Konto użytkownika nie pojawia się na pierwszym ekranie logowania


32

Po ponownym uruchomieniu komputera, gdy pojawia się ekran początkowego logowania (jasnoszary z przyciskami restartu i zamykania), widzę tylko dwa z trzech moich kont użytkowników.

Jeśli zaloguję się na jednym z tych kont, będę mógł zobaczyć trzecie konto (brakujące) i zalogować się na:

  • Wylogowanie (Apple> Wyloguj ...), aby przejść do drugiego ekranu logowania (ciemnoszary z przyciskami uśpienia / restartu / wyłączenia)
  • Kliknięcie menu szybkiego przełączania użytkowników.

Jak mogę przywrócić to konto na początkowym (jasnoszarym) ekranie logowania?

Próbowałem naprawić uprawnienia do dysku bezskutecznie.

Jeśli utworzę nowe konto, pojawi się ono na liście.


Wylogowanie powinno spowodować przejście do tego samego ekranu, co ekran logowania po uruchomieniu. Czy możesz dodać zrzut ekranu (lub zdjęcie) dwóch ekranów?
grg

Wyglądają podobnie, ale są wyraźne. Być może dlatego, że FileVault 2 jest włączony? Różnicę można łatwo zobaczyć, jeśli ustawisz opcję „Wyświetl okno logowania jako: Nazwa i hasło”. Wyświetli konta użytkowników po pierwszym zalogowaniu (jasnoszary ekran), ale pokaże pola tekstowe po wylogowaniu (ciemnoszary ekran).
Rozsądny

Odpowiedzi:


41

Czy włączyłeś szyfrowanie FileVault 2? Jeśli tak, możesz włączyć swoje trzecie konto, wykonując następujące czynności:

  1. Otwórz Preferencje systemowe
  2. Kliknij Prywatność i bezpieczeństwo .
  3. Kliknij kartę FileVault .

W okienku preferencji FileVault powinien pojawić się przycisk Włącz użytkowników ... Kliknij i powinieneś mieć możliwość włączenia trzeciego konta poprzez podanie hasła do konta.

Po ponownym uruchomieniu trzecie konto powinno się teraz pojawić na ekranie logowania.


To działało, dzięki. Czy wiesz, czy istnieje sposób, aby zrobić coś przeciwnego i wyłączyć go dla określonych użytkowników?
Rozsądny

6
Tak, możesz użyć narzędzia wiersza poleceń fdesetup , aby wyłączyć żądanych użytkowników: 1. Otwórz Terminal, w / Aplikacje / Narzędzia 2. Uruchom następujące polecenie: sudo fdesetup list To da ci listę użytkowników, którzy mają włączoną funkcję FileVault 2. 3 Po zidentyfikowaniu nazwy użytkownika konta, które chcesz wyłączyć, uruchom następujące polecenie: sudo fdesetup remove -user username_goes_here Po uruchomieniu tego polecenia określone konto nie powinno się już pojawiać na ekranie logowania.
Rich Trouton

1
Dziękuję Ci!!! Doprowadzało mnie to do szału przez jakieś dwa tygodnie.
Michael,

Dziękujemy @RichTrouton za opublikowanie fdesetupopcji poleceń. Bardzo pomocne.
Lance Anderson,

Co jeśli przycisk włączania użytkowników nie działa?
cameronroe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.