Czy istnieje skrót klawiaturowy, aby wyświetlić Findera?


63

Czy istnieje domyślny skrót klawiaturowy, aby uruchomić nowe okno Findera? Jeśli nie, czy istnieje sposób na przypisanie jednego?

Próbowałem Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty> Skróty do aplikacji i utworzyłem nowy element dla Findera i przypisałem shift- command ⌘- Fmiędzy innymi, ale nic nie działało.

Odpowiedzi:


13

Domyślnie nie, nie ma skrótu klawiaturowego do aktywacji Findera.

Keyboard Maestro może to zrobić:

Kiedy ⇧⌘F, aktywuj Finder


23
Opcja + polecenie + spacja to wszystko, czego potrzebujesz, aby otworzyć Findera.
netrox

104

To jest naprawdę łatwe. W Yosemite wystarczy nacisnąć option ⌥+ command ⌘+ spacebar. Otworzy się nowe okno Smart Finder. Następnie możesz nawigować stamtąd. Działa na poziomie systemu bez względu na uruchomioną aplikację.

Nie potrzeba skryptów ani skomplikowanych konfiguracji.


7
To właściwie najbardziej odpowiednia odpowiedź na pytanie! Dzięki netrox :-)
Andz

5
To powinna być zaakceptowana odpowiedź.
sebnukem

2
dla mnie option+ command+ space barwywołuje „Wyszukaj ten komputer Mac”. Kiedyś przywoływał Findera, ale teraz już tego nie robi od zeszłego miesiąca. Czy ktoś wie dlaczego? Jak mogę zamiast tego otworzyć Findera za pomocą tej kombinacji klawiszy? dzięki
Dénes Papp,

1
Nadal otwiera Findera ... mówi Przeszukiwanie tego Maca za pomocą Sierra, ale wciąż jest Finderem. Czego oczekujesz w Finderze?
netrox 23.01.17

1
Spodziewam się zobaczyć to, co zawsze widzę w Finderze, listę plików w pewnym folderze. Zamiast tego pojawia się opcja Wyszukaj ten komputer Mac, co jest ostatnią rzeczą, którą chcę zrobić, gdy wiem, gdzie chcę iść.
kmarsh

19
 1. Otwórz Automator i wybierz szablon usługi.
 2. Zmień typ wprowadzania z zaznaczonego tekstu na brak wprowadzania.
 3. Dodaj akcję Uruchom aplikację i upuść Finder na przycisk podręczny z / System / Library / CoreServices /. (Okno dialogowe wyboru aplikacji nie pozwala wybrać Findera.)
 4. Zapisz usługę i nadaj jej skrót w Preferencjach systemowych> Klawiatura> Skróty> Usługi.

Usługa otwiera nowe okno tylko wtedy, gdy nie ma już okna Findera. Aby za każdym razem otwierać nowe okno, dodaj czynność Uzyskaj określone elementy Findera, upuść folder, który chcesz otworzyć na liście, a następnie dodaj działanie Odkryj elementy Findera.


Automator jest zawarty w OS X: http://support.apple.com/kb/PH14303 (Mavericks), http://support.apple.com/kb/PH11360 (Mountain Lion) itp.

Tło: http://en.wikipedia.org/wiki/Automator_(software)

Dalsza lektura, jeśli chcesz zrobić więcej z Automatorem: http://www.macosxautomation.com/automator/


1
To naprawdę dobrze, ale odpowiedź Keyboard Maestro pozwala określić o wiele więcej opcji; na przykład ponowne naciśnięcie klawisza skrótu powoduje przełączenie z powrotem do poprzedniej aplikacji z przodu
Victor Grazi

Jak mogę uruchomić Automator?
Saeed Zarinfam,

1
@ Saeed: Naciśnij COMMAND + SPACE, aby wyświetlić okno Spotlight i wpisz „Automator”, a następnie naciśnij Enter. Alternatywnie otwórz „Aplikacje” w oknie Findera i kliknij dwukrotnie znajdującą się tam ikonę.
JBRWilkinson

Skorzystałem z twojej porady, ale wprowadziłem pewne zmiany, ponieważ twoja metoda spowodowała pojawienie się 2 okien, a folder się nie otworzył. Używam 2 akcji: Uzyskaj określone przedmioty Findera-> Otwórz przedmioty Findera. Dzięki za informację!
Sean Bearden

14

Właściwie łatwo mi przywołać wyszukiwarkę za pomocą COMMAND-TAB. Przełączaj się między otwartymi aplikacjami, aż wybierzesz Finder.

