AppleScript „Otwórz za pomocą…”


1

Napisałem aplikację AppleScript, której używam do otwierania niektórych plików (wysyła je do Vima w terminalu).

Chciałbym ustawić wszystkie moje pliki .Tex na automatyczne otwieranie w tej aplikacji. Problem polega na tym, że zmienia się ikony plików na ikonę pustych plików.

Czy istnieje sposób na zmianę ikony aplikacji? W innych aplikacjach, z których korzystam (aplikacjach innych niż AppleScript) wiem, jak „zmienić” tę ikonę, zastępując ją, foo.app/contents/resourcesale w mojej aplikacji nie ma tam jeszcze żadnej ikony.

Czy można go dodać?

Odpowiedzi:0

Możesz utworzyć plik ikony o nazwie droplet.icnswewnątrz pakietu aplikacji w środku foo.app/Contents/Resources/.


tak, to zmienia ikonę kropli (można to zrobić za pomocą „get info”), ale nie zmienia ikon plików, które mają zostać otwarte w tej aplikacji. (Ustawiam domyślną wartość „otwórz za pomocą” dla tych plików w mojej aplikacji)
romeovs,

No dobra, nie przeczytałem dokładnie twojego pierwotnego pytania. Przepraszam za to. Domyślam się, że musisz utworzyć aplikację AppleScript Studio opartą na dokumentach, a przynajmniej aplikację AppleScriptObjC opartą na dokumentach, aby uzyskać niestandardowy typ pliku. To może być więcej pracy, niż chcesz w to włożyć.
Stephan

Ok, jak bym to zrobił?
romeovs

Jeszcze nie wskoczyłem do AppleScriptObjC. To jest na mojej liście rzeczy do zrobienia ... Obawiam się, że nie mogę dać ci żadnej konkretnej pomocy.
Stephan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.