu i ponownym załadowaniem najważniejszej kopii zapasowej. Dobre punkty na lokalnej kopii zapasowej jako kolejne obejście lub stała alternatywa.
bmike

1
 • Czy na pewno potrzebujesz 120 MB na iCloud Backup?
  Sprawdź rozmiar „następnej kopii zapasowej” w iCloud Backup na swoim urządzeniu. Upewnij się, że jest to mniej niż wolne miejsce na koncie iCloud.

 • Czy sprawdzasz przechowywanie prawidłowego konta iCloud?
  Upewnij się, że szukasz wolnego miejsca na poprawnym koncie iCloud, jeśli masz wiele. Do tworzenia kopii zapasowej iCloud można używać tylko głównego konta iCloud - dostępne w Ustawieniach → iCloud.


-1

Dla tych, którzy nadal mają ten problem z iOS 8, po raz pierwszy spróbowałem użyć iCloud do tworzenia kopii zapasowych (nie wykorzystano żadnych danych). Powiedział, że nie może, ponieważ kopia zapasowa będzie wymagać 9,7 GB. Próbowałem właśnie wyłączyć większe przedmioty, ale wciąż było to 7 GB. Całkiem dziwne, że musisz nacisnąć wyłącznik, A NASTĘPNIE USUWAĆ W ALARMIE POPUP !!! Mam na myśli, kogo, u licha, mają obecnie w dziale interfejsu użytkownika? W moim przypadku mam około 500 (?) Aplikacji, z których każda musi mieć wyłączony przycisk, a następnie ostrzeżenie należy odrzucić, dotykając opcji Usuń. Jest to dość dziwne, ponieważ nigdy nie włączyłem ich wszystkich ORAZ nie mogę zobaczyć, jak je wszystkie wyłączyć, a potem włączyć te, które chciałem.

Teraz przełączyłem około jednej piątej z nich (i zajęło to wieczność!), Ale wciąż mam 5,2 GB, więc muszę kontynuować. Przypuszczalny rozmiar danych zajęty przez aplikacje, które teraz zmniejszam, wynosi 1,8 MB, więc oczywiście nie ma to żadnego związku z rozmiarem iPada, który zamierza skopiować do aplikacji iCloud. Mam również bardzo wolny Internet, więc perspektywa oczekiwania na skopiowanie 5 GB jest śmieszna (prawdopodobnie miesiące), więc muszę przejść przez wszystkie z nich.

Czas mijał, a teraz jestem może w połowie drogi, a mój palec zaczyna boleć od stukania. To miało lepszą pracę!

Aahhrrgg !! Zadzwonił telefon, rozmawiałem z bratem o moich chorujących rodzicach, wróciłem i mój iPad poszedł spać. iCloud Backup został wyłączony i wygląda na to, że wróciłem do początku! Poddaję się!!!! Kolejny facet, z którym rozmawiam, który w jakikolwiek sposób komplementuje programistów Apple, prawdopodobnie dostanie dobrego thrashu - nie sądzę, że mogliby zaprogramować wyjście z prostej pętli do () while ().

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.