Czy mogę sprawić, by Mavericks QuickLook wyświetlał obrazy Findera skalowane do pełnego ekranu, jak wcześniej?


2

W programie Lion, jeśli użyłem QuickLook do wyświetlenia obrazu, a następnie kliknąłem podwójne strzałki, aby uzyskać pełny ekran, przeskalowałbym obraz do rozmiaru mojego monitora (również w górę, nie tylko w dół). Następnie, gdy korzystałem z klawiszy strzałek do nawigacji w Finderze, wszystkie kolejne małe obrazy również byłyby wyświetlane w powiększeniu. To się już nie zdarza. W Mavericks małe obrazy są teraz wyświetlane w 100% z czarną ramką wokół wszystkich czterech stron. Możesz skalować poszczególne obrazy, naciskając klawisz Opcja, ale dotyczy to tylko jednego obrazu na raz, a nie całej serii.

Czy istnieje sposób na odzyskanie tego ustawienia? Często korzystałem z tej funkcji i dość niepokojące jest to, że jej nie ma.


Zrób zrzut ekranu (Command-Shift-3) i szybko sprawdź swój wynik. Czy czarne obramowania wciąż się pojawiają?
chrisjr

Odpowiedzi:


1

W końcu wymyśliłem, jak to zrobić (w pewnym sensie).

Znowu łatwiej zrobić z więcej niż jednym monitorem - nie wiem, jak by to działało na jednym monitorze.

W Finderze posortuj obrazy według własnego uznania, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy (kliknij, przytrzymując klawisz Ctrl) na pierwszym obrazie w oknie Findera, które chcesz zobaczyć. Pojawi się wyskakujące menu z pozycją mniej więcej w połowie o nazwie Szybki podgląd „nazwa-obrazu.xtn” (gdzie „nazwa-obrazu.xtn” to nazwa klikniętego obrazu). Teraz, zanim zrobisz cokolwiek innego, przytrzymaj klawisz Opcja. Pozycja menu zmieni się na Pokaz slajdów „nazwa-obrazu.xtn”.

UWAGA: Musisz to zrobić w tej kolejności - jeśli przytrzymasz klawisz Option przed kliknięciem obrazu prawym przyciskiem myszy, pojawi się zupełnie inne menu.

Po zwolnieniu myszy obraz otworzy się na pełnym ekranie, ale nie w pełnym rozmiarze. Po zwolnieniu klawisza Opcja obraz stanie się pełny. Jednak obraz będzie miał fokus, a nawigacja strzałkami nie będzie działać, więc musisz przywrócić fokus z powrotem do okna Findera, co najłatwiej zrobić, klikając okno Findera (dlatego nie wiem, jak to zrobić, używając tylko jeden monitor).

Teraz: jeśli przytrzymasz klawisz Opcja podczas stukania klawisza strzałki w prawo, każdy obraz otworzy się na pełnym ekranie i pełnej wysokości / szerokości, niezależnie od tego, czy jest on mniejszy niż rozdzielczość twojego monitora, czy nie.

Problemy:

  1. Nawigacja nie działa w widoku listy.
  2. W widoku Kolumny służy tylko Opt-RightArrow. Jeśli wpiszesz Opt-UpArrow lub Opt-DownArrow, przejdziesz do pierwszego lub ostatniego obrazu w oknie Findera. Jeśli wpiszesz Opt-LeftArrow, wyjdziesz z folderu, w którym się znajdujesz. Dodatkowo, jeśli twoje okno jest posortowane według znaczników, kursor utknie w wirtualnych folderach oddzielając różne grupy znaczników.
  3. Opt-Navigation działa dobrze w widoku ikon. Nie ma tam żadnych problemów, ale konieczność pamiętania o przytrzymaniu klawisza Opcja staje się dość irytująca.

Biorąc wszystko pod uwagę, jest to dość niezręczne. To prawdziwa kludge dla czegoś, co „po prostu działało” w Lionie. Mam nadzieję, że to coś, co naprawili dla Yosemite, lub przynajmniej dają nam preferencję gdzieś, aby zmienić zachowanie na pełnym ekranie.


0

imazik, dzięki za pytanie.

Nie. Jeśli mam obraz większy niż mój ekran, kiedy go szybko przeglądam, jest on zmniejszany, aby mieć wyraźną ramkę na zewnątrz, która odsłania pulpit / okna za nim, jak normalne okno powiększone do niezupełnie pełnego ekranu . Jeśli następnie kliknę strzałkę podwójnego powiększenia, która spowoduje wyświetlenie pełnego ekranu, wypełnia ekran. W przypadku zrzutu ekranu pasuje dokładnie, ale większość obrazów nie ma 16:10 (mam monitory 30 ", 2560 x 1600 pikseli), więc przeskaluje obraz, aby jeden wymiar pasował do monitora, a drugi wymiar ma czarne obramowania (pomyśl skrzynki pocztowe).

Jeśli następnie skorzystam z klawiszy strzałek na klawiaturze, aby poruszać się po folderze zdjęć *, a wszystkie one są większe niż mój ekran (powiedzmy folder JPG z mojego Nikona), dopasują się do ekranu, niezależnie od tego, czy są w układzie poziomym, czy pionowym. Nie ma problemu.

Ale jeśli poruszam się po folderze powiedzmy, zasoby sieciowe, które są mniejsze niż mój monitor, wyświetlają się teraz tylko w 100%. Więc jeśli obraz ma wymiary 400 x 600 pikseli, a ja go pełnoekranowy, wyświetla się z dużymi czarnymi ramkami ze wszystkich czterech stron.

To jest inne zachowanie niż w Lionie (nigdy nie prowadziłem Mountain Lion, więc nie wiem, co się stało).

W programie Lion podczas szybkiego podglądu wszystkie obrazy zostały przeskalowane w celu dopasowania do ekranu, w górę lub w dół. Takie zachowanie próbuję przywrócić w Mavericks.

Miałem nadzieję, że będzie ustawienie terminala lub coś takiego, co go przywróci.

Jakieś pomysły?

Dzięki.

  • Jest to łatwiejsze w przypadku podwójnych monitorów - obrazy pełnoekranowe na jednym monitorze, nawigacja po folderze na drugim monitorze. Można to zrobić na jednym monitorze, jest to po prostu niewygodne. Powiększenie obrazu w trybie pełnoekranowym powoduje jego skupienie, a klawisze strzałek nic nie robią. Musisz przejść do pełnego ekranu obrazu, a następnie Cmd- ~, aby przełączyć fokus na folder ukryty za obrazem, a teraz klawisze strzałek będą poruszać się po folderze.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.