Czy Apple TV jest wystarczająco inteligentny, aby przesyłać strumieniowo bezpośrednio z NAS?


15

Zastanawiam się nad zakupem Apple TV. Rozumiem, że muszę dołączyć filmy do iTunes, aby odtwarzać je na urządzeniu. Na moim komputerze iMac moje filmy są połączone w iTunes za pośrednictwem dysku udostępnionego z moim serwerem NAS - czy podczas odtwarzania wideo plik jest przesyłany strumieniowo z mojego serwera NAS do mojego komputera iMac, a następnie do Apple TV? A może Apple TV jest inteligentny, aby zrozumieć zdalnie połączony plik?

Chciałbym uniknąć niepotrzebnej przepustowości w mojej sieci.


2
ATV Łączy się z iTunes, a nie napędem. iTunes jest odpowiedzialny za przechowywanie i zarządzanie zawartością, zarówno NAS, DAS, jak i pamięć wewnętrzną. ATV pobiera treści przez IP, lokalnie lub przez iCloud (w zależności od posiadanego ATV).
user63628,

1
Apple TV robi jedną rzecz - odtwarza zawartość z wielu źródeł sieciowych (niektóre również z lokalnym buforowaniem). Ciekawym akcentem jest to, że NAS są wystarczająco ambitne, aby emulować współdzielenie domu przez iTunes i / lub pamięć masową Apple i strumienie transmisji medialnych ...
bmike

Odpowiedzi:


8

Aby odpowiedzieć na dokładne pytanie operatora: „Nie, ATV nie jest wystarczająco inteligentny, aby przesyłać strumieniowo bezpośrednio z NAS”. Inni wskazywali na niektóre opcje, takie jak używanie ATV2 + Plex lub PlexConnect (co BARDZO trudne do skonfigurowania).

Pozwól mi wrzucić moje 0,02 $, mówiąc, że jeśli nie używasz swojego iMaca przez Wi-Fi, będzie to działać dobrze. Nawet w mojej starszej sieci 802.11g mój Mac mini (podłączony do Ethernetu, a tym samym „ściśle” podłączony do NAS) może wyciągać pliki z NAS i przesyłać je strumieniowo (przez Wi-Fi) do ATV. W ogóle żadnych problemów. Jestem teraz na 802.11n, a obsługa strumieni 1080p nie stanowi problemu (nie pamiętam, że próbowałem tego na Wi-Fi). W rzeczywistości, dzięki komputerowi Mac w sieci Ethernet, może pobierać nowe filmy ze sklepu iTunes Store, jednocześnie obsługując zawartość z NAS do ATV. To naprawdę nie jest dużo przepustowości. Możesz to sprawdzić w Monitorze aktywności. Zawsze jestem zaskoczony, jak mało przepustowości wykorzystuje.

Jeśli jednak komputer Mac jest również wyposażony w Wi-Fi, mogę zauważyć, że mogą wystąpić pewne problemy, ale Wi-Fi klasy „n” (lub „ac”) powinno być w stanie to obsłużyć.


4

Może ci to nie pasować, ale jeśli twój NAS jest zdolny do uruchamiania Plex, możesz dodać skrypt PlexConnect do dowolnego komputera Mac / Windows w twoim domu, co pozwoli ci przejąć aplikację Trailers w AppleTV (2nd / 3rd gen. , jailbreak nie jest wymagany) i przesyłaj strumieniowo swoje filmy / programy telewizyjne z Plex do urządzenia NAS. Google Plex i PlexConnect, aby znaleźć więcej.


1

Jeśli planujesz wybrać NAS, Plex i ATV, sugeruję użyć PlexConnect i postępuj zgodnie z instrukcjami tutaj . Najlepsze w tym jest to, że nie musisz jailbreakować ATV. Osobiście jestem z tego bardzo zadowolony!


0

Jeśli możesz zdobyć AppleTV 2. generacji (która może zostać złamana w jailbreaku w przeciwieństwie do 3. generacji, dla której jailbreak nie został jeszcze znaleziony i prawdopodobnie nigdy go nie będzie), możesz jailbreak go i zainstalować aTV Flash FireCore . Dzięki aTV Flash możesz przesyłać strumieniowo bezpośrednio z NAS, który działa bardzo dobrze. W przeciwnym razie utkniesz w streamingu przez iTunes.