Jeśli jakieś okno jest już otwarte, ale ukryte, wyskakuje na przód, jeśli żadne nie jest otwarte, proste polecenie COMMAND-N otwiera nowe okno.

Nie do końca prosty WINDOWS-E, ale działa.


Myślę, że jeśli nie masz zbyt wielu otwartych okien, byłoby dobrze. Właśnie tęskniłem za starym Windows-E, więc zaprogramowałem F6 za pomocą Keyboard Maestro
Victor Grazi

8

Zawsze możesz użyć tej sztuczki, aby otworzyć Findera.

alt + command + <space>

Jest to właściwie skrót do wyszukiwania plików W TRYBIE FINDERA. Innymi słowy, otwiera Findera bezpośrednio, bez konieczności instalowania jakichkolwiek narzędzi.

Możesz dodać swój ulubiony katalog do paska bocznego (Finder> Preferencje systemowe> Pasek boczny) i uzyskać do niego łatwy dostęp.


Świetny kolego. Właśnie tego dokładnie szukałem
Adnan,

Menu pojawia się jako Finder> Preferencje> Pasek boczny, a dostępne tam opcje nie wpływają na najczęściej puste okno wyszukiwania, które pojawia się z tą sekwencją klawiszy. Jednak CMD + Shift + F działa (dla mnie), aby uzyskać okno przeglądarki plików Findera.
kmarsh

6

Jeśli masz Powerpack dla Alfreda 2, możesz utworzyć taki przepływ pracy:

Klawisze skrótów mają domyślnie krótkie opóźnienie, ale można je zmniejszyć, zmieniając zachowanie wyzwalacza:

Inną opcją jest użycie pliku private.xml takiego jak ten z KeyRemap4MacBook:

<?xml version="1.0"?>
<root>
 <vkopenurldef>
  <name>KeyCode::VK_OPEN_URL_FINDER</name>
  <url>file:///System/Library/CoreServices/Finder.app</url>
 </vkopenurldef>
 <item>
  <name>shortcuts</name>
  <identifier>shortcuts</identifier>
  <autogen>__KeyToKey__ KeyCode::F12, ModifierFlag::NONE, KeyCode::VK_OPEN_URL_FINDER</autogen>
 </item>
</root>

3

Jeśli używasz TotalFindera, istnieje przyjemna funkcja „daszka”, która powoduje, że okno Findera przesuwa się w górę od dołu ekranu. Przesuwanie i wysuwanie może być połączone z kombinacją klawiszy skrótu (opcja podwójnego naciśnięcia działa dla mnie dobrze), a wtedy zawsze łatwo jest zrobić trochę, jeśli szybka manipulacja Finderem.


Właśnie kupiłem Total Finder. To całkiem miłe, dzięki
Victor Grazi

Czy znasz jakąś alternatywę, ponieważ TotalFinder wkrótce się zakończy?
AnthoPak,

1

Też miałem to pytanie i miałem nadzieję, że jedno z tych rozwiązań, które nie wymagałoby oprogramowania innej firmy, byłbym zadowolony, ale niestety opcja OPTION + CMD + SPACJA nie wycięła mi tego, ponieważ otwiera puste okno Findera co czas. I nie mogłem znaleźć instrukcji, jak zdobyć skrypt Automatora do uruchomienia Findera.

Próbowałem nawet użyć akcji skryptu Apple w Automatorze, ale po prostu nie działały tak, jak chciałem.

Jednak znalazłem SUPER prostą aplikację w sklepie Mac App Store, która zachowuje się dokładnie tak, jak chciałem, więc pomyślałem, że mogę to udostępnić. UWAGA: musisz utworzyć ręczny skrót do Findera, ponieważ ta aplikacja nie liczy Findera jako pierwszej aplikacji w stacji dokującej. Ale najbardziej podoba mi się to, że drugie naciśnięcie skrótu ukryje również aplikację. Prosty i piękny.

Kłapnięcie. https://itunes.apple.com/au/app/snap/id418073146?mt=12

(I Lolz na osobę, która napisała 1 gwiazdkową recenzję o klikaniu palcami w nadziei, że ta aplikacja coś zrobi. Trolololol!)


-2

Naciśnij następującą kombinację klawiszy Command + Shift + F.


To jest teraz poprawna odpowiedź.
kmarsh

-3

Oto odpowiedź.

Naciśnij „Command + Shift + ~” , wtedy będziesz mieć niespodziankę.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.