Jak przywrócić Mac OS X na nowym dysku twardym?


9

Mam zamiar zaktualizować dysk twardy MacBooka Pro, ale zanim to zrobię, próbuję wymyślić, jak przywrócić na nim OS X. Mój napęd DVD nie działa, więc nie mogę ponownie zainstalować z dysku DVD.

Mam ostatnią kopię zapasową Time Machine, czy to wystarczy, aby przywrócić system operacyjny? A w takim razie jaka byłaby procedura? Ponadto, w przypadku niepowodzenia przywracania Time Machine, czy jest jakiś sposób na ponowne zainstalowanie OS X z USB lub zewnętrznego dysku twardego? Wszelkie sugestie będą mile widziane.


2
Pomoże to dołączyć model Maca i bieżącą wersję OS X, którą używasz. Bez nich jesteśmy poważnie ograniczeni w udzielaniu pomocy.

Odpowiedzi:


6

Tak, wystarczy kopia zapasowa Time Machine (TM); nie musisz „instalować” systemu operacyjnego, a następnie przywracać kopię zapasową. Będziesz jednak potrzebował przynajmniej kopii systemu operacyjnego, którą zdecydowanie można umieścić na pamięci USB lub zewnętrznym dysku twardym. Nośnik systemu operacyjnego zawiera narzędzia potrzebne do przywrócenia kopii zapasowej TM. Przykład tutaj .

(edytuj dla jasności) W zależności od tego, jak nowy jest twój MBP, a dokładniej, jaką wersję OS X posiadasz, możesz również mieć wbudowane narzędzie Recovery, które ma wszystkie potrzebne narzędzia, aby to zrobić.


2
Nie potrzebujesz kopii OS X. Od Lion up, OS X instaluje partycję odzyskiwania, do której można uzyskać dostęp podczas rozruchu w celu pełnego przywrócenia systemu.

Miałem stary MBP i rzeczywiście potrzebowałem kopii OS X na pamięci USB (wydaje się, że każda wersja, która obsługuje TM), z której mógłbym przywrócić kopię zapasową TM. Dzięki za informacje, bez tego utknąłem przy próbie przywrócenia kopii zapasowej.
laurent

1
Większość najnowszych wersji systemu OS X pozwala na rozruch z dysku Time Machine, a następnie przywrócenie go na lokalnym dysku twardym. Nie ma potrzeby partycji odzyskiwania ani nośnika instalacyjnego systemu operacyjnego. Po prostu przytrzymaj klawisz Option podczas uruchamiania, aby wyświetlić menu wyboru rozruchu. Ponieważ jest to urządzenie przenośne, zalecam sformatowanie dysku docelowego jako szyfrowanego HFS +.
Patrick McMahon,

5

Jeśli masz dostęp do instalatora OSX (w AppStore), lepiej jest zainstalować system na nowym dysku (po prostu uruchom instalator i określ dysk zewnętrzny jako cel). Spowoduje to zainstalowanie partycji ratunkowej, którą inne metody mogą pominąć. Następnie możesz uruchomić komputer z nowego dysku i zaimportować dane ze starego dysku lub z kopii zapasowej wehikułu czasu (używając Migration Assistant).


3

Właśnie przywróciłem mojego MacBooka Pro pod koniec 2011 roku 13 "z uruchomioną wersją 10.7 z niczego poza kopią czasu wehikuł czasu i działało dobrze, nawet z pustym wewnętrznym.

Pamiętaj, aby sformatować nowy dysk za pomocą narzędzia dyskowego za pomocą systemu plików z kronikowaniem mac.

Upewnij się, że dysk zewnętrzny jest włączony i włączony przed uruchomieniem, a następnie naciśnij opcję podczas uruchamiania.

Wybierz maszynę czasu, sformatuj nowy dysk i przywróć.

Prosty...