Inną opcją (która może nie być odpowiednia dla Ciebie) jest zdobycie Roku zamiast AppleTV.


0

Kupiłem Apple TV z tym samym celem, szkoda, że ​​nie działa. Wypróbowałem Plexa, ale nie spełniłem moich potrzeb, ponieważ mój NAS nie jest wystarczająco mocny do moich potrzeb.

Moja obecna konfiguracja dotyczy iPada, podłączonego do mojego telewizora / projektora wideo za pomocą przejściówki Lightning-VGA / DVI. IPad może odtwarzać wideo bezpośrednio z NAS (lub innych mediów), nawet w formatach AVI. Używam teraz MoliPlayer HD (za darmo), ale są inne aplikacje, z których możemy korzystać.


0

w sklepach jest kilka serwerów NAS, które mają możliwość zainstalowania na nim iTunes, dzięki czemu można przesyłać strumieniowo do telewizora Apple za pośrednictwem tej iTunes.

Używam go jak tego starego MacBooka Pro z iTunes i WebServerem, a także włączyłem udział w sambie dla komputerów z windoofem w moim domu i 2 zewnętrzne dyski twarde podłączone do niego.

Macbook działa jak nos.


0

aTV Flash black pozwala na jailbreak twojego Apple TV i ma wiele dodatkowych funkcji, ale jedną z najlepszych jest to, że przesyła z urządzenia NAS bezpośrednio do ATV. Nie wymaga komputera / telefonu / iPada. Jednak szczegóły dotyczące urządzeń NAS wymagają dalszych badań.


Uwaga: działa to tylko w przypadku czarnych urządzeń AppleTV drugiej generacji. Obecne urządzenia trzeciej generacji, sprzedawane w sklepach, nie są w stanie uruchomić tego jailbreaka.
Ian C.

0

Użyj aplikacji Air Video HD. Nie wiem wystarczająco dużo o stronie technicznej, żeby to wyjaśnić, ale działa. Instaluje się na Macu i iPadzie / iPhonie i działa z iPada.


0

Jakiego rodzaju NAS używasz? Zamiast próbować odtwarzać filmy z urządzenia Apple na urządzeniu Apple TV, możesz przemyśleć sposób, w jaki serwer NAS może przesyłać strumieniowo filmy do urządzenia Apple TV przez Airplay. Oczywiście do zainicjowania filmu potrzebujesz komputera / przeglądarki / iPada, ale od tego momentu wszystkie komputery mogą być wyłączone, ponieważ NAS będzie odtwarzał i przesyłał strumieniowo.

Synology DSM 4.x może to zrobić, w zależności od sprzętu można odtwarzać mniej lub więcej formatów wideo.

Ja sam korzystam z bezpłatnego VLC na iPada, który może odtwarzać bezpośrednio z NAS i może transmitować go na Apple TV.

Szkoda, że ​​Apple nie obsługuje tego bezpośrednio :(


0

Zainstaluj aplikację NAStify Player ze sklepu z aplikacjami, nie ładna, ale działa dobrze.


3
Czy mógłbyś to rozwinąć?
Max Ried

0

Działa dobrze dla mnie za pomocą aplikacji na iPada / iPhone'a PlayerXtreme Aplikacja może uzyskać dostęp do wszystkich komputerów sieciowych urządzeń NAS itp. (Bardzo sprytnie to robi) i AirPlay na Apple TV.

Pobiera również muzykę, zdjęcia, filmy itp. Na urządzenie z systemem iOS, dzięki czemu można odtwarzać w innym miejscu lub w bazie domowej.

Odtwarzanie z lokalnego pliku pobranego w aplikacji PlayerXterem może pomóc w ruchu Wi-Fi.

Nie trzeba rozważać złamania więzienia.

Odtwarzałem wideo 4K z NAS na TV za pośrednictwem tej aplikacji i AppleTV, gdzie telewizor nie obsługuje bezpośredniej 4K (tylko 1080), ale jakoś działa Playerxtreme przez AppleTV. Normalne rzeczy działają płynnie, ale rozmiary plików 4K sprawią, że Twoja sieć będzie ciężko pracować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.