Jak rozwiązać problem z osobistym trybem hotspot, który nie wydaje adresów IP?


10

Po włączeniu osobistego hotspotu nie mogę uzyskać adresu sieciowego DHCP na moim komputerze. Próbowałem z 2 różnymi komputerami i telefonem z Androidem. Mogą łączyć się z routerem sieciowym, ale nie z moim iPhonem, który nie poda adresu IP.

wizerunek

Mówi tylko „połączenie jest ograniczone” i otrzymuję adres 169. * na moim komputerze.

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::5c88:c538:f588:efe%4
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.14.254
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :

Po podłączeniu za pomocą kabla USB to nie działa:

imgur

Po zresetowaniu ustawień sieciowych (Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Zresetuj ustawienia sieciowe) udało mi się na krótko uzyskać adres IP, ale nie mogłem pingować żadnych serwerów, takich jak publiczny serwer DNS Google. Otrzymałem telefon, gdy włączony był gorący punkt i uważam, że to pozwoliło mi uzyskać adres IP, ale nie jestem pewien, dlaczego. Kolejne cykle wyłączania / włączania nie mogły uzyskać adresu IP.

$ ipconfig
Windows IP Configuration
Wireless LAN adapter Wi-Fi:

  Connection-specific DNS Suffix . :
  Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::5c88:c538:f588:efe%4
  IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 172.20.10.2
  Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.240
  Default Gateway . . . . . . . . . : 172.20.10.1

$ ping 8.8.8.8
Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Request timed out.

Próbowałem nawet połączyć się przez Bluetooth, ale to też nie działało.

$ ipconfig  
Windows IP Configuration
Ethernet adapter Bluetooth Network Connection:

  Connection-specific DNS Suffix . :
  Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::b09b:4eb7:6091:ac17%5
  Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.172.23
  Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
  Default Gateway . . . . . . . . . :

Mam odblokowanego iPhone'a 5 z najnowszym iOS na MetroPCS.

Odniesienie

http://support.apple.com/kb/TS2756 . Nie przywróciłem / nie zresetowałem całego telefonu. Wolałbym nie musieć.


Dwa sposoby na zawężenie tego. 1. Podłącz inne urządzenia (Android, iOS, komputer) do hotspotu, aby sprawdzić, czy prawidłowo nie obsługuje DHCP. 2. Debuguj komputer (y), aby upewnić się, że zapora sieciowa nie blokuje DHCP i / lub innych problemów z konfiguracją sieci. Wymagałoby to więcej szczegółów, ponieważ na iOS nie ma dziennika, który łatwo pokazuje, co dzieje się z działaniem hotspotu.
bmike

1. Wspomniałem już, że próbowałem podłączyć dwa różne komputery do telefonu. 2. W sieci bezprzewodowej nie ma zapory. Plus mogę połączyć się z routerem bezprzewodowym.
Chloe,

Mam nadzieję, że wykonałeś już podstawowy krok restartu telefonu. Jeśli tak, spróbuj ponownie utworzyć punkt aktywny.
iDev,

@Chloe Wiem, ale wciąż musisz zmieniać jedną rzecz, dopóki nie dojdziesz do sprawnej konfiguracji.
bmike

@ iDev Tak, próbowałem przez kilka tygodni i kilkakrotnie zresetowałem telefon od tego czasu, głównie dlatego, że klawisz mikrofonu klawiatury Siri był wyszarzony.
Chloe,

Odpowiedzi:


8

Ten doprowadził mnie do szału, ale wierzę, że to zadziała dla większości z was:

Zasadniczo brakowało ustawień APN dla punktu aktywnego.

