Jak wyświetlić niestandardowe podglądy wszystkich czcionek w 10.9 książce czcionek?


2

Od lat cieszę się funkcją książki czcionek systemu OS X, w której możesz wpisywać własny tekst i przewijać wszystkie czcionki, aby je wyświetlić. Teraz w Mavericks, gdy próbuję to zrobić, działa tylko dla rodzin z pojedynczą czcionką. Wszystkie rodziny czcionek zawierające wiele czcionek (np. Pogrubienie, kursywa itp.) Pokażą tylko domyślny przykładowy tekst. Jak mogę zmienić to zachowanie, aby było jak starsze wersje OS X, gdzie można zobaczyć niestandardowy tekst dla wszystkich czcionek? Mam nadzieję, że jest gdzieś plista, którą można edytować.

Odpowiedzi:


2

Myślę, że mówisz o rodzinach czcionek. Od Mavericks rodziny czcionek są grupowane i. Możesz uzyskać podgląd niestandardowy, klikając trójkąt obok nazwy czcionki i wybierając odpowiednią czcionkę.


Masz rację. Te, które działają, to czcionki, które mają tylko jedną czcionkę w rodzinie. To jest naprawdę głupie zachowanie i nie mogę myśleć o żadnej korzyści z tej zmiany.
Elliott

2

To działa (przynajmniej w Yosemite Public Beta 2):

Otwórz książkę czcionek, wybierz „Niestandardowe” z menu Widok, kliknij dwukrotnie w obszarze podglądu i wpisz, co chcesz. Następnie zamknij Księga czcionek. Następnie ponownie otwórz Książkę czcionek. Teraz wszystko, co wcześniej wpisałeś, powinno być tekstem podglądu każdej czcionki.

Irytujące, tak, ale jest o wiele lepsze niż nic!


„Otwórz książkę czcionek, wybierz„ Niestandardowe ”z menu Widok, kliknij dwukrotnie w obszarze podglądu i wpisz, co chcesz.” To działało teraz dla mnie. Dzięki @glandix
ispaany

1

Miałem ten sam problem i napisał skrypt do przeglądu w pliku html . Dla mnie to rozwiązało problem. Więc może to również rozwiązanie dla ciebie. Myślę, że nie jest to trudne, ale musisz wiedzieć, jak otworzyć aplikację Terminal.

Jeśli znasz skrypty i Terminal i tak dalej, zapisz poniższy kod z wybraną nazwą w wybranym miejscu. W przeciwnym razie polecam następujące:

Otworzyć TextEdit podanie. Otwórz nowy plik ( Plik - & gt; Nowy ), Kliknij Format i wybierz Zrób zwykły tekst . Następnie wprowadź poniższy kod i zapisz plik jako fonts.sh na Twoim Pulpit .

Następnie otwórz Terminal aplikacja i typ

cd ~/Desktop

Następnie wpisz następujące polecenie, które wyświetli listę wszystkich plików na pulpicie - a także właśnie utworzoną czcionkę.sh

ls -l

W linii z nowym plikiem „fonts.sh” prawdopodobnie zobaczysz coś takiego

-rw-r--r--@

Pierwsze cztery znaki oznaczają, że możesz czytać ( r ) i napisz ( w ) w tym pliku. Ale w tej chwili nie masz prawa go wykonać. Dlatego wpisz

chmod u+x fonts.sh

Jeśli teraz powtórzysz polecenie „ls -l”, powinieneś zobaczyć, że prawa fonts.sh zmieniły się na

-rwxr--r--@

Nowa x pokazuje, że możesz wykonać plik. Teraz możesz wygenerować obiecany plik html :-)

Po prostu wpisz

./fonts.sh

Następnym razem, gdy chcesz użyć skryptu, wystarczy uruchomić Terminal i wpisać

cd ~/Desktop
./fonts.sh

Mam nadzieję, że to pomogło.

A oto kod do zapisania w pliku:

#!/bin/sh

echo "\n************************************"
echo "Welcome to an overview of your fonts"
echo ""
echo "Advice: This script generates two files: fonts.html and fonts-in-system.txt, second one will be deleted again. But if you already have files with such names on your Desktop they will be overwritten! So be careful!"
echo ""

echo "Enter what you want to have displayed"
read INPUT

echo "Do you want to have the fonts in normal (n), italic (i) or oblique (o) style?"
read STYLE

if [ "$STYLE" = "n" ] ; then
  STYLE="normal"
elif [ "$STYLE" = "i" ] ; then
  STYLE="italic"
elif [ "$STYLE" = "o" ] ; then
  STYLE="oblique"
else
  echo "Normal style is used!"
  STYLE="normal"
fi

echo "Do you want to have the fonts in normal (n), lighter (l) or bold (b) weight?"
read WEIGHT

if [ "$WEIGHT" = "n" ] ; then
  WEIGHT="normal"
elif [ "$WEIGHT" = "l" ] ; then
  WEIGHT="lighter"
elif [ "$WEIGHT" = "b" ] ; then
  WEIGHT="bold"
else
  echo "Normal weight is used!"
  WEIGHT="normal"
fi


echo "Fonts are generated - you'll find them on your Desktop in 'fonts.html'.";

