Selektywnie wyłącz synchronizację pęku kluczy iCloud dla haseł WiFi


32

Mam włączoną synchronizację pęku kluczy iCloud, ale chcę zatrzymać synchronizację haseł WiFi.

Mam przenośny hotspot Wi-Fi, którego używam do laptopa i iPada, ale nie chcę, aby mój iPhone się z nim łączył, ponieważ ma własną 3G

Ponieważ iCloud synchronizuje ustawienia, w ciągu około 30 sekund od podłączenia laptopa do hotspotu 3G mój iPhone sam się połączy. Jeśli przejdę do ustawień Wi-Fi na iPhonie i ręcznie się odłączę, około 30 sekund później mój laptop również się rozłączy. Wygląda na to, że przy włączonej synchronizacji Wi-Fi iCloud nie mogę podłączyć laptopa do Wi-Fi bez połączenia telefonu.

Jedynym sposobem obejścia tego problemu jest wyłączenie synchronizacji pęku kluczy w iCloud. Próbowałem googlingu, ale nie otrzymałem żadnej rzeczywistej pomocy, jak go wyłączyć bez wyłączania pęku kluczy, co właśnie zrobiłem.

Nie chcę też włączać opcji „Pytaj przed dołączeniem do sieci” na moim iPhonie, ponieważ będę ciągle ręcznie go ponownie podłączać.


1
To naprawdę duży problem. Jeśli podłączę iPada do hotspotu, wszystkie moje urządzenia Apple połączą się z tym hotspotem, gdy utraci domowe Wi-Fi, tak jakby to były bezpłatne dane (powiedzmy, jeśli mój domowy internet jest wyłączony). Kontynuuj odtwarzanie YouTube jeden po drugim, pobierz wszystkie aktualizacje aplikacji, prawdopodobnie nawet cały MacOS Sierra, pobierz wszystkie subskrypcje podcastów i 7 GB pobranych, a to oznacza 70 USD za korzystanie z Project Fi lub 105 USD za Verizon
nopole

Jest to dla mnie problem w nieco innym scenariuszu. Idę do kawiarni po drugiej stronie ulicy od mojego biura, podczas gdy tam na kawę lub spotkania lub cokolwiek używam ich Wi-Fi na moim telefonie lub laptopie, ale mój pulpit w moim biurze po drugiej stronie kończy się w tej sieci ...
Michael

Jest to dla mnie problem również w nieco innym scenariuszu. Jeśli jestem poza domem, czasami muszę skorzystać z xfinityhotspotu Wi-Fi (Comcast), aby uzyskać dostęp do Internetu. Cóż, jest też jeden w pobliżu mojego domu, więc kiedy to zrobię, mój domowy MBP również się łączy xfinity. (Chociaż jest niższy na liście priorytetów niż moje rzeczywiste domowe Wi-Fi ...) Wtedy nie mogę długo uzyskać zdalnego dostępu do mojego domowego laptopa (co często robię przez VNC, używając przekierowanego portu i adresu ddns.net) . Być może usunięcie xfinityz mojej listy Wi-Fi w telefonie naprawiłoby? Spróbuję tego. Nadal jednak problem.
Michael Liquori

Odpowiedzi:


6

Niestety nie mogę zaoferować żadnego idealnego rozwiązania, ale mogę potwierdzić to niedociągnięcie w synchronizacji pęku kluczy iCloud. Udało mi się odtworzyć to samo zachowanie. Rzeczywiście, wybiórcze wyłączenie w ustawieniach pęku kluczy wystarczy. Dopóki Apple nie wdroży takich funkcji, myślę, że masz takie opcje

 1. wyłączając Wi-Fi w telefonie, gdy jesteś w pobliżu tego punktu dostępowego
 2. wyłączanie synchronizacji pęku kluczy iCloud w telefonie.

Ponieważ iCloud Keychain był opóźniony w stosunku do pierwotnej wersji iOS 7, domyślam się, że Apple po prostu nie miało czasu na wdrożenie dokładniejszych kontroli zboża na tym, co jest i nie jest zsynchronizowane.


Nie idealny, ale najlepsza opcja, jaką widzę. Pozostanę przy synchronizacji pęku kluczy, dopóki nie zostanie uporządkowana. Dzięki
Smudge

Wysłałem równoległą odpowiedź, która wydaje się być pominięta. Jeśli nadal interesuje Cię alternatywne podejście, nadal wydaje się to najlepszym sposobem.
qzyphus

1
Głosowałem za tym, ponieważ, jak przyznaje autor, nie jest to tak naprawdę „rozwiązanie” i chcę zmniejszyć jego widoczność na wypadek, gdyby można było znaleźć rozwiązanie
Michael

15

Byłem w stanie powstrzymać mojego MacBooka przed użyciem hasła Wi-Fi, które powinno być używane tylko na iPhonie, wchodząc w KeyChain Access -> System -> UNWANTED_WIFI_NETWORK -> Kontrola dostępu, a następnie usuwając lotnisko i lotnisko z listy „Zawsze zezwalaj na dostęp przez te Aplikacje". Wygląda na to, że nadal łączy się na iPhonie, ale nie na MacBooku.


