MacOSX Maverick 10.9 - Jak rozciągnąć okno na obu moich podwójnych ekranach w konfiguracji podwójnego ekranu?


34

Mam dwa monitory na komputerze Mac. Właśnie zainstalowałem Maverick i zauważam, że nie mogę już rozciągać okna z ekranu po lewej stronie do ekranu po prawej stronie. Mac OSX Maverick 10.9 wydaje się wybierać jeden ekran i nie pokazuje już rozciągniętego okna na drugim ekranie.

Jest to problem, ponieważ lubię używać jednego konkretnego programu (VMWareFusion) do tworzenia oprogramowania w trybie pełnoekranowym. Z tego powodu nie widzę już systemu operacyjnego gościa na obu ekranach, gdy go wyświetlam na pełnym ekranie ... przynajmniej taka jest moja hipoteza.


Chociaż ta funkcja / błąd systemu operacyjnego wpływa na twój rozwój, jest to ogólna cecha / błąd nowej wersji systemu operacyjnego i możesz mieć więcej szczęścia w witrynie StackExchange poświęconej Apple.
Pascal Cuoq

Nie sądzę, że dostaniesz tam odpowiedź. Opisana funkcja / błąd jest udokumentowana w recenzjach Mavericks jako jedna z nowych funkcji / błędów tej wersji. Może być to ustawienie, ale prawdopodobnie nie. arstechnica.com/apple/2013/10/os-x-10-9/11/#multiple-displays
Pascal Cuoq

Odpowiedzi:


58

Sam tego nie testowałem, ale zgodnie z oceną Johna Siracusa z ars , jeśli wyłączysz pole wyboru „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie” w okienku preferencji Kontrola misji, stare zachowanie (w tym możliwość podzielenia okna między wyświetlaczami) powraca.


15
Prace. Pamiętaj, że wymaga to wylogowania / zalogowania, aby zadziałało.

3
Tracisz paski menu u góry okien innych niż podstawowe, co jest bardzo złe. Ponadto jedna z moich aplikacji do przyciągania okien już nie działa. Gdyby nie było wymagane ponowne logowanie, byłoby to wygodniejsze, ponieważ nie chcę pozostać w tym trybie tylko po to, aby uzyskać wyświetlanie okna z krawędzi.
Keith Tyler

1
Nie do końca działa w MBP OSX 10.13.3: jeśli zbytnio rozciągniesz okno aplikacji, nadal będzie przyciągał się do jednego lub drugiego ekranu. :(
Todd

@Todd działa dla mnie w wersji 10.13.4, po prostu upewniłem się, że aplikacja nie jest pełnoekranowa, a następnie przeciągnąłem jedną krawędź.
gib


1

Jeśli chcesz tego, co najlepsze z obu światów, możesz użyć aplikacji innej firmy o nazwie SecondBar: https://www.macupdate.com/app/mac/33264/secondbar po zmianie pola wyboru „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie” w Kontroli misji okienko preferencji


0

Gordon ma rację (przetestowałem to, ponieważ nie jestem zadowolony z nowego zachowania), ale powoduje to wyłączenie niektórych nowych funkcji, takich jak poprawny pasek menu na obu ekranach. Wydaje się, że nie możesz mieć tego, co najlepsze z obu światów. Ponadto, drobna korekta dla użytkownika 1887686, nie trzeba restartować, wystarczy się wylogować i zalogować ponownie.


3
Ta odpowiedź powinna być komentarzem do tej odpowiedzi, a nie oddzielną odpowiedzią.
Gustavo Bezerra
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.