Jak wyłączyć skrót Minimalizuj (Command-M) w Mavericks?


60

Chcę usunąć skrót Cmd + M, ale nie mogę go znaleźć. Sprawdziłem, System Preferences > Keyboard > Shortcutsale nie ma tam szczęścia. Próbowałem nawet biec defaults write -g NSUserKeyEquivalents -dict-add 'Minimize' '\0'bezskutecznie.

Odpowiedzi:


70

Nie musisz instalować żadnego dodatkowego oprogramowania.

 1. Wybierz Preferencje systemowe > Klawiatura > Skróty > Skróty aplikacji

 2. Kliknij Przycisk plusprzycisk poniżej

 3. Wpisz „ Minimalizuj ” (użyj „ Minimalizuj wszystko ”, aby zastąpić minimalizowanie wszystkich okien za pomocą ⌥⌘M) w polu tekstowym Tytuł menu .

 4. Przypisz kombinację klawiszy Bizzare, której nie naciśniesz przez przypadek.

 5. Powtórz kroki trzy i cztery dla „ Minimalizuj ” (alternatywna pisownia), który jest wymagany w przypadku niektórych aplikacji.

 6. Zamknij okno, aby zapisać zmiany.

Ustawienia skrótów klawiaturowych

Wiem, że tak naprawdę nie „wyłącza się”, ale efekt jest faktycznie taki sam i nie zależy od oprogramowania innej firmy.


6
Nie działało to dla mnie w El Capitan 10.11.2. „Minimalizuj” pojawia się w „Wszystkich aplikacjach” na liście skrótów klawiaturowych, przypisanych do Control-Option-Command-M, ale ta kombinacja klawiszy nie minimalizuje, a Command-M nadal tak jest.
Alex Coventry,

Czy mogę zasugerować dodanie do tej odpowiedzi przesłonięcia dla polecenia „Minimalizuj wszystko”.
AKnox,

8
Zaakceptowana odpowiedź wymaga uzupełnienia: będziesz chciał zastąpić zarówno „Minimalizuj”, jak i „Minimalizuj” (na przykład Chrome chce taką pisownię).
Juuso,

To nie działa w High Sierra.
weberc2

1
Yayyyy! Dziękuję Ci. Jest to ciągła irytacja, ponieważ zawsze zdarza się, gdy przypadkowo wciskam Command + M i NIGDY nie chcę tego robić celowo. W końcu postanowiłem poświęcić kilka chwil na rozwiązanie problemu w Google. Twój problem został rozwiązany.
Chris Burbridge,

7

Alternatywne rozwiązanie

Próbowałem zastosować własny skrót, jak sugerował Machal. Jednak to nie działało dla mnie i po prostu podwoiło przypisanie klawiszy dla zminimalizowania.

Odkryłem, że ustawienie czegoś innego na CMD + M działało idealnie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Ciekawe, ale też nie wydaje się działać. Problem polega na tym, że jedynie zastępuje to polecenie-m. Jeśli wyłączysz zaznaczenie tutaj, to polecenie-m nadal spowoduje minimalizację okna. Ja (i przypuszczalnie inni) chcę to zrobić, aby mogli używać polecenia m-in do innych aplikacji.
Scott Biggs,

1
To zadziałało dla mnie w El Capitan 10.11.2
Alex Coventry

Działa również dla mnie w systemie macOS Sierra
Danny Kirchmeier,

3

macOS 10.12 (Sierra):

Przyjęta odpowiedź nie działała dla mnie. Ale ustawienie CMD-Modwzorowania na inną akcję zadziałało od razu:

 1. Wybierz Preferencje systemowe > Klawiatura > Skróty > Skróty aplikacji

 2. Zaznacz opcję Pokaż menu pomocy i

 3. przypisz mu CMD-Mkombinację klawiszy.

Ustawienia skrótów klawiaturowych

Nie jest to idealne rozwiązanie, ale wciąż znacznie lepsze niż przypadkowe zminimalizowanie okna.


2

Przy użyciu Karabinera działa to z High Sierra i wyżej.

Zrób plik podobny do tego w ~ / .config / karabiner / resources / complex_modifications / emacs_shortcuts.json

{
 "title": "Emacs",
 "rules": [
  {
   "description": "Emacs Shortcuts",
   "manipulators": [
    {
     "from": {
      "key_code": "m",
      "modifiers": { "mandatory": ["left_command"], "optional": ["any"] }
     },
     "to": [{
      "key_code": "m",
      "modifiers": ["left_command", "left_shift", "left_control"]
     }],
     "type": "basic"
    }
   ]
  }
 ]
}

Następnie przejdź do Karabinera i aktywuj go.