Wygląda na to, że połączenie tej wskazówki z napisem @atldeadhead rozwiązałoby problem.
Khürt Williams

1
Wolę wskazówkę od @Yoeri, aby ustawić telefon na statyczny, nieistniejący adres IP (który działa automatycznie), niż wskazówkę od atldeadhead (która wymaga ode mnie, aby pamiętać o ponownym włączeniu Wi-Fi później).
datico,

12

Ja również miałem do czynienia z tym problemem i wymyśliłem nieco bardziej eleganckie obejście.

Na koniec usunąłem wszystkie odpowiednie sieci Wi-Fi z pęku kluczy iCloud i użyłem profili konfiguracyjnych do zainstalowania poświadczeń sieciowych na pożądanych urządzeniach.

Napisałem przewodnik krok po kroku dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tworzeniem i instalowaniem plików .mobileconfig dla OSX i iOS.

Stworzymy profil konfiguracji dla każdej kombinacji SSID i hasła i instalujemy je selektywnie na naszych urządzeniach.

 1. Zainstaluj Apple Configurator (bezpłatny) z Mac App Store.
 2. Uruchom Konfigurator, przejdź obok ekranów pierwszego uruchomienia.
 3. Wybierz kartę Nadzoruj z górnego paska narzędzi w głównym oknie aplikacji.
 4. W obszarze Wszystkie urządzenia> Ustawienia> Profile kliknij ikonę „+”, aby utworzyć nowy profil.
 5. W zakładce Ogólne nadaj profilowi ​​nazwę, sugeruję taką samą jak twój pierwszy SSID Wi-Fi.
 6. Po lewej wybierz Wi-Fi, kliknij Konfiguruj.
 7. Wpisz SSID w polu SSID. W polu Typ bezpieczeństwa wybierz Dowolny (osobisty). Wprowadź hasło Wi-Fi w polu Hasło.
 8. Kliknij Zapisz.
 9. Powtórz kroki 4–8 dla drugiego i wszystkich innych identyfikatorów SSID.
 10. Wybierz każdy ze swoich profili jeden po drugim i kliknij ikonę udostępniania, aby wyeksportować profile.

Po wykonaniu tej czynności usuń ustawienia SSID z pęku kluczy iCloud, np. Na komputerze Mac przejdź do Preferencji systemowych> Sieć> Wi-Fi> Zaawansowane i zapomnij o dowolnym identyfikatorze SSID, wybierając ich nazwy i klikając ikonę „-”. Synchronizacja pęku kluczy powinna zapominać o tych sieciach na całym forum, ale może być konieczne powtórzenie tego kroku na urządzeniach z iOS, wybierając opcję „Zapomnij tę sieć” w ustawieniach SSID, jeśli automatycznie się niepożądanie łączy. YMMV.

Możesz teraz zainstalować profile, klikając dwukrotnie lub otwierając załącznik e-mail na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, akceptując wszystkie ostrzeżenia bezpieczeństwa.


Jest to rozwiązanie, z którego korzystam od lat, ale wydaje się, że teraz jest zepsute. Obecnie możesz wdrożyć te profile na wszystkich swoich urządzeniach z wyjątkiem tych, których nie chcesz używać, a iCloud Keychain nadal synchronizuje je na wszystkich urządzeniach. Możesz nawet wdrożyć profil z opcją „Automatyczne dołączanie” ustawioną na „Fałsz”, ale jest to również ignorowane.
ranvel

@ranvel Więc w twoim przypadku iCloud synchronizuje hasło wifi odczytane z profili?
Teejay,

5

Rozwiązałem ten problem, wprowadzając statyczny adres IP bez określania routera dla sieci Wi-Fi mojego przenośnego WiFi HotSpot na moim iPhonie. Aby to zrobić:

 1. Włącz hotspot WiFi,
 2. Dołącz iPhone'a do sieci Wi-Fi,
 3. Przejdź do ustawień sieci Wi-Fi, klikając (i),
 4. W obszarze ADRES IP kliknij opcję „Statyczny”,
 5. Wpisz adres IP, np. 192.168.0.10,
 6. Wprowadź maskę podsieci, np. 255.255.255.0.

IPhone będzie teraz pozostawał podłączony do sieci Wi-Fi, ale nie będzie mógł używać go do łączenia się z Internetem. Będzie nadal korzystać z komórkowego połączenia danych.


To działało świetnie. Ustawiłem router i adres IP na 192.168.0.0, a podsieć na 255.255.255.255, więc było oczywiste, że były fałszywe. Mój telefon łączy się, ale z ikoną sieci (!) I tekstem „Brak połączenia z Internetem”. Dane komórkowe przejmują natychmiast. Zakładam, że kiedy wrócę do domu, a telefon znajdzie sieć Wi-Fi, z której może faktycznie korzystać, przełączy się na to.
datico,

4

Nie jestem pewien, w której wersji IOS to zostało dodane ...

