Przeglądarki nie ładują stron innych niż Google i Gmail


1

Mam MacBooka z OS X 10.6.8 i otrzymuję „brak danych” w Google Chrome, „połączenie zostało zresetowane” w Firefoksie i „nie mogę otworzyć strony” w Safari.

Wyszukiwarka Google działa w Chrome i Firefox, ale w Safari nie ma nic. Zeskanowałem system za pomocą mojego antywirusa i nie znalazłem żadnych problemów. Wyczyszczono pliki cookie i pamięć podręczną we wszystkich przeglądarkach i systemie głównym bez zmian. Mac Office wykonał aktualizację przed tym problemem, ale wydaje się, że nie może z tego wyjść.

Odpowiedzi:


-1

Cóż, możesz rozpocząć proces eliminacji. Jeśli jesteś wifi, możesz przełączyć się na Ethernet lub odwrotnie? Czy inne komputery w tej samej sieci lokalnej mogą się połączyć?

Bazując na moim doświadczeniu, mogę zgadnąć, że gdzieś zaczyna się zawodzić sprzęt. Przełącznik, router lub karta sieciowa. Czy zrestartowałeś wszystkie te?


Próbowałem tego; przeszedłem od Wi-Fi do Ethernetu i ponownie uruchomiłem moje routery, wciąż mając te same problemy. Mam także inne komputery w tej samej sieci, zarówno Wi-Fi, jak i Ethernet, i działają poprawnie. Nie wiem co jeszcze zrobić
Ray Micallef

Jak są przypisane adresy IP? Czy to możliwe, że dwie maszyny współdzielą ten sam adres? Możesz otworzyć aplikację „Konsola” i sprawdzić, czy któreś z komunikatów dotyczą.
James Roth

1
Znalazłem problem. To był program antywirusowy „Sophos”. Mój przyjaciel powiedział mi, że Sophos ma zwyczaj blokowania stron „HTTP”. Kiedy wróciłem do domu, odinstalowałem go i ponownie uruchomiłem system, a wszystko działa poprawnie. Dziękuję za całą pomoc
Ray Micallef
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.