Jak zatrzymać automatyczne uruchamianie typów plików


2

Czy istnieje sposób na usunięcie domyślnej opcji „otwórz za pomocą” dla niektórych typów plików? Nie chcę zastępować aplikacji, która otwiera ten typ pliku, chcę, aby żadna aplikacja nie była przypisana do tego typu, aby po jej pobraniu żadna aplikacja nie uruchamiała się automatycznie.

Zasadniczo czy istnieje sposób na usunięcie domyślnej aplikacji, w której otwierany jest typ pliku, a nie zastąpienie jej inną aplikacją?

Odpowiedzi:


1

Informacje te są przechowywane w bazie danych Launch Services. lsregisterPolecenie może być używane do manipulowania tej bazy danych. O ile udało mi się zebrać, możesz tylko wyrejestrować całą aplikację, a nie skojarzenie dla określonego typu pliku. Możesz to zrobić za pomocą tego polecenia:

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Frameworks/LaunchServices.framework/Support/lsregister -u /Applications/<appname>.app

Należy jednak pamiętać, że w systemie OS X jest proces automatyczny, który przeszukuje folder / Applications i rejestruje znalezione tam aplikacje . Jeśli więc masz aplikację, która chce otworzyć określony typ pliku, powiązanie może zostać odtworzone, nawet jeśli aplikacja nie została zarejestrowana.

Ktoś może mieć lepszą odpowiedź niż ta, ale mam nadzieję, że będzie to przynajmniej trochę pomocne.0

Czy próbowałeś powiązać typ pliku z określoną aplikacją, a następnie odinstalować / usunąć tę aplikację?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.