Jak wyłączyć Cmd + [Num] w Safari


9

Często używam skrótów klawiaturowych WordPress, ale użycie Cmd + [Num] przez Safari (np. 1, 2, 3) zastępuje użycie WordPress (które formatuje tekst za pomocą znaczników).

Jak mogę wyłączyć korzystanie ze skrótu klawiaturowego przez Safari, aby móc go używać w WordPress?

Odpowiedzi:


5

Skróty są zdefiniowane jako kilka pierwszych zakładek na pasku zakładek. Aby zobaczyć, które zakładki są zdefiniowane, przejdź do Zakładki → Pasek ulubionych. Ponieważ są to elementy menu, możesz je wyłączyć, ponownie przypisując je do czegoś innego.

  1. Otwórz Preferencje systemowe → Klawiatura → Skróty aplikacji.

  2. Kliknij +, aby dodać nowy skrót.

  3. Ustaw aplikację na Safari, tytuł menu na dokładną nazwę jednej z zakładek, a skrót klawiaturowy na coś innego niż ⌘ #.

  4. Powtórz proces dla innych zakładek.


Fantastycznie, dziękuję! Co jeśli nie mam żadnych zakładek na pasku ulubionych?
Tom

@Tom Następnie skrót klawiaturowy powinien działać poprawnie bez potrzeby ponownego mapowania.
grg

Poza tym wydaje się, że to nie działa niezależnie ... prawdopodobnie dlatego, że tytuł menu nie jest ustawiony poprawnie, mimo że powielam nazwy zakładek.
Tom

@ Tom Czy piszesz tytuł zakładki, jak pokazano na liście w Zakładki → Pasek ulubionych? (przykład)
grg

3
Dodaje to nowy skrót do tego wpisu, ale wydaje się, że nie usuwa starego starego. Tak więc zarówno Cmd-1, jak i Shift-Cmd-1 otwierają teraz pierwszą ulubioną. (Bardzo złe zachowanie ze strony Safari; skróty powinny zawsze dokładnie pasować do pozycji menu).
Rob Napier

0

miałem ten sam problem, moje głupie palce wpisują CMD + 2 zamiast ALT + 2, zauważam, że zakładki automatycznie przypisują tę opcję i nie można jej wyłączyć, ALE! jedynym sposobem jest usunięcie korzeni, na twoim ulubionym, bezpośredni link jest przypisany do CMD + #, ale jeśli twoje ulubione znajduje się w folderze, nie dostaje #, więc musisz PRZENIESIĆ swoje bezpośrednie skróty do folderu, wtedy stracisz skrót zła! KTÓRE ROZWIĄZAJĄ MOJĄ PROBLEM !!!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.