Jeśli możesz przeglądać Internet w telefonie i aktywować Hotspot, ale widzisz żółty wykrzyknik na Wi-Fi komputera lub „Kabel sieciowy odłączony” z tetheringiem przez USB, spróbuj wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz Ustawienia -> Dane mobilne -> Sieć danych mobilnych
 2. Sprawdź ustawienia APN / nazwy użytkownika / hasła w sekcji „Dane mobilne” (przez większość czasu nazwa użytkownika i hasło - jeśli są używane - są identyczne, jeśli nie, przeszukaj ustawienia APN na stronie głównej usługodawcy)
 3. Wprowadź te same ustawienia w „Osobistym hotspocie” dalej na tej samej stronie ustawień
 4. Wróć do menu ustawień
 5. Wyłącz i włącz mobilny hotspot
 6. Połącz się z Hotspotem -> Internet na twoim komputerze powinien już działać

Problem pojawił się dla mnie podczas roamingu / po zmianie SIM, w zasadzie za każdym razem, gdy ustawienia sieciowe są ponownie konfigurowane, a ustawienia APN automatycznie zmieniają się dla sieci roamingowej / nowej sieci.

Mam nadzieję, że to też dla ciebie działa!


to faktycznie działa! Miałem ten problem od tygodni i zwariowałem, ponieważ zajęło mi to tak dużo czasu i za każdym razem, gdy napotkałem problem, nie znalazłem nic związanego z tym problemem! APNbrak ustawień faktycznie uniemożliwia komputer od otrzymania internet i dont dostać niebieski pasek na stronie hotspot iPhone po PC łączy się z nim. jeśli to twój problem, to jest rozwiązanie.
Wergiliusz

To była moja sprawa! To naprawdę dziwne, dlaczego dhcp zachowuje się tak na
iPhonie

czasami czasami automatycznie rozłącza połączenia i ponownie łączy, tj. niestabilna sieć hotspot.
ganeshdeshmukh

5

Znaleziono to! Poszedłem do sklepu MetroPCS i spojrzeli na telefon. Włączyli hotspot dla mojego konta, ale to nadal nie pomogło. Dali mi numer telefonu, pod który mogę zadzwonić, zadzwoniłem do pomocy technicznej i powiedziano mi:

 • Wyłącz LTE. Ustawienia> Komórkowe> Włącz LTE (Wyłącz)
 • Wyłącz / włącz osobisty hotspot.

Teraz działa! Działa tylko na 4G.

Nie wiem, czy włączenie funkcji hotspot (5 USD / m) na koncie jest istotne, czy nie. Myślałem, że wszystkie dane zostały połączone, a skoro to odblokowany telefon, skąd mogliby wiedzieć?


1
Okazuje się, że funkcja hotspotu 5 USD / m nie jest konieczna. Działa teraz z LTE z wersją 10.2 iOS. Właśnie to przetestowałem. W systemie iOS musiał być błąd.
Chloe,

To też działało dla mnie, mój iOS 10.3 lub dostawca nie zezwala na tethering LTE przez USB, ale działa przez Wi-Fi ...
malix

Sporadycznie otrzymywałem komunikat „Nie udało się uzyskać adresu IP”, gdy próbowałem utworzyć hotspot mojego telefonu komórkowego Samsung na iPadzie. Wyłączenie sieci LTE na iPadzie i korzystanie z 4G / 3G rozwiązało problem. Wreszcie!!! Dzięki za wskazówkę powyżej ... Próbowałem statycznych adresów IP i majstrowałem przy APN bezskutecznie. Okazuje się, że gdy miałem naprawdę dobry hotspotting sygnału (LTE), to nie działało ... Czasy, w których korzystałem tylko z 3G, działały. Teraz wiem, jak to zrobić, kiedy chcę ... 👍👍
Natasha

2

miałem wcześniej ten sam problem i było to bardzo frustrujące!

W każdym razie udało mi się to naprawić (publikowanie tutaj przy użyciu mojego odnowionego laptopa!) I działało dla mnie:

Start> Panel sterowania> Zapora systemu Windows> Pozwól programowi lub funkcji> usuń Bonjour> uruchom ponownie komputer i obserwuj, jak rozwija się magia.

