Nie można zainstalować żadnej aplikacji, App Store prosi o kartę kredytową


17

Przez ostatnie kilka tygodni nie instalowałem niczego na iPadzie Mini. Ale wcześniej musiałem tylko dotknąć „Zainstaluj”, wprowadzić hasło do Apple ID i iść.

Teraz, dla każdej nowej aplikacji, nawet darmowej, muszę za każdym razem potwierdzać, że mam 17 lat lub więcej. A potem App Store prosi o podanie danych mojej karty kredytowej. Jeśli się nie zgadzam i klikam „Anuluj”, proces instalacji zostaje przerwany i nie mogę zainstalować żadnej aplikacji, nawet darmowej.

W ogóle nie ufam Apple i nie chcę udostępniać informacji o mojej karcie kredytowej, zwłaszcza że instaluję tylko bezpłatne aplikacje.

Jestem pewien, że od wieków niczego nie zmieniłem w konfiguracji mojego iPada Mini.

Czy brakuje mi istotnej zmiany w App Store lub jest to jakiś błąd lub wirus? Czy mogę coś zrobić w tej sytuacji? Jak mogę zainstalować bezpłatną aplikację ze sklepu App Store, bez konieczności udostępniania Apple informacji o mojej karcie kredytowej?

Odpowiedzi:


20

Musisz wybrać, że nie masz / nie chcesz opcji płatności.

  1. Otwórz UstawieniaiTunes i sklepy z aplikacjami
  2. Dotknij Przeglądaj Apple IDInformacje o płatności
  3. Wybierz Brak jako typ płatności

Jeśli nie możesz wybrać opcji Brak lub opcja Brak nie jest dostępna, istnieje kilka możliwych powodów, dla których tak jest:

  • Niespłacone saldo
  • Zmieniono kraj / region
  • Zarządzanie udostępnianiem rodziny

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz artykuł Apple KB:

Jeśli chcesz utworzyć nowy identyfikator Apple ID z opcją Brak jako metodę płatności, kup bezpłatną aplikację ze sklepu App Store i wybierz opcję Utwórz identyfikator Apple ID. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz:


Dziękuję za pomoc To rozwiązuje mój problem. Jednak twoja odpowiedź nie wyjaśnia, dlaczego muszę zmienić te ustawienia? Nigdy tego nie zmieniłem. Czy coś się zmieniło w iOS? Dlaczego nagle zaczął wymagać informacji o płatności bez żadnych zmian z mojej strony?
trejder

1
@trejder też nie jestem pewien - zrobiłem to raz, kiedy utworzyłem jeden z moich identyfikatorów Apple ID i nigdy nie musiałem tego robić ponownie, więc nie jestem pewien, dlaczego zmieniło się pozornie losowo.
grg

Gdzie można znaleźć to Ustawienia -> iTunes i sklepy z aplikacjami ? Sprawdziłem w Ustawieniach systemu , ale takiej opcji brakuje.
user569825,

@ user569825 Settings.app na urządzeniu z systemem iOS → iTunes i sklepy z aplikacjami
grg

1
@Pepijn Tak - przejdź do iTunes → Konto → Płatność i wybierz Brak.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.