CTRL przewiń powiększenie na Mavericks już nie ma


9

Kiedyś mogłem przytrzymywać CTRLi powiększać, przewijając kółko myszy, ale nie jest to już możliwe w Mavericks.

Szukałem w okolicy i znalazłem wiele osób, które mówią, że jest to w Preferencjach systemowych → Dostępność , zwykle towarzyszy im taki obraz:

Przewiń gest, aby powiększyć Dostępność

Niestety nie tak wygląda moje okno Dostępność . Wszystko, co otrzymuję, to (i nie, to nie jest więcej opcji ):Brak gestu przewijania w celu powiększenia Dostępność

Oczywiście próbowałem też szukać w Preferencjach systemowych :

Wyszukiwanie z powiększeniem w Preferencjach systemowych

Z podnieceniem klikam Mysz , żeby się rozczarować:

Okno myszy w Preferencjach systemowych

W Trackpadzie nie ma też nic :

Okno gładzika w Preferencjach systemowych

Więc co jest nie tak? Gdzie to poszło? Dlaczego pojawia się na niektórych instalacjach Mavericks, ale nie na moich? Mam najnowszą wersję Maverick (10.9, 13A603) wykonaną z czystej instalacji. Czy może tak być, ponieważ inne osoby dokonały aktualizacji z poprzedniej wersji OS X, która miała tę funkcję?


Masz wersję publiczną, prawda? Nie wersja beta? Mój ma taką opcję i mam wersję publiczną. Może możesz spróbować ponownie uruchomić komputer i sprawdzić, czy to pomoże
user2277872

Tak, pobrałem go z App Store. Miałem tę instalację przez więcej niż miesiąc, ale wcześniej po prostu odrzuciłem tę drobną niedogodność, więc obawiam się, że ponowne uruchomienie nie pomoże.
kba

Na jakim komputerze Mac używasz Mavericks? Jedyne, co mogę wymyślić, to to, że jest to kwestia sprzętowa ... ponieważ konfiguracja sprzętu nie obsługuje tej funkcji, dlatego nie będzie wyświetlana w Preferencjach systemowych. Stary Mac? Pulpit? Laptop? Magic Trackpad? Itd ...
Sam

2
Czy zainstalowałeś Mavericks z czystego dysku, czy dokonałeś aktualizacji z poprzedniego systemu? Miałem wiele problemów, dopóki nie sformatowałem i całkowicie ponownie zainstalowałem Mavericks (używając kopii zapasowej TimeMachine do odzyskania moich danych osobowych)
lauhub

@Sam Miałem tę funkcję, kiedy odchodziłem od Mountain Lion, więc nie jest to problem sprzętowy. Poza tym pozwala mi powiększać za pomocą skrótów klawiaturowych i tym podobnych, więc na pewno nie może tak być.
kba

Odpowiedzi:


11

Naciśnij ⌘ command+ ⌥ option+ F5, a następnie wybierz Włącz gesty przewijania powiększenia .


Nie wiem, dlaczego ktoś głosowałby za tym, ponieważ to faktycznie działa. Dziękuję Ci! :)
kba

1
Doskonały! ty. (dlaczego Apple ciągle wyłącza moje najczęściej używane skróty!)
Justin

To zaniechanie doprowadza mnie do szału, odkąd mam tego konkretnego Macbooka. Mój stary Macbook 2009 zawsze miał tę funkcję. Myślałem, że to funkcja sprzętowa karty graficznej.
gbarry

2

OS X uważa, że ​​używana mysz nie ma kółka przewijania.


To wydaje się oczywiste wytłumaczenie. Ponieważ OP twierdzi, że istnieje kółko przewijania, nie jest pewne, jaką markę myszy lub jak łączy się z bieżącą wersją pytania. @kba - Czy możesz edytować w sprzęcie myszy i czy przycisk przewijania działa normalnie?
bmike

Używam sterownika Microsoft IntelliPoint, a przewijanie doskonale działa wszędzie (Chrome, Safari, Finder, Terminal, iTerm itp.). Edycja: Mój mouose to Microsoft IntelliMouse 3.0.
kba

Ta sama funkcja jest dostępna w panelu dotykowym za pomocą klawiszy Ctrl + przeciąganie dwoma palcami. Po włączeniu (!)
gbarry

2

Jestem tu wiele lat później po powrocie na komputer MacBook Air i stwierdzeniu, że brakuje tej funkcji powiększania. Wpisz „zoom” w wyszukiwaniu Preferencji systemowych i wybierz z listy opcję „powiększ, aby powiększyć ekran”, i to mnie tam zabrało!


Niestety powiększa to cały mój pulpit, gdy chcę po prostu powiększyć stronę / obraz / etc w przeglądarce internetowej, aby ułatwić czytanie / przeglądanie. Ale zmienia zoom przy włączonym modyfikatorze klawiatury i pasku przewijania.
Kmeixner,

1

Właśnie spędziłem kilka godzin na czacie i telefonie do działu wsparcia Apple na ten temat na zupełnie nowym komputerze iMac z czystą instalacją Mavericks i trzyletnim Mac Mini z ulepszoną instalacją Mavericks.

Wspólnym wątkiem między dwoma komputerami (z których żaden nie pokazuje tej brakującej opcji) jest to, że oba mają lub miały sterowniki Microsoft Intellitype / Intellipoint.

Mój iMac ma problemy z zapominaniem o tych sterownikach podczas rozruchu / budzenia ze snu / kiedy księżyc jest w połowie pełny, i wygląda na to, że mogły one zakłócić sposób, w jaki Mavericks określał zdolność myszy do przewijania.

Zacząłem konfigurować komputer iMac za pomocą bezprzewodowej myszy magicznej Apple, ale powrót do niego nie powoduje też pojawienia się tej opcji w ułatwieniach dostępu.

Apple przekazuje to zespołowi inżynierskiemu: jeśli otrzymam odpowiedzi, prześlę je z powrotem.


W rzeczywistości mam sterownik myszy Microsoft Mouse dla mojej myszy Microsoft IntelliPoint 3.0, jak widać ze zrzutu ekranu w moim poście, więc wydaje się to bardzo prawdopodobne. Dziękuję za Twoją odpowiedź!
kba

-1

Zacząłeś od właściwego ekranu, ale musisz pójść o krok dalej i nacisnąć przycisk OPCJE w prawym dolnym rogu panelu preferencji. Powinien cię zabrać tam, gdzie musisz.


To pytanie ma 5 lat i nie mam już na Mavericks jestem, więc nie mogę pokazać zrzut ekranu, ale ja specjalnie napisał, że to nie w oknie Opcje.
kba
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.