Mój MBP nie uruchamia się poprawnie!


2

Mam 15-calowy aluminiowy Macbook Pro 2008, który działa na śnieżnej lampartie OSX. Za każdym razem, gdy włączam laptopa, uruchamia się (pojawia się logo jabłka i obracające się koło), a następnie przechodzi w pętlę niebieskich ekranów. Myślę, że problem ma coś wspólnego z procesem logowania, ponieważ czasami widzę mysz i pojawiają się ikony jasności i dźwięku, ale zawsze zanika.

Próbowałem wykonać polecenie fsck (polecenia), ale istnieje ten sam problem. Tryb awaryjny również nie działa, chyba że robię tryb pełny, ale z drugiej strony zapętla się za logo jabłka (szary ekran). Tryb odzyskiwania (cmd r) w ogóle nie działa. Próbowałem nacisnąć klawisz opcji, ale wszystko, co widzę, to jeden dysk, a ten nadal prowadzi do serii pętli. Próbowałem także uruchomić narzędzie dyskowe z mojego rozruchowego USB, ale nie wiem, jak go uruchomić. Próbowałem nacisnąć c, a także próbowałem zrobić klawisz opcji. Oba nie działają, USB w ogóle się nie pojawia. Próbowałem zresetować pRAM, to też nie pomaga. WSPARCIE! Wiem tylko, że coś jest nie tak z dyskiem, ale nie mogę tego naprawić, ponieważ nie mogę przejść do trybu odzyskiwania.

Odpowiedzi:


3

Niebieski ekran wskazuje na problem z poziomem użytkownika podczas ładowania określonych ustawień.

Możesz temu zaradzić na dwa sposoby:

  • uruchom komputer w trybie awaryjnym, zaloguj się i utwórz nowe konto administratora - ustaw nowe konto na automatyczne logowanie lub wyłącz automatyczne logowanie.
  • uruchom w trybie pojedynczego użytkownika, uruchom fsckzgodnie z instrukcją , następnie zamontuj system plików, usuń /var/db/.AppleSetupDonei wpiszexit

W tym momencie możesz pozwolić asystentowi konfiguracji utworzyć nowego tymczasowego administratora (a temp_admin może być dobrą nazwą użytkownika, aby uniknąć dopasowania do istniejącej nazwy użytkownika), dzięki czemu możesz przeglądać dzienniki systemowe i czyścić dowolne preferencje użytkownika lub program przerywa cykl uruchamiania.

Jeśli, jak wspomniałeś, naprawdę nie możesz w ogóle uruchomić z tego dysku, masz większe problemy i musisz wprowadzić nowy system operacyjny na dysku zewnętrznym (lub być może na karcie SD) do miksu lub szukać pomocy u kogoś, kto może cofnąć pliki lub pomóż w ponownej instalacji systemu operacyjnego ze źródła zewnętrznego.


2

Wyrazy uznania za wypróbowanie i umieszczenie na liście wszystkich tych kroków w pytaniu.

Jak mówisz, prawdopodobnie jest to problem z dyskiem. Czy będzie to związane z oprogramowaniem czy sprzętem, okaże się.

Sugeruję próbę uruchomienia z dysku instalacyjnego Snow Leopard (fizycznego DVD). To powinno pozwolić na dostęp do odpadł Wewnętrzny HDD (poprzez terminal lub Disk Utility). Jednak, jak zapewne wiesz, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do dysku twardego nawet podczas uruchamiania z dysku instalacyjnego, prawdopodobnie sugeruje to problem ze sprzętem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.