Udostępnianie Apple ID na różnych iPadach, ale z różnymi kontaktami


3

Moja córka ma mojego starego iPada i udostępniamy ten sam Apple ID, dla wygody przy zakupie. Jednak obecnie mamy również wspólną listę kontaktów na dwóch iPadach. Lepiej byłoby mieć osobne listy kontaktów, aby korzystać z naszych oddzielnych kont e-mail. czy to możliwe? A jeśli tak, to w jaki sposób?


W Settings.app/iCloud możesz nie synchronizować Kontaktów i innych utworów (takich jak Brelok, Safari, E-maile i inne rzeczy, których nie chcesz udostępniać).
Larme

Najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę: a) Find My iPhone będzie działał tylko z podstawowym kontem iCloud na urządzeniu z systemem iOS, b) to samo dotyczy dokumentów iCloud. Poza tym możesz w zasadzie używać innego identyfikatora Apple ID do kontaktów, wiadomości, kalendarzy, FaceTime i tak dalej.
TJ Luoma,

Odpowiedzi:


6

Jest to całkowicie możliwe, w zasadzie oboje potrzebujesz darmowego konta iCloud, do którego logujesz się w celach lub pocztą / kalendarzami / notatkami / kontaktami itp.

Każdy loguje się do iCloud od wewnątrz za Settings > iCloudpomocą swojego unikalnego identyfikatora i włącza odpowiednią opcję na tej stronie po zalogowaniu.

Następnie w sklepie App Store przejdź do strony Settings > iTunes and App Storei zaloguj się ponownie, tylko tym razem po prostu użyj tego samego identyfikatora, który jest powiązany ze wszystkimi poprzednimi zakupami.

Możesz zalogować się do różnych identyfikatorów dla różnych usług, takich jak Facetime / Messages / App Store / Mail w tym samym czasie, to naprawdę nie ma nic przeciwko.


6

Obie odpowiedzi są poprawne. Chciałbym jednak dodać kilka notatek.

Przede wszystkim możesz także użyć kontaktów Gmaila na przykład zamiast kontaktów iCloud. W zależności od tego, z jakiego e-maila korzystasz Ty i Twoja córka (iCloud / Gmail / coś innego), może to być jeszcze wygodniejsze. Na przykład korzystam z Gmaila, a wszystkie moje kontakty są przechowywane w Gmailu. W ten sposób mam bezpośredni dostęp do moich kontaktów w (rzadkim) przypadku korzystania z Gmaila z poziomu przeglądarki internetowej. Możesz po prostu włączyć synchronizację kontaktów Gmail w Ustawieniach -> Poczta, kontakty, inne, a następnie włączyć na odpowiednim koncie.

Po drugie, nie należy zapominać o odpowiednim ustawieniu domyślnej książki adresowej. Nowe kontakty są automatycznie zapisywane w tej książce adresowej (w przypadku wielu książek adresowych). Można to ustawić w Ustawienia -> Poczta, kontakty, inne -> (przewiń w dół do nagłówka „kontakty”) Konto domyślne (tutaj powinieneś również ustawić domyślne kalendarze i konta e-mail btw).

We wszystkich przypadkach będzie jeden problem: musisz przenieść (część) kontaktów na inne konto. Według mojej wiedzy nie można łatwo przenieść / skopiować kontaktów na inne konto w systemie iOS („Grupy” w lewym górnym rogu aplikacji Kontakty w systemie iOS). W Kontaktach w OSX możesz je przeciągać i upuszczać. Ponadto niektóre Google prawdopodobnie zapewnią wystarczającą liczbę witryn wyjaśniających, jak przenieść kontakty z icloud na icloud lub icloud na Gmail. Dobrym pomysłem może być utworzenie kopii zapasowej (np. W aplikacji kontaktów w systemie OSX) kontaktów, ponieważ przenoszenie kontaktów może powodować problemy w niektórych przypadkach.

Podsumowując, moim zdaniem jest to niewielka inwestycja: przeniosłem wszystkie kontakty do Gmaila ponad 5 lat temu i do tej pory korzystałem z niej bez problemów. I mógłbym łatwo przejść na Androida, Windows, Windows Phone itp., Ponieważ wszystkie one obsługują synchronizację z kontaktami Gmail.


Oczywiście, nie ma bezwzględnego wymogu używania iCloud, zwykle polecam go w takich sytuacjach, ponieważ cały proces uzyskiwania nowego identyfikatora, konfigurowania i używania odbywa się na urządzeniu na jednym logowaniu, bez konieczności dostępu do stron internetowych osób trzecich , usługi itp.
farsz

2

Wprowadź identyfikator Apple ID tylko do zakupu w sekcji Sklep w aplikacji ustawień.

Następnie każdy używa osobnego identyfikatora AppleID dla usługi iCloud i / lub poczty, kontaktów, kalendarzy. Można użyć tego samego AppleID jak dla sklepu, ale przynajmniej jeden powinien być inny i oba mogą być różne AppleID.

Mamy szczegóły tutaj, tutaj i tutaj:


0

Inne odpowiedzi tutaj przedstawiają dobre opcje oddzielania kontaktów i synchronizacji iCloud od zakupów, albo przy użyciu dwóch identyfikatorów Apple ID, albo przy użyciu synchronizacji Google dla twoich kontaktów ... jednak ... Zdecydowanie zalecamy, abyś ty i twoja córka używali dwóch osobnych odpowiada za wszystko. Rozumiem chęć oszczędzania pieniędzy, ale może to prowadzić do dość niechlujnych komplikacji na drodze, szczególnie jeśli ten identyfikator Apple ID jest powiązany z adresem e-mail dostawcy usług internetowych (np. @ Comcast.net) i zawsze musi się zmienić.

Ale tak, jest to możliwe.


Cóż, jeśli kiedykolwiek mój adres e-mail musi się zmienić, oznaczałoby to, że Google podniósł palce u nóg, a to oznaczałoby ogólnie wiele kłopotów. Uporządkowanie tego rodzaju rzeczy byłoby niewielką częścią tego.
user64537,

Cóż, jeśli kiedykolwiek mój adres e-mail musi się zmienić, oznaczałoby to, że Google podniósł palce u nóg, a to oznaczałoby ogólnie wiele kłopotów. Uporządkowanie tego rodzaju rzeczy byłoby niewielką częścią tego. W przypadku opcji icloud nie jestem pewien, jak by to działało, jeśli chodzi o tworzenie kopii zapasowych na icloud. Obecnie wyłączyłem ponownie icloud na obu iPadach, podczas gdy ja sortuję takie rzeczy. Czy każde konto icloud ma własne miejsce do przechowywania? Czy chciałbym zachować moje obecne konto icloud z jego przestrzenią dyskową (którą powiększyłem?)
user64537,

Każde konto iCloud otrzymuje domyślnie 5 GB przestrzeni dyskowej. Jeśli zapłaciłeś za dodatkowe miejsce na jednym koncie, nie przyzna ono miejsca na żadne dodatkowe skonfigurowane konta iCloud, ale tak, możesz zachować istniejące konto.
Sam E. Lawrence,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.