Czy wyświetlić skrót klawiszowy ukrytych plików w Mavericks?


67

W poprzednich wersjach systemu OS X możliwe było wyświetlanie ukrytych plików w oknie dialogowym Findera (Otwórz, Zapisz itp.) Przy użyciu Command-Shift-Period.

W Mavericks ta funkcja nie działa dla mnie. Czy istnieje inne polecenie, którego można użyć? Wolałbym nie włączać globalnie ukrytych plików.

EDYCJA: To ja oferuję nagrodę. Wygląda na to, że nie mogę komentować, ponieważ nie mam teraz wystarczającej liczby przedstawicieli :)

Więc ... tak, mam również wersję 10.9.1 i to nie działa. Użyłem go w poprzednich wersjach OSX i działało dobrze. Wspomniany skrypt jest w porządku, aby pokazać ukryte pliki w Finderze, ale nie działa tak dobrze, gdy używasz okna dialogowego otwierania / zapisywania.

Mój przypadek użycia: czasami muszę otworzyć / zapisać pliki w /tmpkatalogu. W poprzednich wersjach OSX korzystałem z okna dialogowego, aby dostać się do katalogu głównego dysku, a następnie naciskałem, CommandShift.a następnie mogłem zobaczyć /tmpkatalog (właściwie /private/tmp).

Tak więc, jeśli używacie tej samej wersji OSX i to działa dla was, myślę, że musi istnieć sposób na ponowną aktywację tego. Jakieś pomysły?


5
Właśnie próbowałem Cmd-Shift-. w oknie dialogowym Otwórz ... (w Chrome 10.9.1) i działało świetnie. Czy jesteś: 1) pewien, że folder, w którym używasz skrótu, zawiera ukryte pliki (użyłem go w ~) ?; 2) Ten Cmd-Shift-. nie został ponownie przypisany do czegoś innego w twoim systemie?
Ian C.

3
To nadal działa na mojej 10.9.1
markhunte

@Cristian: Mój komputer obecnie nie ma występującego problemu, więc trudno mi go odtworzyć / rozwiązać; mam jednak nadzieję, że uda mi się pomóc w ustaleniu przyczyn tego problemu. Czy konto użytkownika używane na komputerze jest skonfigurowane jako konto administratora? Ponadto, kiedy ostatnio wykonywałeś uprawnienia do naprawy na komputerze?
Anil Natha

@Cristian and Boyd, chciałem tylko coś wyjaśnić. Czy ten problem występuje w dowolnym oknie dialogowym otwierania / zapisywania, w zasadzie jest niezależny od aplikacji, czy występuje tylko w skończonej liczbie aplikacji.
Anil Natha

1
Potwierdzam, że stary skrót przełączający również przestał działać dla mnie 10.9.1. musiał uciekać się do globalnego wyświetlania zawsze wszystkich plikówdefaults write -g AppleShowAllFiles -bool true
Viktor Trón

Odpowiedzi:


60

Powiązania klawiszy nie działają w trybie widoku kolumny w Maverick, ale działają np. W trybie widoku listy. Powrót do trybu widoku kolumny po przełączeniu w trybie widoku listy pokazuje ukryte pliki.


6
To!! Oto odpowiedź! +1 dziękuję. Nie mogę sobie wyobrazić, co zainspirowało ich do wyłączenia go w trybie kolumnowym
Anentropic

@Anentropic: Jestem spóźniony w tej dyskusji. Znajduję twoją odpowiedź i działa dla mnie, widzę ukryte pliki, ale nie mogę ich otworzyć tak jak w poprzednich wersjach. Czy wiesz, jak otworzyć ukryte pliki?
Nrc

@Nrc, jeśli znajdujesz się w oknie dialogowym otwierania pliku, prawdopodobnie używany program określił tylko niektóre typy plików (tj. Rozszerzenia plików) jako odpowiednie do otwierania ... ukryte pliki to często pliki uniksowe zaczynające się od kropki i więc zostanie odfiltrowany przez większość programów, chyba że wybierzesz opcję „wszystkie typy plików” ... może to jest twój problem?
Anentropic

+1 dzięki za wskazówkę. Ale tak na poważnie ... jakie to głupie? Dlaczego kombinacja klawiszy działa w jednym trybie wyświetlania, a nie w drugim? Cholera ...
Pierre Henry

3
Nie jest wyłączony, jest po prostu wadliwy. Po naciśnięciu Cmd + Shift + .kliknij inny folder, a następnie kliknij wstecz, aby zobaczyć ukryte pliki, nawet w trybie kolumnowym.
Tamlyn

38

Obecnie używam OS X (10.9.1) i właśnie wypróbowałem skrót klawiaturowy + + .w oknie dialogowym zapisu i zadziałało dobrze.

Skonfigurowałem również AppleScript na moim komputerze za pomocą skrótu klawiaturowego ^+ + +, .który przełącza widoczność ukrytych plików w Finderze, kiedy tylko chcę. W ten sposób nie muszę ręcznie uruchamiać polecenia terminala, aby wyświetlać ukryte pliki, i mogę je szybko wyłączyć, aby uniknąć przypadkowej modyfikacji plików systemowych. Używam FastScripts (dostępnego również w Mac App Store ), aby pozwolić mi ustawić skrót klawiaturowy dla mojego AppleScript i umieścić AppleScript w moim ~/Library/Scriptsfolderze.

