Obsługa szybkiego wyszukiwania nienatywnych plików wideo (.avi, .mkv) w Mavericks


45

W przeszłości byliśmy w stanie uzyskać kodeki DivX / XviD / MPEG4 i obsługiwać kontenery takie jak AVI, MKV w funkcji Quick Look Mac OS X przy użyciu Periana (jak na to pytanie ).

Jak zauważono na stronie Perian, prace rozwojowe zostały wstrzymane, a przyszłe wersje mogą, ale nie muszą, nadal działać. Wydaje się, że wraz z aktualizacją do systemu OS X 10.9 „Mavericks” system operacyjny lub interfejs API Quick Look zmieniły się na tyle, że Perian już nie działa.

Czy są jakieś alternatywy? Najlepiej byłoby, gdyby jedna aplikacja działała jak Perian, ale przydałaby się nawet lista pojedynczych kodeków i / lub wtyczek do plików kontenerów wideo.

Uwaga : To pytanie nie dotyczy odtwarzaczy wideo - wiele z nich obsługuje więcej niż te, które można odtwarzać za pomocą wbudowanego odtwarzacza QuickTime. To pytanie dotyczy kodeków / wtyczek dla QuickTime w systemie OS X, aby umożliwić i Quick Look (i aplikacje, które polegają na odtwarzaniu wideo w systemie operacyjnym) do otwierania / odtwarzania plików / formatów wideo nieobsługujących natywnego wsparcia.

Odpowiedzi:


23

Przesłałem wtyczki QuickLook i Spotlight tutaj: https://github.com/Marginal/QLVideo/wiki . Pozwalają Finderowi wyświetlać miniatury, podgląd statyczny, okładki i metadane dla większości typów plików wideo, w tym .asf, .avi, .flv, .mkv, .rm, .webm, .wmf itp.


3
Dobry początek, oczywistym ulepszeniem byłoby odtwarzanie filmów wideo, a nie tylko oglądanie statycznego obrazu plakatu w QuickLook.
Marcel

1
Niestety nie jest to możliwe - obecne interfejsy API QuickLook / AVFoundation nie pozwalają na to. (Zobacz numer 3 do dyskusji).
Marginal42

QLVideo pokazało miniatury w Quicklook, ale zamieniło również osadzone filmy .gifv w Safari na miniatury (na przykład na imgur). NIE polecam
Ilias Karim

2
@ ILiΛSKΛЯiM - Safari nie używa QuickLook do wyświetlania filmów, więc QLVideo nie jest przyczyną problemu. np. ta strona nadal wyświetla się dobrze w Safari na Mavericks i Yosemite, gdy QLVideo jest zainstalowany. Sprawdź ustawienia wtyczki QuickTime w Safari -> Preferencje -> Bezpieczeństwo lub ustawienia ClickToPlugin , jeśli masz zainstalowane rozszerzenie Safari. Jeśli nadal chcesz zgłosić błąd w QLVideo, zrób to tutaj .
Marginal42

5

„QuickTime on Mavericks” nie jest już QuickTime - to „AV Foundation”. QuickLook i QuickTime Player są oparte na tym „nowym QuickTime”.

„AV Foundation” pochodzi z systemu iOS, został również zaimplementowany dla systemu Mac OS X i nie oferuje rozszerzeń (i nigdy nie będzie) takich jak kodeki / wtyczki. Jak mówi Apple: wszystko inne niż MPEG-4 (H.264) to stare rzeczy i muszą zostać przekonwertowane.

Moim zdaniem jest to mylące dla użytkowników, że Apple nadal używa nazwy „QuickTime”. Ponieważ Mavericks wciąż zawiera „stary QuickTime”.

QTKit to pomost między starym QuickTime a nowym QuickTime. Nie jest przestarzałe i zawiera konwerter wideo. W ten sposób niekompatybilne formaty wideo można przekonwertować na MPEG-4.

Innymi słowy: postępuj zgodnie z planem Apple i przekonwertuj wszystkie swoje filmy. Wówczas QuickLook będzie dla ciebie dostępny.


3

To musi być najbardziej denerwująca zmiana w Mavericks. Z tego, co rozumiem, nowa wersja Quicktime nie jest jeszcze wystarczająco udokumentowana, aby pozwolić na ten rozwój.


Ciekawym punktem widzenia jest to, że problem dotyczy dokumentacji Quicktime. Nie widzę żadnych oznak, że obecna dokumentacja uniemożliwia rozwój wtyczki Quick Look - developer.apple.com/search/... Skąd dowiedziałeś się o tym w Apple, a nie o tym, że programiści będący osobami trzecimi znajdują fundusze lub czas na utrzymywać aktualny projekt Perian? Oczywiste jest, że niektóre części QTkit są przestarzałe i wszyscy programiści używający tego kodu muszą przerobić różne rzeczy dla AVkit zgodnie z tą notatką: developer.apple.com/library/mac/technotes/tn2300/_index.html
bmike

1
Ponadto - mam nadzieję, że nie uważam się za wroga. Wspaniale jest wyjaśnić, dlaczego coś starego już nie działa, ale myślę, że deweloperzy Perian wiedzieli o nadchodzących zmianach przez lata, zanim wprowadzono je w życie, i podjęli świadomą decyzję o pozostawieniu kodu bez zmian, aby poradzić sobie ze zmianami, o których wiedzieli, że horyzont.
bmike

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.