Jak mogę ominąć blokadę aktywacji?


51

Kupiłem używany iPhone 4. Poprzedni właściciel zresetował telefon, ale nie usunął urządzenia z iCloud. Pyta mnie o informacje iCloud, kiedy próbuję skonfigurować telefon. Nie mam już kontaktu z poprzednim właścicielem. Czy istnieje sposób na usunięcie urządzenia z ich usługi iCloud, aby móc użyć nowego?

Odpowiedzi:


60

Oficjalne kroki, aby wyłączyć blokadę aktywacji Find My iPhone są udokumentowane przez Apple na https://support.apple.com/en-us/HT201441


W skrócie, różne sposoby usuwania blokady aktywacji iCloud to:

  1. Apple usunie blokadę, jeśli będzie w stanie sprawdzić, czy pierwotny nabywca żąda działania.
  2. Usuwanie samoobsługowe, jeśli możesz uwierzytelnić się jako konto iCloud, które umieściło blokadę na tym urządzeniu.
  3. Firmy korzystające z funkcji DEP często mogą używać MDM do usuwania blokady jako działania samoobsługowego bez konieczności angażowania Apple.

Konsumenci najprawdopodobniej będą musieli umówić się na spotkanie w sklepie Apple Store i dostarczyć dowód zakupu Genius (aby pokazać, że jesteś autoryzowanym właścicielem) wraz z dowodem tożsamości, a oni zresetują blokadę aktywacji, umożliwiając dostęp do urządzenia.

W przypadku firm zależy to od tego, czy jesteś zarejestrowany w programie DEP - Program rejestracji urządzeń Apple, czy po prostu chcesz dostarczyć kopie oryginalnych numerów seryjnych z listą zakupów, aby zweryfikować własność.

Jeśli kupiłeś urządzenie z drugiej ręki, ukradłeś je, znalazłeś lub znalazłeś je w posiadaniu w inny sposób niż bezpośrednio od Apple, prawdopodobnie będziesz potrzebować oryginalnego właściciela, aby pokazać dowód zakupu itp. Następnie zostaną przeniesione urządzenie na swoje konto lub po prostu wyłącz blokadę aktywacji.

Jedynym samoobsługowym sposobem na usunięcie blokady, jeśli nie możesz wpisać hasła w samym urządzeniu, jest uwierzytelnienie na https://icloud.com i usunięcie blokady aktywacyjnej, gdy urządzenie nie jest podłączone do Internetu.


18
@sam Co zrobić, jeśli zmniejszając wartość skradzionych telefonów, wartość legalnie używanych urządzeń rośnie wraz ze spadkiem podaży? Ponadto, kiedy „kupujesz głośniki od facetów w białej furgonetce”, część odpowiedzialności spoczywa na kupującym, prawda?
bmike

9
@ user72071 Użytkownicy iPhone'a mogą sprzedawać swoje urządzenia. Po prostu muszą najpierw wyłączyć blokadę aktywacji. Najnowsze wersje Androida mają podobny przełącznik „zabicia”, chociaż użytkownik musi go włączyć. Jeśli tak, to urządzenie byłoby bezużyteczne, gdyby nie zostało wyłączone przed sprzedażą. Tak jak na iPhonie.
tubedogg

2
Zamierzam oflagować twoje wycofanie, aby inny moderator mógł rządzić. Uważam, że odpowiedź musi zostać zaktualizowana o szczegółowe informacje na temat tego, jak MDM może cofnąć blokadę aktywacji. Czy zastanowiłbyś się ponownie, czy moja edycja jest ważna ?
bmike

1
Wycofałem się, zamknąłem i stworzyłem pokój, żeby to omówić: chat.stackexchange.com/rooms/22335/...
Ian C.

20

Nie możesz zrobić nic technicznego, aby to ominąć. Jedyną metodą jest powrót do sprzedawcy. Jeśli zniknęły, być może zechcesz pomyśleć o możliwości sprzedania skradzionego iPhone'a.