PS To rozwiązanie zostało zamieszczone przez uprzejmych ludzi na innym forum, ale znalezienie go zajęło mi dużo czasu. Pomyślałem, że mogę udostępnić je na tym forum, a także, mam nadzieję, ułatwić wyszukiwanie innym.

na zdrowie, mam nadzieję, że to też rozwiąże problem! :)


2
To nie wyjaśnia, dlaczego telefon z Androidem nie miałby adresu IP z iPhone'a. Android nie działa w Bonjour.
Chloe

1

Poświęcę trochę czasu na podsumowanie pracy w sieci i rozwiązywanie problemów, aby spróbować ci pomóc.

Gdy telefon działa w trybie Hotspot osobisty, uruchamia kilka usług w systemie operacyjnym telefonu, z których jedna to usługa DHCP. DHCP może wydawać się znajome, ponieważ jest częścią każdej sieci, która podaje adres IP.

Sieć ma dwie strony, wewnętrzną i zewnętrzną. W dzisiejszych czasach istnieją zewnętrzne adresy IP, które wyglądają tak: 2001: 0db8: 85a3: 0042: 1000: 8a2e: 0370: 7334 i wewnętrzne adresy IP, które wyglądają tak: 127.0.0.1, a może widziałeś 192.168.1.1

Jeśli widzisz adres IP na swoim komputerze (komputerach) z 169… oznacza to zwykle, że usługa DHCP jest nieosiągalna. Może to mieć kilka przyczyn, w tym przypadku zakładam, że twój komputer z systemem Windows nie ma odpowiedniego sterownika do komunikacji z usługą DHCP iPhone'a. Jeśli podłączysz iPhone'a przez USB, sterownik będzie inny niż Bluetooth lub WiFi.

Powinniśmy być w stanie założyć, że sieć iPhone'a jest w porządku, jeśli możesz surfować po Internecie na swoim iPhonie. Teraz przeniesienie tej sieci do komputera z systemem Windows polega na podłączeniu iPhone'a przez USB (lub WiFi lub Bluetooth) i upewnieniu się, że sterownik jest poprawnie zainstalowany. Tak powinno być, o ile na komputerze jest zainstalowana najnowsza wersja iTunes, a iPhone wyświetla się w iTunes jako dostępne urządzenie.

Komunikat o błędzie „Połączenie ograniczone” jest dla mnie zrozumienie wersji systemu Windows „samodzielnie przydzielonego adresu IP”, która wynika z niezrozumienia przez komputer ustawień DHCP i / lub DNS z urządzenia, z którego pobiera aktywność sieciową.

Sprawdź wszystkie te rzeczy, a jeśli zauważysz coś nietypowego, zaktualizuję mój przewodnik, aby uzyskać więcej pomocy.


W pytaniu pokazałem, że próbowałem już USB i Bluetooth PAN i że próbowałem na wielu komputerach (różne wersje Windows) plus Android.
Chloe,

Nie chciałem tylko powiedzieć ci, jak to naprawić, ale dać ci wskazówki i proces, który zwykle jest niewidoczny. Czy na innych komputerach zainstalowano najnowszą wersję iTunes? Z drugiej strony twoje pytanie brzmi: „Jak rozwiązać problem ...” i właśnie na to staram się odpowiedzieć. Biorąc pod uwagę, jak spędziłem tyle samo czasu na pisaniu odpowiedzi, co ty, doceniłbym nieco więcej współpracy
Andrew U.

@ Chloe ze wszystkimi problemami, przez które przeszliśmy, aby ci pomóc, może być czas na przywrócenie telefonu. Ale ostatnią rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest podwójne sprawdzenie u twojego dostawcy, czy twoja umowa obsługuje Personal Hotspot
Andrew U.

To mój następny krok: zabierz telefon i laptop do sklepu MetroPCS i napraw je.
Chloe

To nie jest moja sugestia, ale mam nadzieję, że dostanie rozwiązanie. Powodzenia, jesteśmy tu dla ciebie, jeśli nadal masz problemy
Andrew U.