# Temporary file fonts-in-system.txt is generated
# It will include font family names like "Kaiti SC,楷體\-簡,楷体\-简"
cat > "fonts-in-system.txt" << EOF
$( fc-list : family )
EOF

# Sort font list
sort "fonts-in-system.txt" -o "fonts-in-system.txt"

# Generate html-file
cat > fonts.html << EOF
<!DOCTYPE html>
<html>
  <body>
    <table>
EOF

LAST_FONT=""

while read LINE ; do
  if [[ ! $( echo "$LINE" | grep "^\." ) ]] ; then #only take fonts which don't start with a "."
    FONT=$( echo $LINE | sed "s/,\(.*\)//" ) #cut off everything in a line starting with a comma => line "Kaiti SC,楷體\-簡,楷体\-简" would become "Kaiti SC"
    if [ "$LAST_FONT" != "$FONT" ] ; then  #print each font only once
      echo "     <tr style=\"font-family:$FONT; font-style:$STYLE; font-weight:$WEIGHT\">" >> fonts.html
      echo "       <td>$FONT</td>" >> fonts.html
      echo "       <td>$INPUT</td>" >> fonts.html
      echo "     </tr>" >> fonts.html
    fi
    LAST_FONT=$FONT
  fi
done < "fonts-in-system.txt"

cat >> fonts.html << EOF
    </table>
  </body>
</html>

EOF

rm "fonts-in-system.txt"

0

Jeśli jesteś podobny do mnie, otwieranie każdej rodziny czcionek i żądanie niestandardowego podglądu jest wykluczone. Chcesz szybko przewijać wszystkie czcionki, czekając na idealny wybór, aby wyskoczyć na ciebie. To, co było raz na minutę lub 2 uderzanie w strzałkę w dół, to teraz godzina żmudnego klikania.

Nie dostałem książki z czcionkami, aby robić to, co kiedyś. Ale kupiłem aplikację ze sklepu App o nazwie FontPreview (4.99) i robi to, do czego kiedyś służyła Księga czcionek. Być może nie tak, ale zrobi to dla mnie, dopóki Font Book nie naprawi tego „błędu”, który czyni go bezużytecznym.

Nie popieram aplikacji. Używałem go przez 5 minut. Po prostu próbuję pomóc tym, którzy są tak sfrustrowani jak ja.

https://itunes.apple.com/us/app/fontpreview/id537580561?mt=12


0

Firma Apple zmieniła sposób wyświetlania czcionek przez Maverick, grupując czcionki w rodzinach. Widok niestandardowy możesz mieć tylko w jednej rodzinie naraz, nie ma sposobu, aby wyświetlić wiele rodzin. Mam tylko nadzieję, że kiedy będziemy mogli zaktualizować do wersji 10.9.3, to jest naprawione.


0

Mam ten sam problem i pragnę, aby Czcionka zachowywała się tak, jak kiedyś. Pracuję w reklamie i piszę nagłówki i podtytuły i chcę łatwo przewijać niestandardowe zdanie, widząc, że czcionki się zmieniają, dopóki nie „wyskoczysz na mnie” jako właściwy do wyboru! Jeśli znajdziesz sposób na zrobienie tego w Mavericks, bardzo bym to docenił.

W międzyczasie znalazłem małe obejście i jeśli klikniesz na mały szary trójkąt przed każdą nazwą czcionki, aby wyświetlić opcje takie jak Pogrubienie, Kursywa itp., Możesz kliknąć na pogrubienie, na przykład, a twoje własne słowa będą nadal bądź tam. Tracę go, gdy klikam nazwę rodziny czcionek. Otworzyłem więc wszystkie czcionki, klikając trójkąt, a następnie umieściłem zdanie niestandardowe i uważałem, aby kliknąć z pogrubienia na pogrubienie zamiast z nazwy czcionki na nazwę czcionki. Wydaje się, że to działa w szczyptę, ale jest bardzo frustrujące.

Chciałbym, aby wersja Font Book Yosemite działała lepiej niż Mavericks.


-1

Użyj edycji tekstu: wklej tekst, zaznacz go, a następnie Format & gt; Czcionki & gt; Pokaż czcionki. Kliknij tylko czcionkę imię (strzały nie działają). Wybrany tekst zmieni się po kliknięciu różnych czcionek.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.