1

Najprostszym sposobem na to jest zainstalowanie remapera klucza (używam KeyRemap4MacBook ). Chociaż nazwa wydaje się sugerować inaczej, obecnie KeyRemap4MacBook faktycznie współpracuje ze wszystkimi produktami komputerowymi Apple, które mogą obsługiwać system OS X 10.4 lub nowszy, w tym iMac, Mac mini i Mac Pro.

Za pomocą tej metody można zmapować ⌘M, które OS X domyślnie odwzorowuje na funkcję minimalizacji, na Fn + ⌘M, co jest znacznie trudniejsze do przypadkowego naciśnięcia, i który OS X domyślnie nie odwzorowuje żadnej funkcji.

Innymi słowy, możesz zamienić funkcjonalność tych dwóch kluczowych kombinacji, aby ⌘M nie posiadał już funkcji i był zasadniczo wyłączony. Chociaż nie jest to wyłącznie „wyłączenie” skrótu, to obejście pozwala osiągnąć ten sam efekt.

Wykonaj następujące kroki, aby wyłączyć skrót minimalizacji w Mavericks:

1. Zainstaluj KeyRemap4MacBook

Pobierz odpowiedni .DMGplik z linku powyżej i kliknij go dwukrotnie. Jeśli otrzymasz taką wiadomość:

Twoje preferencje bezpieczeństwa pozwalają na instalowanie tylko aplikacji z Mac App Store i zidentyfikowanych programistów

Następnie otwórz System Preferencesprogram już zainstalowany na komputerze i na Personalkarcie wybierz Security & Privacy. Następnie pod Generalzakładką kliknij blokadę w lewym dolnym rogu, aby wprowadzić zmiany (w razie potrzeby podaj hasło administracyjne), a pod Allow applications downloaded from:etykietą wybierz Anywhereprzycisk opcji.

Teraz możesz zainstalować aplikację; po zakończeniu może być konieczne ponowne uruchomienie.

2. Konfigurowanie ustawień niestandardowych

Chociaż KeyRemap4MacBook oferuje różnorodną kolekcję przydatnych funkcji, wyłączanie skrótu minimalizacji nie znajduje się wśród nich. Zamiast tego zapewnia przydatny plik XML, który można zmodyfikować za pomocą jego interfejsu API, aby uzyskać prawie każde mapowanie klucza, jakie można wymyślić.

Otwórz KeyRemap4MacBook i przejdź do Misc & Uninstallkarty. Pod Custom Settingetykietą kliknij Open private.xmlprzycisk. Upewnij się, że dokument otwiera się w edytorze zwykłego tekstu, takim jak TextEdit. Po otwarciu powinien zostać wyświetlony pusty plik XML z pustymi rootznacznikami. Zamień całą jego zawartość na następujący fragment kodu:

<?xml version="1.0"?>
<root>
  <item>
    <name>Disable Minimize</name>
    <identifier>private.disable_minimize</identifier>
    <autogen>
      __KeyToKey__
      KeyCode::M, ModifierFlag::COMMAND_L,
      KeyCode::M, ModifierFlag::COMMAND_L | ModifierFlag::FN
    </autogen>
    <autogen>
      __KeyToKey__
      KeyCode::M, ModifierFlag::COMMAND_L | ModifierFlag::FN,
      KeyCode::M, ModifierFlag::COMMAND_L
    </autogen>
  </item>
</root>

[Uwaga: poprzedni kod używa lewego klawisza poleceń. Jeśli chcesz wyłączyć prawy klawisz polecenia, zmień każde wystąpienie za COMMAND_Lpomocą COMMAND_R.]

Zapisz private.xmlplik. Wróć do Change keyzakładki. Na głównej liście, pod remappingetykietą, powinieneś teraz zobaczyć Disable Minimizepole wyboru.

Zaznacz pole wyboru, a nie powinieneś już być w stanie zminimalizować okien za pomocą skrótu ⌘M. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał ponownie użyć skrótu, użyj Fn + ⌘M lub po prostu odznacz pole Disable Minimizewyboru.


0

Wyłączyłem Kontrola Misji w „Pref. Systemu> Karta Skróty> Kontrola Misji”, odznaczając pole wyboru Kontrola Misji w kolumnie, a następnie Cmd-Mzminimalizowałbym dowolną otwartą aplikację.

Tak więc, używając „Keyboard Maestro”, tworzę grupę „Nic nie rób” i przypisuję ją Cmd-Mdo „Brak akcji” jak na zrzucie ekranu. Działa jak urok!


2
Który zrzut ekranu masz na myśli?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.