 • Po podłączeniu do niechcianej sieci
 • W urządzeniu przejdź do Wi-Fi ... Wybierz sieć
 • wyłącz „Automatyczne dołączanie”
 • wyłącz i włącz Wi-Fi

Następnym razem, gdy telefon znajdzie sieć, nie dołączy do sieci


Znaleziono to samo obejście. Ja też nie jestem pewien, kiedy został dodany. A może myślę, że zawsze tam był, ale może jeszcze przed synchronizacją?
Teejay

3

Wypróbowałem więc te kroki za pomocą Konfiguratora, który prawie działał. Mój Mac nadal łączyłby się z odpowiednim Wi-Fi, ale po około godzinie brelok go podniósł.

Podczas zabawy usunąłem zaznaczenie pola automatycznego łączenia w pliku konfiguratora, po czym go ponownie zastosowałem i wydaje się, że to rozwiązało problem. Mój komputer Mac łączył się z moją pracą Wi-Fi za każdym razem, gdy uruchamiam się ponownie, a mój telefon nie był.

Co jest świetne, ponieważ nie chcę, aby mój telefon działał w sieci Wi-Fi za moimi zaporami.


Więc w ostatnim czasie zaznaczyłeś lub odznaczyłeś flagę automatycznego dołączania?
Teejay,

2

Poszukaj plików o nazwie „lakitu” i albo je skompresuj, albo usuń całkowicie. Keychain Sync spróbuje się skonfigurować, ale zakończy się niepowodzeniem, gdy nie będzie mógł zadzwonić do domu.


2

Zetknąłem się również z podobnym problemem. Niektóre sieci Wi-Fi wymagają ode mnie ręcznego kliknięcia „potwierdź” na swoim portalu po ponownym połączeniu, urządzenie mobilne po prostu cicho podłączone i nie jestem świadom świadom otwartej przeglądarki, aby kliknąć Potwierdź, więc urządzenie mobilne utknęło w tak bezużytecznym połączeniu.

Jak dotąd moim rozwiązaniem jest: zmiana ustawień w Mac OS X:

 1. Usuń niechciane ustawienia Wi-Fi z Ustawień sieciowych, poczekaj minutę, aby potwierdzić, że urządzenie mobilne nie może połączyć się z niechcianym Wi-Fi bez ręcznego wprowadzenia hasła.

 2. otwórz Ustawienia systemowe, iCloud, wyłącz „KeyChain” w ustawieniach iCloud wprowadź opis zdjęcia tutaj

 3. Dodaj ponownie ustawienia Wi-Fi, nie będą one synchronizowane z urządzeniem mobilnym.

2

Właśnie znalazłem obejście:

 1. Utwórz nowe (tymczasowe) konto administratora w systemie Mac OS
 2. Zaloguj się jako powyższy administrator
 3. Połącz się z siecią Wi-Fi (tj. Tą, której nie chcesz udostępniać za pośrednictwem pęku kluczy)
 4. Wyloguj tymczasowego administratora, a następnie zaloguj się ponownie na swoje zwykłe konto
 5. Usuń tymczasowe konto administratora

Voila, sieć Wi-Fi jest przyłączona, ale nie jest udostępniana żadnym innym urządzeniom.


1

Właściwie to nie jest takie skomplikowane po tym, jak trochę zagłębiłem się w tę sprawę. Jednak mam nieco inny problem, mam dwa Wifi, jeden chcę na telefon, a drugi na Mac.

Na komputerze Mac masz więcej niż jeden brelok, podobnie jak Twój telefon. Jednak na komputerze Mac musisz mieć narzędzia do zarządzania nimi. W aplikacji KeychainMac masz:

 • Zaloguj Się
 • iCloud
 • System
 • ... potencjalnie więcej breloków

Wykonaj następujące kroki:

 1. Na komputerze Mac umieść ten, który chcesz na telefonie, w iCloudpęku kluczy i usuń wszystkie odniesienia, jeśli istnieją, z innych pęków kluczy
 2. Umieść ten dla Maca w Systempęku kluczy. (Powiesz, że to nie rozwiązuje mojego problemu, mój Mac nadal łączy się z tym z telefonu).
 3. Przejdź na komputerze Mac, aby: System Preferences > Network > Wifi > Advanced...
 4. Na liście Preferred Networksupewnij się, że sieć Twojego komputera Mac znajduje się nad drugą siecią

Teraz Twój telefon nie będzie wiedział nic o sieci Maca, a Mac będzie wolał swoją sieć od drugiej. Aha i daj Macowi trochę czasu na znalezienie właściwej sieci za pierwszym razem, zastosowanie poprawnej konfiguracji może potrwać dłużej niż kilka sekund. (Nie pytaj mnie dlaczego, po prostu dając ci głowy.)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.