Aktualizacja

Zaktualizowałem skrypt, aby Finder nie musiał być zabijany za każdym razem, gdy chcesz pokazać / ukryć wyświetlanie ukrytych plików. Jak zaznaczył markhunte, możesz przełączyć stan widoku okna Findera, który odświeży listę zawartości. Dzięki markhunte za wskazanie mi tego! Oto zaktualizowany skrypt:

(*
  Author: Anil Natha
  Description: 
    This script toggles the visibility of hidden files in OS X. This includes
    showing hidden files in Finder windows and on the desktop.
  Last Updated: 2015-02-20
*)
tell application "System Events"

  try
    set hiddenFilesDisplayStatus to do shell script "defaults read com.apple.finder AppleShowAllFiles"
  on error
    set hiddenFilesDisplayStatus to "NO"
  end try
  set hiddenFilesNewDisplayStatus to "NO"

  if hiddenFilesDisplayStatus is "NO" then
    set hiddenFilesNewDisplayStatus to "YES"
  end if

  do shell script "defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles " & hiddenFilesNewDisplayStatus

end tell

tell application "Finder"

  set allWindows to windows

  repeat with currentWindow in allWindows
    set currentWindowView to get the current view of the currentWindow
    set alternateWindowView to list view
    if currentWindowView is list view then
      set alternateWindowView to icon view
    end if
    set the current view of the currentWindow to alternateWindowView
    set the current view of the currentWindow to currentWindowView
  end repeat

end tell

Starsza wersja skryptu znajduje się poniżej. Chociaż działa, nie polecam go już używać, ponieważ powyższy skrypt działa wydajniej.

tell application "System Events"

  set hiddenFilesDisplayStatus to do shell script "defaults read com.apple.finder AppleShowAllFiles"
  set hiddenFilesNewDisplayStatus to "NO"

  if hiddenFilesDisplayStatus is "NO" then
    set hiddenFilesNewDisplayStatus to "YES"
  end if

  do shell script "defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles " & hiddenFilesNewDisplayStatus
  do shell script "killall Finder"

end tell

Dzięki. Spróbuj skrótu klawiaturowego. Używam go od wielu lat i przydał się wiele razy.
Anil Natha

3
Próbowałem w 10.9.1. Wydaje się, że działa, ale musi kliknąć i przejść do folderu, aby go zaktualizować. Niezbyt elegancki, ale skuteczny. Dzięki
Joop

To dziwne, że musisz kliknąć i przejść do folderu. Czy musisz to zrobić przed lub po uruchomieniu skrótu? W każdym razie, aby Finder rozpoznał zmianę, należy ją zrestartować, kiedy to nastąpi, po prostu używam klawisza ⌘ + TAB, aby w razie potrzeby wrócić do okna Findera.
Anil Natha,

2
Znalazłem w 10.9x wyszukiwarki nie trzeba restartować. możesz po prostu zmienić widoki na coś innego i ponownie zobaczyć moją odpowiedź tutaj stackoverflow.com/a/21790997/261305
markhunte

Dzięki za wskazówkę @markhunte. Nie wiedziałem o tym obejściu, a także dobre! Teraz muszę dostosować moje skrypty, aby po prostu odświeżył widok, zamiast zabijać Findera. Dzięki jeszcze raz.
Anil Natha

3

Nigdy nie wiedziałem, że ta funkcja istnieje. Ale zawsze używałem innego sposobu, który wciąż działa w wersji 10.9:

Rozszerzenie systemu Domyślny folder X . To stary skarb i nadal działa dobrze.

Jedną z jego zaawansowanych opcji jest przytrzymanie Optionpodczas wybierania opcji Otwórz / Zapisz itp., Aby wyświetlić wszystkie pliki, w tym ukryte.


2

Nadal działa, ale dla mnie był on wadliwy.

Musiałem zmienić katalogi, a następnie wrócić do pierwszego folderu. Następnie wyświetlał ukryte pliki.

Nie pomaga zamknąć / ponownie otworzyć okna dialogowego. Nie jestem pewien, jak rozpowszechniony jest błąd ani jaki może być wyzwalacz (ten laptop jest mniej niż 48 godzin po wyjęciu z pudełka).


Ten sam problem tutaj. Mój laptop ma jeden tydzień.
Witalij

1

Skrót ⌘⇧. nadal działa dobrze dla mnie w Mavericks. Wygląda na to, że nie zostało zmienione od poprzednich wersji OS X.

Niektóre rzeczy, które możesz wypróbować…

 • Upewnij się, że folder, na który patrzysz, ma ukryte pliki / foldery.

  • Możesz użyć lsw Terminalu, aby sprawdzić, czy są ukryte pliki / foldery:

   cd /path/to/folder && ls -la
   
 • Upewnij się, że skrót nie jest przypisany do czegoś innego.

  • Sprawdź Preferencje systemoweKlawiaturaSkróty dla jakichkolwiek mapowań na ⌘⇧.
  • Sprawdź wszelkie 3 rd aplikacji firm dla odwzorowań do ⌘⇧.

Czy dokonałeś aktualizacji lub nowej instalacji? Czy masz zainstalowane jakieś inne skrypty / haki?
JBRWilkinson

0

Jak wielu innych powiedziało, nadal działa idealnie dobrze. Być może zmieniłeś na to skrót, który maskuje zamierzone zadanie, jakim jest wyświetlanie ukrytych plików.-1

Możesz go domyślnie włączyć, wykonując następujące polecenie Terminala:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -boolean true
killall Finder

... ale jest to mniej niż wygodne w porównaniu ze skrótem klawiaturowym ... ale możesz utworzyć przepływ pracy Automatora, który uruchamia usługę, która uruchamia polecenie Terminal przypisane do skrótu klawiaturowego Preferencji systemowych ... ale nadal nie jest tak wygodny.


downvotersów zostaw komentarz
JBRWilkinson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.