Jak mogę wybrać pliki w Midnight Commander na MacBooku Pro?


23

Naprawdę denerwuje mnie używanie Midnight Commander w systemie OS X podczas korzystania z nieużywanej klawiatury (laptopa).

Nie znalazłem sposobu na symulację naciśnięcia klawisza INSERT (wybierz plik) i chciałbym znaleźć rozwiązanie, które nie wymaga ode mnie rekonfiguracji MC, zwłaszcza że nie mogę tego zrobić na każdej maszynie, z którą łączę się z moim MacBookiem.

Dam dodatkową premię;) i rozszerzone rozwiązanie, które rozwiąże problem nie tylko dla INSERT (wybierz plik), ale także dla wyboru przełącznika i wyboru dodawania / odejmowania (NumMultiply, NumMinus, NumPlus).

Pamiętaj, że obszary Numlock *, + i - nie są takie same jak te ze standardowej klawiatury.

Odpowiedzi:


26

Ctrl-T jest standardowym skrótem do wyboru plików - http://linux.die.net/man/1/mc .

Jeśli chodzi o przełączanie / dodawanie / odejmowanie, po prostu wpisz shift-8 dla *, shift- = dla + i - dla minus.

Wszystko to działa w MC od razu po wyjęciu z pudełka.


^ T działa, ale inne nie działają i próbowałem użyć zewnętrznej klawiatury, a kiedy naciskam *, + lub - z klawiatury, będzie działać.
sorin

To jest dziwne. Działa dla mnie (z iTerm2). Co się wtedy stanie? Upewnij się, że twoja linia poleceń jest wolna.
Eugene Bujak

Co ciekawe, używam również iTerm2 i naciskam klawiaturę * - + nie wyświetla okna wyboru.
sorin

Niestety to wszystko, w czym mogę pomóc.
Eugene Bujak,

Mam problem z uniemożliwieniem okna dialogowego Odznacz po naciśnięciu minus, czy ktoś rozwiązał to apple.stackexchange.com/questions/337008/... ?
brablc,


3

Dla osób takich jak ja, które zostały tu narysowane przez wyszukiwarkę Google na podstawie tytułu pytania (niezwiązanego z Midnight Commander), wciąż nie znalazłem doskonałego rozwiązania. Jednak w przypadku edytorów tekstu (powszechne użycie konieczności znalezienia klawisza „wstaw” w celu przełączenia trybu wstawiania / zastępowania) powinno być możliwe kliknięcie tekstu o statusie „INSRT” lub „OVER” / „OVWT” w stanie pasek na dole edytora tekstu, aby zmienić tryby, jak opisano tutaj dla Open Office . Nie niesamowite, ale przynajmniej funkcjonalne.

Jeśli cię tu nie przyciągnął ani Midnight Commander, ani edytor tekstu, to ... powodzenia w twojej misji!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.