Wyodrębnij wiadomości SMS z iPhone'a 4


13

Ok, przeczytałem poprzednie posty i znalazłem dobre artykuły na temat Lifehackera , ale chcę na chwilę podzielić się swoimi obawami: czy mogę bezpiecznie wyodrębnić wiadomości SMS z mojego iPhone'a 4 z systemem iOS 4.3 bez jailbreaka lub płacenia pieniędzy?

Nie boję się, że baza danych SQLite przechowuje informacje i w międzyczasie chętnie się o tym dowiem. Prawdopodobnie użyłbym do tego mojego MBP 10.6, ale mam pod ręką systemy SUSE Linux i Win 7, jeśli jest to łatwiejsze.


1
Jeśli nie chcesz jailbreak, rozwiązaniem jest wykonanie kopii zapasowej telefonu iPhone w iTunes i uzyskanie dostępu do kopii zapasowej w celu wyszukania bazy danych SMS.
Loïc Wolff


Powyższy link omawia, jak otrzymać SMS bez jailbreak i kosztów. Plik znajduje się obecnie na twoim komputerze ...

2
Zabawne, że obaj Loic i mankoff dodali komentarz, a nie tylko odpowiedzieli na to, co stanie się zaakceptowaną odpowiedzią. : P
cregox

użyj do tego
PhoneView

Odpowiedzi:


8

Wykonaj kopię zapasową telefonu iPhone. Kopie zapasowe znajdują się tutaj ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup. Znajdź tam plik o nazwie 3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28(może mieć jakieś rozszerzenie, nie pamiętam z góry mojej głowy, jeśli w ogóle ma).

Jest to plik db SQLite, więc możesz otworzyć w wybranej przez siebie przeglądarce SQLite i uzyskać dostęp do wszystkich wiadomości tekstowych.


2
Ważne jest, aby pamiętać, że to nie zadziała, jeśli kopie zapasowe iPhone'a są szyfrowane hasłem.
Syclone0044

7

PhoneView jest niesamowity dla komputerów Mac, ale korzystasz z komputera. Według ich FAQ:

P: Czy istnieje PhoneView w wersji dla systemu Windows?

Odp .: W tej chwili PhoneView jest tylko na komputery Mac. Zalecamy TouchCopy dla użytkowników systemu Windows.

Wygląda na to, że TouchCopy zrobi to, co chcesz.


1
Jeśli Phoneview jest rozwiązaniem, polecam iPhone Explorer .
cregox
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.