Co powoduje awarie baterii iPhone'a? Czy jest poprawka oprogramowania?


12

Niektórzy użytkownicy iPhone'ów (szczególnie ci, którzy używają urządzeń od dłuższego czasu) napotykają problem polegający na tym, że urządzenie ulega awarii po rozładowaniu się baterii. Na przykład:

  • „Po aktualizacji do iOS 7 mój iPhone 5 robi coś dziwnego. Kiedy bateria się rozładuje (zwykle około 20-30%), iOS całkowicie się wyłączy, a gdy spróbujesz ponownie włączyć telefon, na ekranie zacznie migać mówiąc, aby podłączyć telefon, aby go naładować (mówiąc, że bateria jest prawie całkowicie rozładowana). Telefon odmawia włączenia zasilania, dopóki go nie podłączysz, ale po podłączeniu telefonu i ponownym włączeniu zasilania jego żywotność pokazuje ostatni procent, w jakim był, zanim się rozbił (20-30%) . Zdarzyło mi się to więcej niż jeden raz, więc wiem, że to nie tylko szalony fuks. ” https://discussions.apple.com/message/23587500#23587500

  • „Mam 3GS, który ma już prawie 2 lata i miał ciężkie życie. Teraz ma tendencję do awarii, gdy poziom naładowania akumulatora spadnie poniżej 25%. Uruchomi się ponownie, używając górnego przycisku ok, ale jak tylko nadwerężysz na akumulatorze ulega awarii przy niskim poziomie . Wydaje się, że gdy telefon jest naładowany, działa dobrze ”. http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1139488

  • „Mam dziwny problem z moim iPhonem 5. Mój telefon wyłącza się, gdy bateria jest rozładowana. Byłem naładowany w 23% i po prostu przeglądałem Facebooka, kiedy skończyła się moja bateria. Innego dnia ładowałem ją w 13% i wyłączyłem się. W zeszłym tygodniu 17% .. Nie chce się ponownie włączyć, dopóki nie zostanie podłączony do ściany. Próbowałem przywrócić telefon i skonfigurować go jako nowy, ale nadal mam ten sam problem. Wygląda na to, że wyłącza się, gdy bateria jest słaba przy różnych wartościach procentowych.https://discussions.apple.com/message/22284705#22284705

Wydaje się, że dzieje się to na różnych modelach iPhone'ów i wersjach systemu operacyjnego; dzieje się to obecnie na mocno używanym dwuletnim 4S z systemem iOS 6.1.1.

TidBITS sugeruje, że:

„Wspólnym elementem tych awarii jest niska żywotność baterii, zwykle poniżej 20 procent, chociaż jedna awaria miała miejsce w prawie 30 procentach. Gdy podam moc iPhone'a, natychmiast uruchamia się ponownie i pokazuje oczekiwany pozostały czas pracy baterii. Więc to nie tak bateria faktycznie się wyczerpuje, zamiast tego kod zarządzania energią [iOS] przestraszy się, gdy poziom baterii spadnie do około 20 procent. Widzę wiele plików LowBatteryLog w Ustawieniach> Ogólne> Informacje> Diagnostyka i użycie> Diagnostyka i użycie Dane, chociaż ich zawartość nie ujawnia dymnego pistoletu. Pozostawienie baterii całkowicie wyczerpanej, a następnie całkowite naładowanie w celu jej ponownej kalibracji nie miało znaczenia ”.

(Uwaga. TidBITS pisze o tym, ponieważ dotyczy tylko iOS 7).

Więc moje pytanie:

  • Czy wiemy technicznie, co powoduje te awarie poza zwykłym „przerażeniem kodu zarządzania energią”?
  • Czy istnieją jakieś modyfikacje oprogramowania, poprawki lub nawyki użytkowania (poza zwykłymi technikami oszczędzania / pielęgnacji baterii i „po prostu zdobądź nową baterię / nie pozwól, aby bateria się rozładowała!”), Które mogłyby pomóc uniknąć takich awarii?

