Ominięcie programu Boot Camp w celu zainstalowania systemu Windows przy użyciu niestandardowego schematu partycji


12

Moja nowa Retina MacBook Pro jest już w drodze, dając mi czas na zastanowienie się nad jej skonfigurowaniem. Dobrze, że zacząłem - nie miałem pojęcia, jak trudno będzie zainstalować system Windows i utworzyć pomocniczą partycję danych. Od lat jestem użytkownikiem komputera Mac i od czasu Systemu 7 przechowuję moje pliki oddzielnie od dysku systemowego, ale nie uaktualniłem do nowego komputera Mac od Snow Leopard i wbudowanych napędów optycznych.

Boot Camp to rozwiązanie Apple do tego, ale nie działa na dyskach, które mają niestandardowe partycje. Oprócz jakiejkolwiek logiki „user experience”, jaką Apple może do tego mieć, istnieje proste wyjaśnienie techniczne: schemat partycjonowania MBR używany przez Boot Camp obsługuje maksymalnie 4 partycje.

Początkowo inżynierowie Boot Camp nie mieli wyboru. Zostali zmuszeni do brzydkiego obejścia włamania polegającego na użyciu hybrydowego schematu GPT / MBR (w zasadzie nakładającego się na schemat MBR na dysku GPT), ponieważ Windows nie był w stanie uruchomić się z dysków GPT.

To nie był problem na mojej starej maszynie, na której miałem napęd optyczny i brak partycji odzyskiwania OS X. Partycjonowanie nowego tak, jak chcę, oznacza 5 partycji. Znajduję w Internecie mnóstwo przewodników i samouczków, które mówią mi, jak przy odrobinie pracy mogę przerwać proces Boot Camp i podzielić dysk na partycje, dając mi prawie to, czego chcę. Z wyjątkiem tego, co widziałem, wymaga ode mnie zrezygnowania z partycji odzyskiwania, ponieważ są one ograniczone przez ograniczenie MBR do 4 partycji. Nie chcę tego robić.

Zastanawiam się, czy naprawdę muszę iść na kompromis. Współczesna 64-bitowa wersja systemu Windows nie ma już tego ograniczenia - ładują się dobrze z dysków GPT na komputerach z interfejsem EFI. Które są jedynymi wersjami oficjalnie obsługiwanymi przez bieżącą wersję Boot Camp i jedynymi wersjami, które chcę uruchomić. Więc:

  1. Czy Boot Camp 5 (zgodnie z systemem OS X Mavericks) nadal korzysta z hybrydowego schematu GPT / MBR? Ponieważ wyraźnie obsługuje tylko 64-bitowe wersje systemu Windows 7 i 8 , możliwe jest, że usunęli tę brzydotę. To byłoby dobre wytłumaczenie braku obsługi systemów Windows XP i Vista, a także wszystkich wersji 32-bitowych. Nie mam tutaj pewności siebie, ale może wszystkie samouczki online są po prostu stare. Czy ktoś rzeczywiście tego próbował?

  2. Jeśli nie, nie chcę, żeby brudne łapy wsuwały mi dysk. Oczywistą alternatywą jest ręczne dodanie partycji Windows w Narzędziu dyskowym, zainstalowanie systemu Windows, a następnie zainstalowanie sterowników dostarczonych przez Boot Camp. Jeśli to zrobię, co mogę stracić? Jakie funkcje / korzyści zapewnia mi Boot Camp Assistant i związany z nim proces konfiguracji?


Proszę zobaczyć ten link - thetecherra.com/2012/12/11/… . Pamiętaj, że MAC używa EFI 1.1, a nie UEFI.
user63628,

Odpowiedzi:


3

Zainstalowałem Windows 8.1 Pro przez Boot Camp na moim MacBooku Pro Retina 15 cali w połowie 2015 roku, z OS X Yosemite 10.10.4 i Boot Camp Assistant w wersji 5.1.4. Mogę udowodnić, że ta wersja Boot Camp nie tworzy już hybrydowego schematu partycji GPT / MBR w celu zainstalowania systemu Windows 8 x64 na komputerach Mac z procesorami Intel, a system Windows jest uruchamiany bezpośrednio w trybie EFI. Oto, co próbowałem:

  1. Uruchamiając Ubuntu na instalacyjnym dysku flash, pobiegłem sudo disk -l /dev/sdasprawdzić lokalny dysk SSD Maca; wyniki: MBR: protective, BSD: not present, APM: not present, GPT: present Found valid GPT with protective MBR; using GPTDlatego system Windows nie uruchamia się i nie uruchamia na dysku z hybrydowym schematem GPT / MBR.
  2. W systemie Windows C:\Windows\panther\setupact.logma jeden wpis: Callback_BootEnvironmentDetect: Detected boot environment: EFI Jak sprawdzić, czy instalator Windows 7 uruchamia się w EFI czy BIOS-ie?

