Numbers nie otwiera już arkusza kalkulacyjnego .xls


4

Niedawno przekonwertowałem do komputera MacBook Air z komputera i mam plik .xls 1,3 MB, który 1 tydzień temu Liczby szczęśliwie otworzyły, edytowały i zapisywały we własnym formacie.

Dzisiaj, kiedy go otworzyłem, był uszkodzony. Próbowałem ponownie otworzyć oryginalny plik .xls, a komunikat Numbers jest po prostu „plik nie otworzy się”. Żadnych wyjaśnień, żadnych wskazówek, dlaczego.

Nadal mogę otworzyć inny (znacznie mniejszy i prostszy) plik .xls, ale nie wiem, co robić dalej ...


Próbowałbym przywrócić oryginalny plik z kopii zapasowej TimeMachine, jeśli taki masz. Jeśli nie, to byłby dobry czas na utworzenie kopii zapasowej TimeMachine, bardzo łatwej do wykonania na Macu i OS X. Próbowałbym również otworzyć oryginalny plik xls w OpenOffice lub LibreOffice oba są bezpłatne.
Deesbek

Co się stanie, jeśli spróbujesz otworzyć plik, przeciągając go do przeglądarki internetowej za pomocą iWork dla iCloud? Może to wykluczyć, że problem dotyczy liczb na komputerze lub jeśli plik został uszkodzony.
bmike

Odpowiedzi:


1

Powiedziałbym, że oba pliki zostały w jakiś sposób uszkodzone i Numbers nie może odzyskać błędów.

Próbowałbym przywrócić oryginalny plik z kopii zapasowej Time Machine, jeśli taki masz. Jeśli nie, to byłby dobry czas na utworzenie kopii zapasowej Time Machine, bardzo łatwej do wykonania na Macu i OS X.

Chciałbym również spróbować otworzyć oryginalny plik xls w OpenOffice lub LibreOffice oba są bezpłatne.


1
Dzięki. Apache Open Office działa świetnie i wydaje się lepszą aplikacją arkusza kalkulacyjnego niż Numbers
Chris

Nie ma wątpliwości, że narzędzia OpenSource przeszły długą drogę i są doskonałe.
Deesbek

0

Moim niedoskonałym rozwiązaniem było otwarcie pliku XLS w starej wersji Numbers, a następnie skopiowanie i wklejenie go do bieżącej wersji. Całkowita PITA, ale działa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.