1

Miałem ten sam problem. Okazuje się, że podczas podróży do innego kraju i korzystania z karty SIM musiałem włączyć profil na swoim iPhonie. Ten profil ustawił APN, co z kolei blokowało mi tethering. Aby sprawdzić na telefonie iPhone, przejdź do:

Settings app → Cellular → Cellular Data Options → Cellular Data Network

W moim przypadku APN był skierowany na sieć w kraju, w którym korzystałem z karty SIM. Nawet z tym APN nadal mogłem używać mojego telefonu w mojej obecnej sieci bez większych problemów, ale nie byłem w stanie tethering.

Jeśli zauważysz, że ustawienia APN są nieprawidłowe, a ich zresetowanie nie działa (mój profil uniemożliwił ich zresetowanie), przejdź do:

Settings app → General → Profile(jeśli to nie istnieje, oznacza to, że nie masz zainstalowanych żadnych profili). Usuń niepotrzebny profil, co może rozwiązać problem.


0

Próbowałem wszystkiego powyżej, ale nie naprawiłem problemu, uczyniłem komputer „wykrywalnym” w mojej prywatnej sieci, a następnie problem z usuniętą bramą zniknął. Zrób to:

 1. Otwórz ustawienia.

  The Settings window appears.
  
 2. Kliknij Sieć i Internet.

  Your network and Internet related settings are shown.
  
 3. W panelu po lewej stronie kliknij Wi-Fi (jeśli masz połączenie z siecią bezprzewodową) lub Ethernet (jeśli masz połączenie z siecią za pomocą kabla sieciowego).

  A window with settings for your network appears.
  
 4. Znajdź sekcję Powiązane ustawienia po prawej stronie, a następnie kliknij Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania.

  The Advanced Sharing Settings window appears. 
  
 5. Rozwiń profil sieciowy aktualnie przypisany do twojego połączenia sieciowego.

  It is marked with the words “current profile” on the right side of its name.
  
 6. W sekcji Wykrywanie sieci wybierz „Włącz wykrywanie sieci”. Zaznacz także pole „Włącz automatyczną konfigurację urządzeń podłączonych do sieci”.

  Turning on network discovery.
  
 7. Kliknij Zapisz zmiany.

 8. Zamknij okno Ustawienia


0

Błąd w iOS: DHCP na iPhonie w pewnym momencie przestaje działać.

Zawsze jestem w stanie połączyć się z hotspotem iPhone'a, ale żaden z klientów nie otrzymuje adresu IP. Jeśli skonfiguruję konfigurację statycznego adresu IP na dowolnym kliencie, będzie on mógł uzyskać dostęp do Internetu. Oznacza to, że serwer DHCP na moim iPhonie 7 Plus nie działa. Reszta funkcjonalności: hotspot Wi-Fi i adapter USB LAN działają poprawnie i pokazują, że są podłączone. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu mojego iPhone7 Plus wszyscy klienci są automatycznie konfigurowani za pomocą DHCP. Oznacza to, że serwer DHCP początkowo działa, ale zatrzymuje się po kilku godzinach i nigdy nie jest restartowany.

Testowani klienci: MacBook Pro 2018, Windows 10 1909, iPhone 4s, Samsung A5.

Skontaktuj się z pomocą techniczną Apple i powiedz, że występują również objawy z przypadku 100955127642.


Cześć! czy ten błąd został potwierdzony w jakichkolwiek aktualizacjach? lub sugerujesz złożenie raportu na bugreport.apple.com ?
ankii

Ten błąd jest nadal obecny w iOS 13.2.3, który jest najnowszym dostępnym dzisiaj. Jeśli chodzi o potwierdzenie, Apple nigdy nie potwierdza błędów. Kłamią, chowają się i ukrywają, ale nigdy nie przyznają się do swoich błędów, chyba że coś dużego zostanie upubliczniona przez ludzi mających ogromny wpływ na media. Spędziłem około roku na wielu prośbach o wsparcie dotyczące błędów w oprogramowaniu MacBook 2018, wielu innych problemów. Jeśli jesteś podłączony do sieci, ale serwer DHCP jest wyłączony, oczywiście nie otrzymasz automatycznie przypisanego adresu IP, ale nadal możesz ustawić go ręcznie i korzystać z sieci. Tak jest w tym przypadku.
George Valkov
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.