Dlatego teoretycznie Boot Camp nie jest potrzebny do instalacji systemu Windows 7/8 x64, który obsługuje uruchamianie z dysków GPT w systemach opartych na UEFI (czyli EFI 2.x). Ale nadal lepiej jest użyć Boot Camp, aby utworzyć dysk flash instalacyjny systemu Windows i pobrać sterowniki dla systemu Windows. Przewodnik : Jak zainstalować system Windows 8.1 na komputerze Mac bez programu Boot Camp Podsumowując:

  1. Podziel dysk na partycje Disk Utilityw OS X; wystarczy sformatować żądany system operacyjny Windows i partycje danych jako FAT32.
  2. Ponieważ Retina MacBook Pro nie są dostarczane z dyskiem SuperDrive, musisz utworzyć dysk flash instalacji systemu Windows z pliku ISO. Zrób to w Asystencie Boot Camp. Próbowałem uruchomić ddpolecenie na terminalu Mac, aby skopiować ISO, ale utworzonego dysku flash nie można uruchomić na komputerach Mac z systemem UEFI: menedżer rozruchu Apple po prostu nie rozpoznaje dysku flash.
  3. Podłącz dysk flash, uruchom ponownie komputer i przytrzymaj, optionaby otworzyć menedżera rozruchu Apple. Zobaczysz żółty dysk o nazwie „EFI Boot”, którym jest instalacja systemu Windows. Kontynuuj instalację w normalny sposób i po wyświetleniu monitu sformatuj partycję systemu operacyjnego Windows jako NTFS.
  4. Za każdym razem, gdy komputer uruchamia się ponownie, musisz przytrzymać optionklawisz i wybrać dysk „Windows” na lokalnym dysku SSD, aby kontynuować instalację. Wreszcie przejdź do systemu, a sterowniki z Boot Camp zostaną automatycznie zainstalowane.

Przed tymi operacjami należy zachować kopię zapasową Time Machine. Nawet jeśli wszystko naprawdę się psuje, możesz po prostu utworzyć instalacyjny dysk flash OS X Yosemite, ponownie sformatować dysk SSD na jedną partycję i ponownie zainstalować OS X. Jak zrobić bootowalny dysk instalacyjny OS X 10.10 Yosemite Najnowsza wersja Recovery Partycja HD automatycznie wróci. Działa to z powodzeniem, gdy źle uruchomiłem dysk w Ubuntu.

Mam nadzieję, że to działa!


0
  1. Próbowałem Boot Camp tylko z x64, więc nie mogę tego powiedzieć.
  2. Zwykle instaluję system Windows za pomocą tej procedury. Korzyści: możesz zainstalować system operacyjny x86. Minusy: nic. Musisz tylko ręcznie zainstalować sterowniki Boot Camp, aby uzyskać najlepszą obsługę, ale możesz pominąć ten krok, ponieważ systemy operacyjne takie jak Windows 7 / 8.x są w stanie automatycznie pobrać odpowiednie sterowniki za pomocą Windows Update.

Testowany na MBP 13 w połowie 2010 r. Z systemem OS X 10.9.1


0

Spróbuj utworzyć hybrydowy MBR za pomocą gdisk.

GPT to bardzo elastyczny schemat partycjonowania, który ma wiele zalet w porównaniu ze starszym systemem MBR. GPT ma jednak jeden rażący problem: zgodność. Niektóre systemy operacyjne, szczególnie starsze, mają ograniczoną obsługę GPT lub nie obsługują jej wcale. Podczas korzystania z takiego systemu operacyjnego czasami przydatne może być brzydkie, łuszczące się i wręcz niebezpieczne obejście: hybrydowe MBR. Korzystając z hybrydowego MBR, możesz zaspokoić zapotrzebowanie swojego starego systemu operacyjnego na maksymalnie trzy partycje zdefiniowane za pomocą MBR, zachowując jednocześnie dodatkowe partycje dla bardziej wyrafinowanych systemów operacyjnych w strukturach danych GPT.


Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
jherran

@Jherran Wiem o tym, ale i tak nie można postępować zgodnie z instrukcjami bez pobierania narzędzia, dlatego jeśli strona się zawiesi, to wszystko, co tutaj skopiowałem, stanie się bezużyteczne.
Beetle

Odpowiedź w jednym wierszu zawierająca link niekoniecznie jest odpowiedzią tylko na link. Kryterium jest takie: jeśli bez linku ma to sens, nie jest to odpowiedź tylko do linku. Kiedyś mogę się niepokoić, mogę znaleźć stronę pomocy lub meta dyskusję, która to wyjaśnia. Ale i tak jest teraz lepsza odpowiedź, więc to naprawdę nie ma znaczenia.
Beetle

-2

Nie mogę ci pomóc z pierwszą częścią twojego pytania, ale druga pasuje do tego, jak wykonuję instalacje systemu Windows (lub Linux). Jedyne funkcje asystenta Bootcamp, które naprawdę tracisz, to oprogramowanie do obsługi systemu Windows firmy Apple, ale możesz przejść przez asystenta konfiguracji Bootcamp, aby pobrać to oprogramowanie, a następnie anulować konfigurację. Po uzyskaniu tego oprogramowania możesz zainstalować system Windows w inny sposób i nadal móc korzystać ze wszystkich sterowników Apple.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.