1

Z jakiegoś powodu nie uruchomi się z kopii zapasowej Time Machine. (Może nie podzieliłem go na partycje za pomocą tabeli partycji GUID?) Po prostu sflashowałem dysk ze znakiem zapytania po próbie uruchomienia z partycji z kopią zapasową TM.

Więc utworzyłem dysk instalacyjny Mavericks na innym komputerze i uruchomiłem z tego dysku. Martwiłem się trochę, że nie utworzy partycji Restore na nowym dysku twardym, jeśli wybiorę opcję „Przywróć kopię zapasową Time Machine na dysk”, dlatego zdecydowałem się na instalację Mavericks na nowym dysku twardym. Następnie podczas sekwencji otwierającej Mavericks dają ci możliwość skopiowania wszystkiego z kopii zapasowej Time Machine. Voila!


-2

jeśli naprawdę chcesz mieć od 1 do 1 tego samego, lepiej skopiować dysk niż korzystać z Time Machine. Z wehikułem czasu działa to tak na początku, że poprawnie instaluje kopie plików z tych folderów z powrotem na dysk.

/ Aplikacje / Użytkownicy / * / Biblioteka / *

więc jeśli użyjesz czegoś takiego jak homebrew, macports lub fink lub jakiekolwiek inne narzędzie terminalowe, które zainstaluje się w / usr / local / bin, zostaną utracone.

Również rzeczy takie jak zmiany wprowadzone przez ulepszenia lwa i batonika itp. Zostaną utracone.

Mogą również zostać utracone samodzielnie wprowadzone zmiany uprawnień w folderach systemowych lub zmiany ikon w tych folderach.

W przypadku kopii 1 do 1 możesz użyć pendrivea instalacyjnego os x lub dowolnego pendrive'a linux z gparted na nim.

następnie sklonuj cały dysk (w tym ukrytą partycję przywracania).

teraz uruchom nowy dysk przywracania partycji i uruchom weryfikację / naprawę uprawnień do dysku, aw razie potrzeby także weryfikację / naprawę dysku, abyś wiedział, że twój system operacyjny na nowym dysku działa dobrze.


1
TM nic nie traci. Nawet przedmioty zainstalowane przez homebrew zostaną przywrócone. Nie wykonuje również „czystej instalacji”, a jedynie kopiuje kilka folderów z powrotem. Nie jestem pewien, skąd czerpiesz informacje, ale jest to okropnie złe.

1
@cksum Nie mam tych informacji, musiałem się nauczyć na własnej skórze. Zmieniłem dysk na moim MacbookPro i pomyślałem, podobnie jak ty i wielu innych, że wystarczy użyć TM do przywrócenia mojego systemu na nowy dysk, byłem strasznie w błędzie lub być może Przywracanie z TM nie działało poprawnie (ale trzy razy z rzędu)? więc myślę, że to tak, jak powiedziałem.
konqui

1
Mogę potwierdzić, że właśnie wykonałem pełne przywracanie z Time Machine i przywróciło wszystko, w tym narzędzia homebrew.
laurent

1
@ Może Deesbek (nie mogę tego dłużej sprawdzać, to było na Leopardzie, który był pierwszym systemem operacyjnym z TM, myślę) - Jak pamiętam, niektóre z moich dostosowanych ikon (Candybar) nie były tam po Przywróceniu, a także niektóre z moich ręcznie ustaw Prawa do plików / folderów zostaną nadpisane, a na koniec spieprzyło moją instalację Homebrew (pliki były, ale złe uprawnienia) - naprawdę nie mogę powiedzieć, czy to dlatego, że TM w tym czasie było trochę wadliwe, czy było mój zewnętrzny dysk twardy - w każdym razie, gdy dysk TM zawiedzie, zawsze dobrze jest mieć drugą kopię zapasową. Na
wszelki wypadek

1
@konqui powinieneś podać w swojej odpowiedzi, że masz na myśli Leoparda. Uzgodnione zawsze, zawsze dobrze mieć drugą kopię zapasową.
Deesbek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.