(Interesują mnie ogólne odpowiedzi, ale w przypadku, gdy jest to przydatne , są dzienniki niskiego poziomu baterii z moich dwóch ostatnich awarii).Wiele razy wyłączałem iPhone'a lub iPada, gdy uderzyłem (na przykład upuszczając zaledwie cal na biurko), a potem zachowywałem się, jakby bateria była rozładowana. Ale podłącz ładowarkę, a po niecałej minucie pokaże oczekiwane ładowanie (jednorazowo ponad 90%).
WGroleau,

Odpowiedzi:


6

Jeśli telefon zostanie wyłączony z szacunkowym ładowaniem większym niż 10%, oznacza to, że masz problem z napięciem / pojemnością i powinieneś przetestować urządzenie za pomocą diagnostyki Apple, aby sprawdzić stan baterii. Pomyśl o małym miasteczku ze średnim zbiornikiem i małą wieżą ciśnień. Poziom zbiornika może zawierać wodę, ale jeśli nie jest pod ciśnieniem (napięcie) w wieży, system może poprosić o więcej wody (prądu) niż wieża może dostarczyć. W przypadku prysznica woda po prostu zatrzymuje się, ale w przypadku iPhone'a wyłącza się, gdy napięcie spada zbyt szybko.

Diagnostyka odczytuje dzienniki niskiego poziomu baterii i porównuje je z tysiącami innych dzienników oraz standardami inżynierii Apple, aby stwierdzić, czy należy wymienić baterię.

Technicznie rzecz biorąc, te pliki dziennika zapewniają całkowitą korzyść bez żadnych wad. W telefonie zabrakło soku i i tak się wyłączy. System operacyjny rejestruje dane, więc możesz podjąć odpowiednie działania. Nie powodują niczego poza rejestrowaniem tego, co doprowadziło do stanu niskiej mocy.

Dość regularnie obserwuję moje pliki dziennika LowBatteryLog-RRRR-MM-DD-hhmmss.plist, aby wiedzieć, kiedy szukać serwisu mojej baterii.

Technicznie ogniwa litowo-polimerowe mogą wykazywać spadki napięcia, gdy nie są zgodne ze specyfikacją, ale jeszcze nie zawodzą lub są w stanie, w którym należy je odłączyć i nie używać ponownie.

Przyglądając się bliżej twoim dwóm opublikowanym dziennikom, skupiłbym się głównie na tych liniach:

Awake Time: 03:45:27 (13526)
Standby Time: 04:55:29 (17729)
Partial Charge: 0
Capacity: 0
Voltage: 3469 mV

Gdy ładunek częściowy wynosi 1 - oznacza to, że podłączyłeś go do zasilania, a urządzenie otrzymało ładunek między momentem pełnego naładowania a pierwszym odłączeniem od zasilania, a ostatecznie wyłączyło się z powodu wykrycia niskiej mocy. W takich przypadkach naprawdę koncentruję się tylko na napięciu - wiedząc, kiedy urządzenie zdecydowało się zachować pozostałe napięcie w celu zapewnienia gotowości i ochrony akumulatora.

Powyższy dziennik pokazuje bardzo krótki czas czuwania i wskazuje prawdopodobieństwo, że bateria nie zapewnia prawidłowego czasu trwania i ilości energii. Nawet jeśli procesor jest w pełni wykorzystywany, wszystkie radia są włączone, głośniki się rozkręcają, maksymalna jasność - spodziewam się od 4 do 5 godzin na większości urządzeń.

O ile przebieg 3h45m nie był rzadkim zjawiskiem, szacuję, że potrzebujesz naprawy sprzętu, ponieważ częstsze zasypianie pozwoli na zwiększenie czasu snu, ale nigdy nie wydłuży go.

W przypadku nowszego sprzętu iOS (np. IPhone 5 do 10) napięcie dostępnego prądu do dostępnej pojemności może być również spowodowane starzeniem się, oprogramowaniem do zarządzania energią lub problemami sprzętowymi.


1

Jest to tak zwana „ BatteryGate ” i dzieje się tak, gdy bateria się zestarzeje i nie będzie w stanie zapewnić wystarczającej mocy iPhone'owi przy „szczytowym obciążeniu” (tj. Gdy nastąpi nagłe zużycie baterii z powodu dużej ilości energii). Bateria wariuje i telefon nagle umiera.

W iOS 10.2.1 Apple wprowadziło do tego kontrowersyjną „poprawkę” oprogramowania , która miała na celu ograniczenie wydajności telefonu po wykryciu takiej awarii, bez informowania użytkownika.

Po dużej luzie w związku z czymś, co było postrzegane jako tajne ograniczanie przepustowości urządzeń, Apple rozwiązało ten problem publicznie , a w nowszych wersjach systemu iOS użytkownicy mogli sprawdzić, czy ich urządzenie zostało zdławione, i wyłączyć tę funkcję.

Jedynym rozwiązaniem dla iPhone'a wykazującego ten problem jest wymiana baterii.

Zrzut ekranu nowej funkcji Battery Health:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.