Biała lista wykorzystania sieci do modemu komórkowego w OSX?


9

Często używam mojego Macbooka w abonamencie danych iPada. Niestety, w przeciwieństwie do iOS, OSX nie może ograniczyć użycia sieci aplikacji na podstawie tego, czy jest to sieć komórkowa, i zawsze muszę pamiętać, aby zamykać Steam, uTorrent, Dropbox, automatyczne aktualizacje itp., Kiedy zaczynam tethering. Czy istnieje aplikacja, którą mogę szybko włączyć lub wyłączyć, aby dodać do białej listy niewielką liczbę aplikacji i uniemożliwić wszystkim pozostałym korzystanie z sieci?

Odpowiedzi:


10

TripMode został stworzony specjalnie do tego celu, a nawet włącza się automatycznie po podłączeniu do wyznaczonych punktów aktywnych komórek.


2
Przy 8 USD wydaje się to najtańszą opcją. Little Snitch kosztuje 35 USD, a Hands Off kosztuje 50 USD, prawdopodobnie dlatego, że są to w pełni funkcjonalne aplikacje zapory ogniowej.
Trevor Robinson

8 $ to dobra cena. Warto wysiłek i czas dewelopera; i jest wart tego rodzaju produktu (i potencjalnie ogromnej kwoty pieniędzy zaoszczędzonych podczas tetheringu w roamingu). Alternatywnie nadal jest LuLu , który jest wydawany za darmo (patrz moja odpowiedź).
Kamafeather

3

Wygląda na to, że Little Snitch pozwala konfigurować białe listy, czarne listy, a nawet bardziej zaawansowane konfiguracje dostępu do sieci. Możesz utworzyć profil komórkowy i przejść do niego podczas korzystania z tetheringu. Mierzy również, ile wykorzystałeś przepustowości, na aplikację i ogółem. Możesz nawet automatycznie przełączać profile po połączeniu z siecią Wi-Fi lub Bluetooth na uwięzi.


(Odkryłem tę aplikację godzinę po tym, jak opublikowałem swoje pytanie. Dzięki, ja!)
Archagon

1

LuLu jest obecnie najlepszym wyborem.

  • Jest dawany za darmo i nie zmusza cię do płacenia za to (ale warto wydać na Patreona dolara lub dwa, jako wdzięczność).
  • Jest open source .
  • Ma prosty GUI .
  • Pozwala blokować połączenia wychodzące (dla przychodzących lepiej jest użyć zapory Apple lub czegoś innego)
  • Pozwala wybrać aplikacje, które powinny być dozwolone lub blokowane

To naprawdę wspaniałe.

IMHO jedyną brakującą funkcją jest brak trybu pasywnego, który „domyślnie blokuje wszystko”. Byłoby to szczególnie przydatne podczas tetheringu lub korzystania z hotspotu o ograniczonym ruchu; ale blokowanie wszystkiego (z wyjątkiem kilku demonów systemowych) zajmuje tylko 5 minut, a następnie zezwala tylko aplikacjom, które powinny mieć dostęp do Internetu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.