W takim przypadku, zamiast posiadania bardzo drogiego przycisku do papieru, możesz zgłosić to policji. Istnieje niewielka szansa, że ​​została zgłoszona jako skradziona, a oni mogą być w stanie połączyć ją z jej prawdziwym właścicielem, w którym to przypadku istnieje również szansa, że ​​wynagrodzą cię w jakiś sposób, aby zrekompensować twoją stratę, lub (idealny scenariusz) zastąpią go już ubezpieczeniem i po prostu odblokują go dla Ciebie i pozwolą Ci je zachować.

Aby potwierdzić, istnieje tylko ludzkie rozwiązanie tego problemu, zachęcając właściciela zarejestrowanego Apple ID do odblokowania go.


19

Nie możesz tego po prostu ominąć.

Sam charakter blokady aktywacyjnej polega na tym, że jest ona nie do przejścia, aby właściciel mógł nadal śledzić urządzenie w przypadku zgubienia / kradzieży. Nie możesz go ominąć - jedynym sposobem na usunięcie go jest usunięcie urządzenia z Find my iPhone na iCloud.com lub zalogowanie się przy użyciu Apple ID, który został użyty do skonfigurowania Find my iPhone.

Możesz przeczytać więcej o pomijaniu (lub nie) blokady aktywacyjnej w następującym pytaniu:


3
Interesują mnie twoje przemyślenia na temat meta: meta.apple.stackexchange.com/questions/1943/... Myślę, że może to być jedna z tych, przed którymi powinniśmy się otwierać i zamykać. Twoja flaga w innym pytaniu może wymagać ponownej analizy, ponieważ ją odrzuciłem i zastanawiam się teraz.
bmike

-6

Możesz użyć tej metody, aby ominąć aktywację iCloud (działa tylko na iPhone 4) http://www.unlockboot.com/2014/03/bypass-ios-71-activation-lock-jailbreak.html


1
To ślepy zaułek. Istnieje wiele sposobów, aby faktycznie uruchomić urządzenie, ale w większości przypadków zawsze nie będzie działać. W podanym linku połączenia komórkowe nie są możliwe. Co więcej, gdy serwery Apple podniosą go do sieci, znów zostanie zamurowany, z pominięciem połączeń komórkowych. Gdy rzeczywiste urządzenie znajdzie się na czarnej liście na serwerach Apple, będą go ścigać na krańce ziemi, upewniając się, że pozostanie zablokowane lub nie będzie działać. Nie ma absolutnie żadnego prawdziwego sposobu na ominięcie AL.

Jest to oficjalna metoda zapewniana przez znawców firmy Apple. To rozwiązanie wyłączy opcję Znajdź mój iPhone i zapewni PEŁNY dostęp do urządzenia oraz możliwość dodania nowego konta iCloud do urządzenia.
Stephan

Zdajesz sobie sprawę, że wyłączenie funkcji Znajdź mój iPhone wymaga hasła, prawda? Czy naprawdę uważasz, że Apple pozwoliłby na łatwe wyłączenie blokady aktywacji iCloud? Dokładali wszelkich starań, aby upewnić się, że nie można jej wyłączyć, chyba że przez nich lub przez pierwotnego użytkownika. Czarna lista jest po stronie serwera. Czy wiesz co to znaczy? Oznacza to, że jest poza kontrolą użytkownika. Wszystkie te rzeczy są używane w celu wężenia portfeli ignorantów.

Najważniejsze informacje z połączonego „rozwiązania”: „Teraz przy każdym ponownym uruchomieniu musisz podłączyć iPhone'a do komputera i wybrać„ iOS na uwięzi z systemem Windows 7,1 ”, ponieważ nie jest to jailbreak. Aktualizacja 1: narzędzie blokady aktywacji Bypass iCloud działa na iOS 7.1.2 i iOS 7, ale jeśli twój telefon zostanie zgłoszony jako skradziony, nie będziesz mógł wykonywać połączeń.
Jaime Santa Cruz,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.