Czy mogę zmienić „usuń” na „archiwizuj” w ramce kontroli wiadomości w Mail.app?


9

Wersja Mail.app dostarczana z Mavericks ma tę fajną ramkę kontroli wiadomości (poniżej, w pomarańczowym polu) pod nagłówkiem e-maila w każdej wiadomości, umożliwiając usuwanie, odpowiadanie, odpowiadanie wszystkim lub przekazywanie wiadomości po najechaniu kursorem linia:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To świetnie, ale archiwizuję całą pocztę. Czy mogę zmienić przycisk kosza (różowa strzałka) na pole archiwum, tak jak na pasku narzędzi?

Odpowiedzi:


6

Jak stwierdził CMW, Delete2Archive może rozwiązać ten problem: http://akgungor.com/2013/11/11/delete2archive-archive-gmail-messages-using-delete-key-os-x-mavericks-mail/

Używam go i mogę potwierdzić, że działa, również w przypadku twojego problemu:

  • Kiedy nacisnę klawisz Delete na klawiaturze, jest on archiwizowany (tzn. Pozostaje w Gmailu „Cała poczta”)
  • Kiedy nacisnę przycisk na twoim zrzucie ekranu, wydaje się to mieć również zastosowanie (ku mojemu zaskoczeniu). Dlatego też twój problem powinien zostać rozwiązany :)
  • Kiedy nacisnę przycisk usuwania na pasku narzędzi Mail.app, zostanie on faktycznie usunięty do kosza. Możesz dostosować pasek narzędzi, aby zawierał również przycisk „Archiwum” (kliknij pasek narzędzi prawym przyciskiem myszy i wybierz „Dostosuj pasek narzędzi”), patrz zrzut ekranu. Zostawiłem to w lewo od przycisku usuwania:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Zainstalowałem już i przetestowałem Delete2Archive dla przycisku usuwania - nie wiedziałem, że to zadziała również dla tego przycisku. Z jakiegoś powodu to jednak nie działa, będę
majstrować,

4

W tym artykule Apple KB ramka kontroli wiadomości ma stałą definicję elementów:

7 . Ramka kontroli wiadomości - pojawia się, gdy kursor najeżdża na ten obszar wiadomości. Kontrolki to:

  • Kosz - Usuń wiadomość
  • Odpowiedz - Odpowiedz nadawcy wiadomości.
  • Odpowiedz wszystkim - Odpowiedz nadawcy i wszystkim odbiorcom wiadomości.
  • Prześlij dalej - Prześlij wiadomość do innego odbiorcy.

Użyłem GDB, aby znaleźć ukryte preferencje , ale nie powiodło się.

Możesz przesłać opinię dotyczącą poczty, sugerując dodanie tej funkcji na następującej stronie opinii Apple:


3

Niestety w obecnej wersji Mail.app pasek ten nie jest jeszcze konfigurowalny.

Możesz śledzić ten wątek, aby znaleźć możliwe rozwiązanie w przyszłości. Lub otwórz zgłoszenie dotyczące konfigurowania tego paska. Jestem pewien, że wiele osób tego chciałoby.


-3

Właściwie używam Mavericks. I TAK, jest konfigurowalny. W moim przypadku dotykam symbolu kosza dwoma palcami i mam opcję zmiany lub dodania ikony archiwum.


1
Czy mógłbyś dodać zrzut ekranu pokazujący to?
Saaru Lindestøkke,

Wygląda na to, że dla mnie nie działa
koenlek,

2
Czy mówisz o ikonach na pasku narzędzi , takich jak zrzut ekranu Koelnka, czy ikonach pojawiających się w samym komunikacie , zgodnie ze zrzutem ekranu PO? Pierwsze z nich można modyfikować zgodnie z opisem, ale nie otrzymuję żadnych opcji, klikając prawym przyciskiem myszy drugie w Mavericks.
Dan J
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.