Wyszukaj w określonym folderze i podfolderze za pomocą Spotlight


7

Jak wskazują tytuły, chciałbym przeszukać plik w określonym folderze i jego podfolderach za pomocą Spotlight. Czy można to zrobić w Spotlight? Jeśli tak, jak można to zrobić?

Odpowiedzi:


9

Krótka odpowiedź: nie, nie możesz.

Spotlight został zaprojektowany jako „centralne centrum wyszukiwania” komputera Mac. Więc kiedy wpiszesz coś, będzie to szukać wszystko (z wyjątkiem „czarnych list” folderów i typów plików, które można ustawić w Preferencjach systemowych, a także wszelkich danych ze wszystkich innych kont użytkowników i połączonych serwerów, chyba że konto ma uprawnienia do ich wyświetlania) na wewnętrznej pamięci masowej komputera Mac, a także na wszelkich dodatkowych połączonych nośnikach urządzenia pamięci masowej.

Jeśli chcesz przeszukać konkretny folder i jego podfoldery, musisz najpierw przejść do faktycznego folderu w Finderze. W tym przykładzie wybranym folderem będzie „Domek na drzewie”

Make sure the name of the folder that you want to search into is on the top of the Finder toolbar.

Następnie kliknij pasek wyszukiwania (zazwyczaj w prawym górnym rogu okna) i wpisz wszystko, czego potrzebujesz. W tym przykładzie terminem będzie „iTunes”.

This will search all of the files and folders related to the term.

Na końcu pojawi się szary pasek pod paskiem narzędzi Findera. Wybierz nazwę folderu w szarym pasku (jeśli nie został jeszcze wybrany) i ograniczy wyszukiwanie tylko do plików i folderów w tym folderze.

This should limit the search to just the files and folders within the folder that you're in.


Muszę to zrobić źle, ponieważ zawsze przeszukuje cały system plików, a nie tylko katalog „Developer”.
Pete Alvin

1
„wybierz nazwę folderu na tym samym pasku”, jak to dokładnie zrobić?
Pete Alvin

Musisz zacząć pisać, co chcesz wyszukać na pasku wyszukiwania w Finderze. Następnie powinieneś zobaczyć szary pasek z napisem „Wyszukaj:”, „Ten Mac”, a następnie nazwę folderu (w przykładowym przypadku „Programista”). Będziesz chciał wybrać opcję o tej samej nazwie co folder, w którym szukasz.
chrisjr

Uznałem to również za mylące. W oknie dialogowym, w którym widzisz: Wyszukaj: Ten Mac „Programista”, kliknij „Deweloper”.
Bob Horn

Zaktualizowałem odpowiedź, aby lepiej to wyjaśnić. Mam nadzieję że to pomoże.
chrisjr

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.