Jak wyłączyć funkcję „kliknij, aby zmienić nazwę” w Finderze


9

Istnieją dwa sposoby zmiany nazwy pliku w Finderze, który jest już wybrany - naciśnij Return lub kliknij go ponownie, a następnie poczekaj sekundę. Uważam, że druga opcja prowadzi do wielu przypadkowo zmienionych nazw plików. Problem polega na tym, że mogę kliknąć plik, gdy jest już wybrany, aby skupić się na tym oknie, a następnie nacisnąć spację, aby wyświetlić go w trybie szybkiego podglądu. Bez mojej wiedzy (ponieważ znajduje się za oknem wyskakującym okna szybkiego podglądu) Finder przeszedł w tryb zmiany nazwy. Po ponownym naciśnięciu klawisza spacji (w celu zamknięcia szybkiego podglądu) nic się nie dzieje, ponieważ w tle nazwa pliku jest zmieniana na „”. Wszelkie działania, które podejmę stąd, aby pozbyć się okna szybkiego podglądu, spowodują zmianę nazwy. Prawdopodobnie nie będę wiedział przez jakiś czas, dopóki nie zastanawiam się, co się stało z tym plikiem lub dlaczego mam plik o nazwie „.pdf”.

Czy istnieje sposób, aby wyłączyć tę kłopotliwą „funkcję” i trzymać się tylko klawisza powrotu, aby zmienić nazwę?


2
To nie odpowiada na twoje pytanie; ale jeśli zauważysz, że nazwa jest edytowana, zanim będzie za późno (tj. zanim naciśniesz klawisz Return lub klikniesz w innym miejscu), możesz nacisnąć klawisz <kbd> esc <kbd>, aby cofnąć zmiany w nazwie pliku.
Kent

Dzięki Kent, niestety nie widzę zmiany nazwy, ponieważ okno podręczne szybkiego podglądu blokuje widok okna Findera. Wolę po prostu całkowicie wyłączyć funkcję „kliknij, aby zmienić nazwę”, ponieważ nigdy nie inicjuję zmiany nazwy pliku w ten sposób.
John Churchill,

Możesz także control+Zcofnąć zmianę nazwy.
bahamat

Używam ctrl-Z, jeśli zdaję sobie sprawę, że to się stało. Czasami nie wiem, że stało się to znacznie później.
John Churchill,

Odpowiedzi:


1

Nie wiem, jak to wyłączyć, ale jednym ze sposobów, aby sobie z tym poradzić, jest dostosowanie prędkości (tj. Czasu trwania) podwójnego kliknięcia i spowolnienie (tj. Dłuższego czasu) niż to, co aktualnie masz, tak aby pojedynczy kliknięcie nie powoduje szybko zmiany nazwy. Im szybsze ustawienie podwójnego kliknięcia, tym większe prawdopodobieństwo szybkiego uruchomienia akcji zmiany nazwy.

Będziesz musiał trochę poeksperymentować, aby znaleźć optymalny czas podwójnego kliknięcia, jednocześnie starając się nie spowolnić jego użycia. Możesz ustawić czas trwania podwójnego kliknięcia, przechodząc do Preferencji systemowych> Mysz i dostosowując suwak Podwójnego kliknięcia .


W wersji 10.9 opcje podwójnego kliknięcia myszy i gładzika zostały przeniesione do Preferencji systemowych> Dostępność > Mysz i gładzik .

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Kliknięcie zmiany nazwy nie jest funkcją podwójnego kliknięcia. Element przechodzi w tryb zmiany nazwy po jednym kliknięciu na już wybrany element.
John Churchill,

Tak, wiem, że zmiana nazwy nie jest funkcją podwójnego kliknięcia. Zmieniając czas podwójnego kliknięcia, dostosowujesz czas, po jakim system czeka po jednym kliknięciu, zanim zdecyduje, że nie jest to podwójne kliknięcie i przejdzie w tryb zmiany nazwy. Tak więc zmniejszając szybkość podwójnego kliknięcia, miałbyś również wpływ na czas zmiany nazwy pojedynczego kliknięcia.
MK

2
To nie pomaga rozwiązać problemu. Może to opóźnić wejście w tryb zmiany nazwy o ułamek sekundy, ale tryb zmiany nazwy jest wprowadzany niezależnie.
John Churchill,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.