Jak przenieść folder w 10.9 Mavericks?


15

Próbuję przenieść duży folder (100 GB +) z pulpitu do podfolderu na pulpicie. Kiedy przeciągam i upuszczam, wywołuje kopię i nie chcę czekać godziny, aż przejdzie przez to (będę musiał wykonać kilka takich ruchów). Przeczytałem, że przytrzymanie CMD podczas przeciągania powoduje wywołanie ruchu , ale tak nie jest. Jeśli poczekam, aż folder zakończy rzekomą operację „przeniesienia”, okazuje się, że jest to kopia z pozostawionym oryginalnym folderem.

Co ciekawe, jeśli spróbuję przenieść (przeciągnij / upuść) mniejszy folder, robi to bez problemu. Co ja robię źle?


Jeśli zawartość folderu jest duża, zajmie trochę czasu sprawdzenie, co należy przetworzyć. Podejrzewam, że odpowiedź @ MJWalsha jest tym, co się faktycznie dzieje. Jeśli masz jakieś dziwne uprawnienia do folderu i jego zawartości, które powodują, że jest on kopiowany (wątpliwe, że tak), spróbuj przenieść jeden z plików w folderze do nowego folderu. Jeśli to zadziała, to znowu tytuł prawdopodobnie pomyli cię z ruchem.
markhunte

To pytanie ( apple.stackexchange.com/questions/111292/... ) wydaje się być powiązane. OSX z pewnością próbował wykonać kopię, nawet po wyliczeniu wszystkich plików w folderze. Udało mi się obejść ten problem, wchodząc do folderu CMD + A (zaznacz wszystko), a następnie przeciągając zawartość folderu bezpośrednio do innego folderu. To było natychmiastowe.
Bigbio2002

Odpowiedzi:


15

Otwórz swój terminal (Terminal.app)

Następnie wykonaj:

mv source_folder destination_folder

na przykład:

mv /Users/foo/Music/ /Users/foo/something

Jest to o wiele szybsze niż kopiowanie inode


to przenosi folder Music wewnątrz czegoś. jak przenieść zawartość muzyki na coś?
lawphotog

11

Możesz użyć option+ command+ Vdo przeniesienia pliku lub folderu do folderu docelowego po skopiowaniu go za pomocą command+ C.


To bardzo, bardzo dobra opcja. Jestem zaskoczony, że nigdy o tym nie wiedziałem. Mam nadzieję, że OP to przeczyta.
shmup,

5

Jeśli nie masz problemów z używaniem /Applications/Utilities/Terminal.app, możesz użyć mvpolecenia.

mv <source folder> <destination folder>

Aby ułatwić pisanie, wpisz mv(ze spacją po), a następnie przeciągnij ikonę folderu folderu źródłowego do okna Terminal, a następnie przeciągnij ikonę folderu miejsca docelowego do okna Terminal. Spowoduje to utworzenie prawidłowych ścieżek do folderów, w tym znaków spacji, jeśli istnieją w nazwach folderów.

Ta operacja działa w tle, więc możesz zająć się innymi rzeczami i może być dość szybka, ponieważ nie zależy od Findera. Uważam tę metodę za najlepszą do przesyłania (kopiowania cplub przenoszenia mv) setek tysięcy, a nawet milionów plików, którymi Finder może się zadławić. Sugeruję wykonanie kilku testów, aby upewnić się, że się zorientujesz.


Bardzo pomocne były te rzeczy dotyczące przeciągania folderów do okien terminala! Dziękuję Ci!
Tim Elhajj

4

Przeciągnij / upuść, należy przenieść, a nie skopiować folder. Zwykle Mac domyślnie kopiuje tylko wtedy, gdy przenosisz coś na inny wolumin, na przykład urządzenie pamięci masowej USB.

Czy na pewno nie źle odczytujesz okno przenoszenia, zatytułowane „Kopiuj”, nawet gdy przenosi pliki.

Winosw kopiuj Macosx


To kopia, a nie ruch ... Prawdziwy „ruch” nie powieliłby danych.
Bigbio2002

2

To pytanie wydaje się być powiązane, wydaje się, że jest to kwestia uprawnień. Obejrzałem to, tworząc nowy folder w miejscu docelowym i przenosząc zawartość folderu do tego nowego folderu, zamiast próbować bezpośrednio przenieść sam folder. Wywołało to prawidłową operację Przenieś bez żadnych specjalnych poleceń ani kombinacji klawiszy, a pliki zostały natychmiast przeniesione.


1

To mnie również rzuciło po zainstalowaniu indywidualistów. To rodzaj autoryzacji / uprawnień… przeciąganie folderów z głównego katalogu HD na pulpit zawsze skutkowało kopiowaniem, niezależnie od klawiszy poleceń i opcji.
W moim przypadku naprawione przez wykonanie polecenia Uzyskaj informacje na HD i pulpicie oraz zmianę uprawnień do folderu na Odczyt / Zapis.


1

Wystarczy przytrzymać klawisz „Command” podczas przeciągania pliku lub folderu, aby włączyć akcję „Przenieś”, a nie domyślną akcję „Kopiuj” w OS X Mavericks.


-1

Przed przeniesieniem sprawdź uprawnienia do folderu źródłowego. Zmień go na tryb odczytu i zapisu. Będzie działać


1
Czy na pewno chcesz sprawdzić uprawnienia do folderu źródłowego ?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.